Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha nincs ott a gyerek, miert...

Ha nincs ott a gyerek, miert nenizik a szulok az ovonoket? Sokszor egy korosztaly

Figyelt kérdés
2018. jan. 19. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért a "hé, te jobb" lenne?
2018. jan. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megszokásból.
2018. jan. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csak egyszerűen ezt szokták meg..
2018. jan. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Megszokásból. Miért baj ez?

Mondok meredekebbet: mi pedagógusok néha egymást is nénizzük és bácsizzuk, ha nincsenek ott a gyerekek. Félig poénból, félig megszokásból.

2018. jan. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Tavaly esett ki az óvónőnk a padból, szóval van köztünk egy kis korkülönbség :D

A gyerek Judit óvónéninek hívja, én Judit néninek még akkor is amikor nincs ott a gyerek. Megszoktam és keveredés sincs,hogy egyszer néni egyszer nem.

Mondjuk én se vagyok Erika vagy Erika néni hanem az Andris anyukája.

Az iskolás gyerekem osztályfőnökével viszont tegeződünk első pillanattól, és már a gyerek is teljesen tisztába van azzal,hogy attól mert nekem szabad neki nem. Így nincs az,hogy most itt a gyerek vagy hallja akkor néni bácsi stb ha nincs itt akkor csak így stb.

2018. jan. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

Én véletlen letegeztem a velem egykorú, vagy inkább fiatalabb óvónőt. Rákérdeztem, hogy zavarja e, azt mondta, hogy nem zavarná, de épületen belül magázódni kellene. Szóval neki èn "anyuka" vagyok, ő meg nekem "xy néni". Ha viszont összefutunk máshol, Sziával köszönünk és tegeződünk.


Szerintem ez így rendben van, könnyebb fenntartani a hivatalos szerepeket, marad tekintélye, ahogy nekem is.


Nem szeretem az oktatási intézményekben sem a szülők, sem a gyerekek részéről a tegezést, és azt a bizalmi viszonyt, amit ez feltételez.


Nehéz úgy hozzáállni valakihez szakmailag, hogy bizalmi viszonyban vagytok, a tegezés pedig ezt feltételezi.

2018. jan. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Nàlunk nincs nènizès, szülők ès gyerekek is a keresztnevükön szòlìtjàk az òvònőket ès az òvònők is a szülőket. Szerintem kell a bizalmi viszony, a nap nagy rèszèben ràbìzod a gyerekedet, fontos, hogy megbìzz benne. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy aki magàzòdik az òvònőkkell, az nem bìzik bennük, csak az utolsò vàlaszra reagàltam
2018. jan. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Amièrt sok szülő is "apa" meg "anya"-zza egymást(nem pejoratìvan)
2018. jan. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szabós Angela válasza:

Ha a korod ellenére is lenéniznek, lebácsiznak, az a tisztelet jele.

- Minden megoldás jó, ami őszinte , működik és tiszteletet tartalmaz a másik irányába.

- A minden alól kivételt képez a hol magázódunk, hol tegeződünk. Mert pl. mit teszel, ha az utcán veled van a gyermek és találkozol az óvóval ? Oviban magázódás, utcán tegeződés..., ekkor fog csak összezavarodni !

2018. jan. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!