Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 hónapos babám imádja a...

2,5 hónapos babám imádja a tv-t nézni (pedig próbálom elfordítani), egyszerűen megnyugtatja. Káros neki?

Figyelt kérdés
2009. febr. 11. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazán nem tesz jót a szemének és sokak szerint az idegrendszerének se (állítólag a vibrálás epilepsziás rohamot válthat ki az arra érzékenyeknél).Manapság szerintem nem mindig lehet kivédeni, hogy egyáltalán ne lásson tv műsort. Az enyém is kb. ennyi idős volt, mikor felfedezte:) Bömbölt, ha elfordítottam. Most már annyira nem érdekli, elfoglalja magát, persze azért néha odafordul, de nem nézi sokáig. Próbálj vele inkább minél többet játszani, elterelni a figyelmét. Az a lényeg, hogy minél kevesebbet nézzen tv-t még most, később még nehezebb (szinte lehetetlen) lesz eltiltani tőle.
2009. febr. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez lehet, hogy csak egyedi eset, de azért leírom. Ismerősöknél a kislány imádott tévézni, állandóan bömbölt ha nem nézhette, hallhatta. Ezért berakták a szobába, ahol a TV volt. Egész nap azt figyelgette. A reklámokat kifejezetten imádta, aztán másfél évesen egyre többet pislogott, mindent közelről "vizsgált". 2 éves korában kiderült, hogy -10-es a szeme. Hát nem tudom, én nem engedném tévézni. Persze biztos az is számít, hogy mennyit.
2009. febr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én sem engedem neki, hogy a tv-t figyelje. Kár ilyen kicsi korban már ezzel elrontani. Nálunk szerencsére nem központi dolog a tv, néha napokig be sincs kapcsolva, így nálunk nem lesz ezzel probléma. Az én babám 2 hónapos, ha bekapcsolnám biztos őt is érdekelné, hiszen nekik most minden tetszik. Szerintem kapcsold ki a tv-t ha ott van a babád és foglald le mással.
2009. febr. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szeretik a hirtelen behatasokat, foleg a reklamokat.

probalj neki olyan jatekot venni, ami "elfeledteti" vele a tvt. meg nem kell menni a tvnek, nalunk pl sokszor csak a radio megy a tvben (nincs kep, csak hang, vannak ilyen tematikus radiocsatornak benne).


ha nem tudod leszoktatni, ajanlom a BEBE tvt, bar szerintem meg fiatal hozza, de ezerszer jobb, mint a kereskedelmi csatornak. [link]

2009. febr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az és fiam is imádja a tv-t, pedig csak 5 hós lesz. A védőnő eléggé leszúrt, mert elmondhatatlanul káros az idegrendszerének. Nem tudja feldolgozni amit lát, mert nagyon gyorsan váltanak a hangok és képek. Szerinte nagyban hibás a tv az éjszakai nem alvásért. Én azóta be sem kapcsolom.
2009. febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az "egybehangzó" válaszát, igen próbálom mással lekötni majd!!! I
2009. febr. 13. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!