Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Pontosan melyek a szabályai...

Pontosan melyek a szabályai az ovis ünnepségekre bevihető ételeknek?

Figyelt kérdés
Az alap köztudatban már az szerepel,hogy csak bolti vagy cukrászdai étel,torta,süti vihető be. Mi van akkor ha számlaképes magánszemély vagyok és Hand Made módon készítem otthon az ételt amiről én magam számlát adok ki ? Így bevihetem én ? Ezt elfogadják ? Jövőre lesz aktuális többünknél a dolog és szeretnénk felkészülni,hogy ne érjen meglepetés. Vagy ha kell jogilag megoldjuk időben a dolgot. Előre is köszönöm a válaszokat !
2017. okt. 30. 14:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk házit is be lehetett vinni.
2017. okt. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
HACCP részére szerint kell hogy készüljön az élelmiszer, csak az vihető be
2017. okt. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nálunk azért nem lehet bevinni, mert nem tudják a tálalásog hol tárolni. Elég, a 15 anyukának eszébe jut saját tortát bevinni egy nap. És azt hova teszed? A konyhában nem fér el, különben is ott dög meleg van. A csoportszobában szintén dög meleg van. Akkor hol tárolod hogy ne buggyanjon meg míg a gyerekek tányérjára kerül?
2017. okt. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nálunk hivatalosan csak becsomagolt tortát/sütit lehet bevinni, számlával.

De nekem az óvónő elejtette, h mi vihetünk be saját sütött sütit is, mert tiszták, rendesek vagyunk, és van olyan gyerek/család, aki nem az.


Ahogy előttem már leirták azért nem engedik bevinni a legtöbb helyen a mindenki által bevitt sütit, mert anyuka egyrészt lehet h véletlen belerakja a lejárt tojást a sütibe, másrészt senki nem tudja ki milyen higiéniai körülmények között süt-főz otthon és jobb elkerülni egy tömeges fertőzést az oviban..

2017. nov. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
50%
Nem csak ezért, utolsó. Tegyük fel, hogy van mogyoró allergiás gyerek a csoportban. Anyuka beviszi a házi csokitortat. Ovoneni megkerdezi, van e benne mogyoró. Anyuka közli, hogy nincs. Ovoneni ebben a tudatban ad a gyereknek belőle, mire az súlyos allergias rohamot kap - anyuka ugyanis elfelejtette mondani,hiszen eszébe se jutott, hogy kellene, hogy miközben ő ezt a tortát csinálta, a kedves apuka épp mogyorót darált mellette.
2017. nov. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
62%

Igen utolsó, ezért is persze. De ilyen allergiás gyereknél szerintem alap az, ha nem kérdezgetik, hogy rakott-e bele mogyorót, hanem egyszerüen nem adnak belőle a gyereknek és kész.

A mi csoportunkban van egy allergiás gyerek (tejtermékekre), ő alapból nem kap semmilyen tortából/sütiből amit úgy visz be valaki, neki mindig az anyukája késziti, pont az általad fent leirtak miatt nem is kérdezgeti h van-e benne tejtermék vagy nincs, mert tényleg nincs értelme kockáztatni h anyuka mégis rakott-e bele egy evőkanállal vagy se.

A gyerek egyébként az ovis kaját se eszi hanem mindig anya főz neki és azt viszik be, és mindig van bekészitve neki keksz meg ropogtatnivaló az oviban (amit az anyukája csinált) hogy ha valaki hirtelen visz be rágcsát ő is ehessen valami olyasmit.

2017. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk ez nem lehetséges, utolsó. A tejallergiasnak se lehet bevinni külsős ételt, az intézmény feladata a megfelelő étel biztosítása
2017. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!