Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Januárban lesz 3éves, ti...

Januárban lesz 3éves, ti beiratnátok oviba?

Figyelt kérdés

Épp 1 db hely van és 4 órás lehetne. Igényli a gyerekeket. Van egy fél éves tesója, de nyilván velr még nrm tud úgy játszani. Nagyon okos értelmes, dr lassan úgy érzem "tobbet nrm tudok adni" kell a kozosség neki. Csak én érzem szomornak magam mert elég lenne szeptembertol is. Jobb lenne ha beiratnám és januártól 4órás lenne?

Eddig azért se irattam mert itt a kistesó nehogy féktékeny legyen. De van,hogy eléggé futás így az egést nao. Játszón kisebb korosztály van.



2017. dec. 12. 14:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekem januári a lányom és beirattam januártól 3 évesen oviba, fél napra, amig én itthon voltam a kistesóval. Ő is nagyon várta az ovit, akart menni.

Igy utólag visszagondolva már másképp csinálnám. A nagynak először tetszett az ovi, aztán kb két hét után elkezdte, hogy nem akar menni, sokáig sirt reggelenként. Ezenkivül állandóan beteg volt, egy hét ovi, két hét otthon, a betegségeket természetesen mindig elkapta a kistesó is, aki mindig lassabban gyógyult ki mint a nagy, igy szinte folyamatosan beteg volt, mivel mire pont kigyógyult jött a következő. Ráadásul a nagyot szerintem megviselte hogy neki oviba kell mennie mig a kistesó itthon maradhat velem (pedig nagyon várta, készült az ovira). És bár tavasz végére már nagyon szerette az ovit, mégis bőven elég lett volna szeptemberben, 3,5 évesen kezdenie az ovit.

2017. dec. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

9-es miért gondolod, hogy aki oviba adja a 3 évest, annak sok a 2 gyerek? Az úton töltött idő sem egy nagy dolog.

Ha kivárom, hogy a gyereknek hivatalosan kötelező legyen az ovi, akkor már majdnem 4 éves lenne. Baromi ingerszegény lenne velem és a 1,5 éves tesóval itthon.

Ráadásul szerencsénk van, mert betegesnek sem mondható. Összesen 1,5 hetet volt itthon az elmúlt 2,5 hónapban. A kicsi el sem kapta. (most bezzeg beteg, a nagy meg nem)

2017. dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Januári a lányom, kistesóval itthon voltam, szeptemberben kezdett, jó döntésnek bizonyult. Látom az oviban az épp 3 évesekkel igencsak küzdelem van, főleg ahol kistesó van. Plusz ha januárban kezdi folyton beteg lesz mindkettő, nehezebb beszokni, mert csak ő új. Az én lányom nagyon könnyen beszokott, nem sírt egyszer sem, és nem is különösen beteges. Az ovira is meg kell érni :-)
2017. dec. 14. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én ugyanezen okokból irattam oviba, az akkor 3 évesnél 3 hónappal fiatalabb lányomat. Imádta a gyerek társaságot, mindenütt jó érezte magát. Láttam, hogy már kevés, amit tōlem kaphat. Az elözetes óvodalátogatás is nagyon megnyerö volt.

Mindezek ellenére nagyon nehéz volt az ovi megszokása. 2 hónapig, még a 4 órát sem bírta ki. Aztán lassan szokta meg a 4 órát. Most a második évben marad végig. Nem gondoltam volna, hogy pont neki nehéz lesz megszokni. Mostani tapasztalatom alapján, csak idén, a betöltött 3 év után iratnám oviba.

Persze lehet hogy nektek tök jól elsülhet az egész. És ha már beuratja az ember, akkor nem jó visszakozni és kivenni, hanem akkor már végigcsinálja.

2017. dec. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!