Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodában rajzolásnál tényleg...

Óvodában rajzolásnál tényleg nem szabad elfordítani a papírlapot?

Figyelt kérdés

Tegnap a (már tizenéves) fiam rajzolás közben mosolyogva mesélte, hogy az oviban mindig rászóltak, ha elfordította a lapot, mondván, hogy majd iskolában sem lesz szabad ilyet csinálni.

Mi a gond a lap elfordításával rajzolás közben?



2017. nov. 22. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
lehet hogy csak azért hogy ne az rögzüljön be neki,-mert igy írásnál is elfordítaná.
2017. nov. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Általános alsóban nekünk sem szabadott
2017. nov. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azért szerintem elég ijesztő, hogy szerencsétlen gyerekeket mindig a jövővel riogatjuk, és nem hagyjuk azt sem, hogy úgy rajzoljanak, ahogy akarnak.

Oké, majd az iskolában ne döntse meg a füzetet írás közben – de könyörgöm, óvodában mi az ördögnek ilyen szabályokat hozni a rajzolásra. Nem hiszek benne, hogy „berögzülne” ez.

2017. nov. 22. 14:22
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem meg ez az egész úgy hülyeség ahogy van. Nem emlékszem, hogy gyerekkoromban hogy írtam, de azt tudom, hogy most kissé elfordítva kényelmes írni, rajzolni. Úgy nem is tudok rendesen ha egyenesen tartom.

Jó lenne hagyni, hogy a gyerekek is maguktól tapasztalhassák meg, hogy nekik mi a kényelmes ebből a szempontból :)

2017. nov. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Ovira nem emlékszem annyira, de nálunk mintha engedték volna alsótól kezdve.

Szerencsétlen gyerekek, nem csodalom hogy megutálnak rajzolni sokszor :(

Engem valószínűleg kivágnának az iskolából, mert ha rajzolok, akkor "nagy erőkkel forgatok" a lapon sokszor. (hobby rajzos vagyok csak)

Két barátnőm művészetin tanul, na ott vannak érdekes dolgok, de mit számít, ha csodaszép műveket alkotnak?

2017. nov. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
89%

Ez hülyeség. Sosem értettem mért kell szegény gyerekeket ezzel ijesztgetni,nem hogy inkább támogatnák hogy fejlődjön a kreativitása.

Engem is mindig ezzel riogattak oviban,sosem értettem mi a lényege. Később képzőművészetit fejeztem,ott már persze nem fordítgatjuk a lapot kedvünkre,kifeszített lapra rajzolunk,de még oviban-általánosban a gyereknek sokkal könnyebb kontrollálni a vonalakat ha kedvükre forgatják. Így logikus. Én is csinálom mái napig vázlatoknál. Semmi bajom nem lett tőle. :)

2017. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Anno nem volt a gyerekneveles modszertan gyerekkotpontu, nem is tudtak semmit a gyerekfejlodesrol
2017. nov. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Utolsó, te óvónő vagy? Kíváncsi lennék egy óvónő magyarázatára, hátha úgy jobban érthetővé válna az indok.

2017. nov. 23. 07:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom azért tilthatják ezt, mert az a tartás, amit a ferdén tartott lapra írásnál fel kell venni, nem egészséges. Legalábbis gondolom, egyenesen ülni (és írni) a legegészségesebb.
2017. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

A test anatomiajabol adodoan asztalnal üles melletti irasnal a kar jobbra meg van dontve, ergo a normalis az lenne ha ekkora szogben a lap balra lenne dontve.


De a lenyeg az, hogy kreativitasrombolo a korai azaz 6 eves kor elotti kötött iranyitott foglalkozas ami pedig a kognitiv kepessegre ami felnotten is fontos a gondolkodashoz negativan hat.


Teszt is volt errol gyerek felnottek kozott:

Mindenkinek kiosztottak lapokat, azon egy nagy kocka es pottyok. Feladat volt egy vonallal osszekotni a pottyoket hogy a vonalak ne keresztezzék egymast es x vonalat lehet huzni. Egy felnott sem jott ra, mikozben a gyerekek tudták. A titka annyi volt csak, hogy nem csak a kockan belul lehet dolgozni, mig minden felnott automatikusan nem ment vonalon kivulre. Szoval mi már korlatoltan gondolkodunk, de a gyerekek még nem es 6 eves korig nem is szabadna oket korlatozni pl ilyenekkel hogy hogyan tartsa a lapot.mert az eletben is ha gondjuk lesz, vagy el akarnak erni valamit, stb, a kognitiv kepesség rengeteget jelent, azaz hogy ne röghözkötötten gondolkodjon valaki, hanem szarnyaljon az a kreativitas.

2017. nov. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!