Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aggodalomra ad okot, ha 4...

Aggodalomra ad okot, ha 4 éves, kiscsoportos ovis fiú inkább egyedül játszik az oviban, és ritkábban a többi gyerekkel?

Figyelt kérdés
2015. okt. 25. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. Kiscsoportban ez még teljesen normális.
2015. okt. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem, gondolom azért mert hozzászokott otthon hogy egyedül eljátszott és ott is elvan egyedül majd hozzászokik idővel a sok új gyerekhez és akkor biztos barátkozni fog:)
2015. okt. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem. Anyukám óvónő, azért egyet s mást már megtanultam tőle. Pl azt, hogy kiscsoportban egymás MELLETT játszás van. Mindenki egyedül játszik, csak közel ülnek egymáshoz.


Az együtt játszás majd valamikor középső és nagycsoport körül jön el.

2015. okt. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem, a gyerekek nem egyformák. Az utolsó válaszolónak sincs igaza mondjuk, mert az én fiam 3,5 éves lesz csak, de egyáltalán nem a többi gyerek mellett játszik, hanem együtt. Például most nöttünk fel a játszótérről és 2 perc után már együtt játszott egy másik kisfiúval és nagy egyetértésben közölték, hogy ők barátok. Az én fiam nagyon nyitott gyerek és már 1,5 éve jár közösségbe, nálatok szerintem egyszerűen még nem szokott hozzá a többiekhez.
2015. okt. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, "jöttünk" akart lenni.
2015. okt. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló:Előfordulhat, de a szakirodalom, és a pedagógia azt mondja, amit én leírtam. Nézz utána nyugodtan.
2015. okt. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Elhiszem. Viszont nálunk a 3 évesek már simán együtt játszanak, nem csak az enyém (sokszor láttam már csanában, játszótéren, barátoknál) és nem hiszem, hogy nálunk lennének csak ilyen különlegesek a gyerekek. Mondjuk azt amit te írsz én eddig inkább a 2 évesekre vonatkozóan hallottam és azzal egyet is értek, én is ezt tapasztaltam a fiamnál is. Igazából nem is ez a lényeg szerintem, hanem hogy a gyerekek is különböző egyéniségek, szóval a Kérdező gyerekével sincs gond, majd beilleszkedik.
2015. okt. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamat négy évesen adtam oviba. Egy teljes évig nem szólt és nem játszott senkivel. Csak az ovónőkkel volt hajlandó komunikálni. Egyedül csinált mindent. A következő évben már szerzett barátokat igaz a mai napig nem az a középpontos gyerek, de nem is magánakvaló. Úgy hogy nem kell aggódni majd alakul nála is.
2015. okt. 26. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A sztorihoz hozzátartozik,hogy az elmúlt másfél hónapban sok mindenen ment át. Elveszítette a nagymamáját, kistesó született és ovis lett. Előtte volt bölcsis,azt imádta, ott semmi gond nem volt sosem.

A furcsa az,hogy két óvónő is mást mond. Az egyik szerint normális,hogy még nem nagyon játszik a többiekkel (hozzáteszem a bölcsiből ide mindössze 3-an mentek), a másik viszont úgy fogadott egyik délután,hogy számára aggodalomra ad okot,hogy a fiamat nehéz bevonni a közös játékokba.

Alapvetően egy pörgős, vidám, nyitott gyerek, számára ismerős gyerekekkel itthon környezetben nagyon jót játszik. Igaz, velük sem mindig együtt, van,hogy egymás mellett.

Csak most lelkileg elég gatyán vagyok én is, és eléggé belémraktam az ideget az óvónő.

2015. okt. 27. 08:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányom 3 évesen kezdte az ovit. Két évig nem játszott a többiekkel, igaz, ő alapvetően egy zárkózott, visszahúzódó típus. A középső csoport második fele már elég rossz volt, mert akkor már az óvónéni is mondogatta, hogy probléma van a gyerekkel, és vigyem szakértői bizottsághoz, meg én is kérdezgettem, hogy "na, ma kivel játszottál", a gyerek meg mindennap sírva jött haza, hogy vele nem játszik senki. Aztán elköltöztünk, új város, új oviba került. Itt az óvónők egészen máshogy álltak hozzá, nekünk is azt mondták, hogy igen, kicsit le van maradva a szociális érésben, de semmi kóros nincs a gyerekkel. Végül nagycsoport második felére lettek barátai, most 6 éves, újra nagycsoportos, mostanra jutottunk el oda, hogy várja az ovit, szívesen megy, ha nem megy, hiányoznak a barátai. Kisebbik lányom 4 éves, középső csoportos, és még ő sem játszik a többi gyerekkel, annak ellenére hogy ő sokkal barátkozósabb és nyitottabb nővérénél. Felesleges ezen 4 éves korban aggódni, csak rágörcsöltök mindketten.
2015. okt. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!