Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egy autista gyereket, hogy...

Egy autista gyereket, hogy lehetne eltanácsolni az óvodától, ha ön és közveszélyes?

Figyelt kérdés
Óvodai felvétele előtt integrálhatóvá minősítették a státuszát, előtte nem az volt. A gyerek az óvodában fejjel megy a falnak tiszta erejéből, harapja magát majd ugyanezt megtesz az óvónőkkel többen alig tudják lefogni(majdnem 7 éves és a többiekhez képest nagyobb jóval és erősebb is). Többször előfordult. A gyerek az alapján szerintem már nem alkalmas a közösségbe járáshoz, mi lesz ha bántja a gyerekeket esetleg önmagának okoz sérülést. Valami hatályos jogszabály kellene ami alapján el lehetne tanácsolni, az újra felülvizsgálat se lenne rossz. Mi az a hivatalos szerv ami felé kellene menni ilyenkor.

2017. okt. 31. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Óvónők kérhetik a felülvizsgálatot. Amúgyis évente van vizsgálat.
2017. okt. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem, tehát kérhetik. De kinél? Az óvodavezetőnél? Sajnos nem partner semmiben sem, inkább védi egy gyerek érdekét a többivel, na meg a dolgozóival szemben. Feltételezem indokolt esetben nem várják meg az egy évet, ha ilyen súlyos az eset. Valamint nyilván meg kell ilyen esetben előzni esetleg, hogy valami rosszabb történjen.
2017. okt. 31. 20:48
 3/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Te milyen minőségben vagy érdekelt? A felülvizsgálatot az óvoda és a szülő is kezdeményezheti. Mindkettő ismeri a "szervet", ahol ezt megtehetik.
2017. okt. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az egyik óvónő rokona vagyok, csak próbálok segíteni. Gondolom az óvoda kérheti a felülvizsgálatot, az csak akkor fog menni, ha az óvodavezető elindítja a folyamatot. Kérdésem tehát, ha az óvónők akarják van hivatalos szerv ami felé fordulhatnak az óvodavezető nélkül? A szülő teljesen esélytelen, össze-vissza beszél. Azt mondja neki sose csinált ilyet a gyerek és hogy annyit változott. Nyilvánvalóan ordas kamu, nem fogja bevallani és nem fogja kezdeményezni a felülvizsgálatot, mert tudja hogy elbukna rajta. Azt sem értem, miért lett megváltoztatva. Előbb-utóbb ebből nagy balhé lesz, mert már több gyerek kezdi utánozni otthon az autista gyerek dolgait valamint pár szülő már látta, hogy milyen szörnyű dolgokat csinál. Sajnálom, de a többi gyerek ne lássa ezt mindennap biztosan nincs rájuk jó hatással, valamint az óvónőre sem és bármikor történhet egy komolyabb "baleset". Aminél biztos vagyok az óvodavezető nem fogja vállalni a felelősséget, hanem az alkalmazottakra keni majd és a szülő pedig még simán fel is jelenti őket.
2017. okt. 31. 21:14
 5/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Kérdésem tehát, ha az óvónők akarják van hivatalos szerv ami felé fordulhatnak az óvodavezető nélkül?"


Nincs.

2017. okt. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Anyukám óvodájában is van autista gyerek,ön-és közveszélyes....aki kitalálta ezt az integrálósdit,tuti nem volt komplett. :(
2017. nov. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Figyelj, ha van ismerettséged jó helyen, akkor bármit meg lehet oldani.

Ennyi

2017. nov. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Nincsen az integrálással semmi baj, a gond ott van, ha a nem integrálható gyerkekeket akarják "erőszakkal" beilleszkedésre bírni. Rengeteg autista remekül elvan integráltan, nagyon széles az a spektrum. Óvodavezetőt semmi esetben sem lehet megkerülni, lévén a rendkívüli felülvizsgálatot vagy ő, vagy a szülő kezdeményezhet. Integrációról, ahogy a szegregált oktatásról is, a területileg illetékes (megyénként egy van, kivéve Budapesten, ott 4) Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság fogalakozik, akit a gyermek törvényes képviselője, illetve az őt oktató intézmény vezetője ( a gyermek pedagógusainak írásos értékelésével, véleményével együtt-ennek szigorú szabályrendszere van-)kérhet rendkívüli vizsgálatra. Azért mert Zsuzsi és Bea ovónéni nem elégedett, nem fogják elrendelni a vizsgálatot sehol sem, ugyanis törvénytelen. Ergo óvodavezető és majd ő lép. A bizottságok szakvéleménye a jegyzőnél is iktatásra kerül, annak betartása törvényileg kötelező érvényű, megváltoztatni újabb szakvélemény nélkül nem lehet. Ha ők úgy döntenek, hogy szegregáltan oktatható a gyermek, akkor lehet speciális intézménybe vinni, addig köteles foglalkoztatni az integráló óvoda, nyilván evvel a vezető tisztában van. Hivatalos út megkerülésére lehetőség nincsen, ismerőssel kijárva sem, ez az eljárás menete. Ha a szülő és az óvodavezető nem látja ennek szükségét, akkor marad a helyzet. A fenntartónál lehet jelezni nyilván, gondolom ez az önkormányzat, de ő is csak annyit tehet, ha jogosnak találja a panaszt, hogy felkéri az óvodavezetőt a vizsgálat elindítására. Nem értem amúgy em, hogy miért kellne az intézményvezetőt megkerülni. nyilván akkora gond nem lehet, ha ő nem akar lépni, hiszen nem aját maga ellensége, bizonyára nem érdeke, hogy az általa vezetett óvodában ne adj isten személyi sérülés legyen. kizártnak tartom, hogy jogos kérés esetén teljesen elutasító legyen, akkor tudom ezt elképzelni, ha diszkriminációra gyanakszik és nem akar partner lenni benne. Persze elhiszem, csak gyanús. Mondom, ez a hivatalos út. Írom ezt úgy, hogy jómagam is egy autizmussal élő kisfiú anyukája vagyok, aki jelenleg szegregált iskolába jár és mindösszesen egy évet húzott le integrált óvodában,ami maga volt a pokol. Ahol ő a légynek nem ártott, probléma nem adódott, "csak" kiközösítették, így én kezdeményeztem a "kiemelést", azóta kiegyensúlyozott és boldog a gyerekem, rohamtempóban fejlődik szerencsére.
2017. nov. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Sosem értettem meg azokat a szülőket, akik homokba dugják a fejüket és mindenáron integrálni akarják a gyereket. Oké, hogy jogszabály engedi stb, de komolyan ki nézi szegény gyerek érdekeit??? Merthogy itt a gyereket is erős negatív hatások érik, nem csak a környezetet. Ráadásul hova fejlődne, egy 30 fős csoportban.
2017. nov. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#7: Először is minden tiszteletem a tiéd, hogy becsülettel neveled a gyereked. Sajnálom, ha jogtalanul kiközösítették. Nem tudom ezt a gyerekek, vagy az óvónők tették-e. A gyerekek tudod milyenek, ösztönből cselekszenek. Tudtommal az autista gyerekeknek két fő fajtája van(javíts ki ha tévedek), a Asperger-szindróma és a Kanner-szindrómás. Az utóbbiakat semmilyen formában nem engedném integrálni, az előbbiek teljesen mások, sőt kivétel nélkül szinte elképesztően intelligensek, de képesek beilleszkedni. Ez a gyerek egyértelműen a Kanner-szindrómába tartozik.

Tudod a "Zsuzsi" meg "Bea" óvónénit mindennap erős stressz éri és a gyerek szétharapja a kezénél, vállánál - mert ez történt - és komoly harapások voltak, nem bírták lefogni csak hárman amikor az a gyerek már ordított a folyosón és a többi óvónő is látta és kirohantak a csoportokból, a gyerekek pedig aludtak. Ne bagatellizáld el ezek komoly dolgok, ha neked kéne ott lenni te is ki lennél, vagy valami rokonod. Az lenne a jó, ha olyan törvény lenne, hogy legalább x óvónő kezdeményezésére megindulhat a vizsgálat hogy újra értékeljék a gyereket. Nyilván teljesen abnormálisan gondolkodás, hogy ezek után valaki nem tesz ilyet. A törvényt megalkotók gondolom feltételezték, azt hogy a mindenkori óvodavezetőnek lesz annyi agya, hogy ezt megtegye csak sajnos itt nem ez a helyzet. Sokszor tett már olyat tudod, amivel a dolgozókat szívatta meg, csak mert ő tökéletes akar maradni egy szent minden szülő előtt. A vicces persze az, hogy a többi x gyerek szülei előtt ezután még is, hogy marad meg? :D A végére hagytam azt, hogy miért is tudok hatni az óvodavezetőre. Ugyanis a jegyző az apám! Nem szoktam ezzel kérkedni vagy visszaélni, és most ez nem is az lesz. Muszáj neki egy visszautasíthatatlan javaslatot tenni, hogy a többség és a beteg gyerekét is figyelembe vegye, ne csak a saját szent mivoltát próbálja erősíteni.

2017. nov. 1. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!