Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kiscsoportos ovis lányodnak...

Kiscsoportos ovis lányodnak mennyi és milyen ruhadarabjai vannak?

Figyelt kérdés

Milyen ruhát adsz rá bentinek, kintinek (télen, nyáron)?

Mi vált be legjobban az oviba?

Hány öltözet fogy egy héten, mennyi váltóruhát viszel?

Volt valamilyen furcsa kikötése az ovinak?


2018. jan. 1. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém már kisiskolás de azért vannak még emlékeim

Az ovónők azt szerették ha a lányokon leggings vagy harisnya van.mert igy ha kimentek akkor csak ráhuzták az overált.

Az ovis zsákban mindenből volt egy plusz db.de nem nagyon használta mert nem pisilt be,nem ette le magát stb.

Nyáron rövidnadrág polo.

Benticipőnek a tépőzarast kértek vagy szandit.

De kintre is inkabb a tepőzárast szerették mert akkor nem kellett a fűzővel bajlodni.

2018. jan. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Most igy telen altalaban harisnyat kap alulra es ra egy belelt nacit vagy overalt. Utobbit levetjuk ahogy beertunk, harisnya marad. Ha nuncs tunikaja hpsszu pulcsija vagy ruhaja, amivel mutat a harisnya, akkor raadok farmert pulcsival poloval pl, de felulre akkor is belelt cucc jon mert bazi hideg van reggel. Csakk akkor bent farmerbe van es nem harisnyaba.

Kulon valto benti nadragja nincs, nem kernek, nyaron abban jatszik bent amiben megerkezunk.

Eleg sokat bepisil alvasnal ugyhogy utolso heten pl 3szor mostam...elotte sokaig nem pisilt be bent. Gondolom a hideg....

Mindnebol 2 db valtas van bent neki.

Az ovi kerese hogy ne ovis zsakja legyen hanem vaszon szatyor mert az ovono szerint az ovis zsakot nehez kezelni. Ez volt szamomra fura meg a pizsi, a delutani alvashoz, mondjuk logikus csak nem gondoltam h kelleni fog oviba pizsi. Abbol nincs bent valtas. Ha alvasnal bepisil ugyis hazakuldik mikor megyek erte.

Amugy rengeteg a ruhaja mert ket lany uncsi tesonk van. Erre ugyse lenne relevans a valaszom mert a felét nem is hordja annak ami van.

2018. jan. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár az enyém bölcsis, de sokban nem hosuem h eltér a dolog.

Kifejezett kérésük csak annyi volt h tépőzáras szandál legyen a benti cipő, és 3 váltás ruha mindenből.

Egyébként nálunk is azt díjazzák ha legignsben vannak, meg egy vékony pulcsiban.

Az én lányom szobatiszta szóval trikót adok rá ( bodyt nem szerette soha)

Külön nem öltöztetem át soha odabent. Ilyenkor csak az overált, kardigánt le, alatta a legings és a pulcsi marad.

Így minden nap másik ruhát adok rá reggel ( ha hazaérünk akkor öltöztetem át "itthoniba"

2018. jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3, leggingst csak úgy magában, vagy hosszúval?

(Bölcsiben gondolom elmegy rövid felsővel is, de az óvoda talán már más)

2018. jan. 1. 20:56
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk nem szoltak bele hogy a leggings poloval,szoknyával vagy tunikával van e.
2018. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Még annyi jutott eszembe hogy a hosszabb hajú lányoknál szerették ha össze van fogva a hajuk.


De amugy amikor lesz szülői akkor ugyis mindent elmondanak.

2018. jan. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kiscsoportosom leggingsben és pólóban van bent tépőzáras szandállal. Ha szimpla nadrágos idő van, akkor átcseréli a nadrágot az udvarhoz, felveszi a pulcsit/mellényt/kabátot, ha dupla nacis idő van, akkor ráveszi a kinti ruhát. Tunikát/ruhát akkor adok, mikor overálos idő van, mert szerinttem nem esztétikus a kabát alól kilógó ruha. Harisnyát nem használok oviba, mert nem tudja önállóan fel-le venni. Váltóruha 2 szett van bent, bugyi 3. Egyébként sok ruhája van, több, mint kéne, 30 bugyi (bepisilős típus sajna), halom zokni, 8-10 leggings, 5 mackó alsó, kinti nadrág minden vastagságból 3-4 db (vékony farmer, kord, bélelt kord), pulcso-kardigán vagy 15, póló vagy 20, 3 pizsama, egy részes és 2 részes overál, 4 kabát, meg csini ruhák.

Ami nekem tapasztalatom: a mosógéoben mosható cipő nagyon praktikus oviba, nadrágból a gumis derekú/belebújós a praktikus, frizurából strapabíró :-) Mindig is kicsit "divatmajom" voltam, a gyerekeket is imádom szépen öltöztetni, de az oviban a praktikum mindennél fontosabb, nem szúrok ki az ott dolgozókkal, hogy olyan cuccot adok a gyerekre, amit nem tud egyedül kezelni.

2018. jan. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A praktikus dolgok a jellemzőek az öltözékére. Kinti cipő tépőzáras, benti kényelmes szandi tépőzárral. Bentre leginkább leggings, pólóval, vagy hosszú ujjúval. Erre sokszor ráhúz egy tüll szoknyát, vagy akár egész ruhát is. Imádja a szoknyákat. Télen úgy viszem oviba, hogy a legginsre ráadok egy melegítő na it, arra pedig egy sínadrágot. Kabát alá pulóver. Oviban nagyon meleg van, ezért a leggings csak vékony.
2018. jan. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

# 8 as, ti az eszaki sarkon eltek ?


"Télen úgy viszem oviba, hogy a legginsre ráadok egy melegítő na it, arra pedig egy sínadrágot. "

2018. jan. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hogy látjátok, akkor a többség kiscsoportosra még simán ráadja a leggingset röviddel?


Mondjuk a lányomon lötyögnek a leggingsek, nem teljesen testhezállóak, így inkább nadrágnak néznek ki. Fóleg azok, amiket nem lapos gumival, lapos korccal készítenek, hanem ráncolttal.


9, van aki fázós. Én is csak 1 réteget adok alá, direkt ezért szűkebb overálnadrágot vettem. Nem tudna járni sem 2 réteggel alatta, de nem vagyunk egyformák. Lányomon mindig egy réteggel kevesebb van, mint rajtam, különben csatakosra izzad és megfázik.

2018. jan. 2. 07:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!