Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az oviban dolgozó pedagógusok...

Az oviban dolgozó pedagógusok beleszólhatnak abba, hogy a szülő mibe öltöztetheti gyermekét?

Figyelt kérdés
pl. ha nem a nemének megfelelő az öltözék
2018. jan. 22. 16:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Már bocsánat, eltértünk a tárgytól, és mindenért azt a "gonosz" liberalizmust vádoljuk. A kérdésem egyszerű, igen vagy nem. Nem kell emiatt egymást bántani.
2018. jan. 22. 16:42
 12/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem szólhatnak bele. És ha a kisfiú akar szoknyában lenni, akkor mi van??
2018. jan. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
38%

Elmondhatja a véleményét tapintatosan, de a szülő nem köteles végighallgatni, sőt, ha sértőnek érzi, az igazgatóhoz is fordulhat.


Gondolod, hogy aki lányruhában járatja a fiát, azt érdekli az óvónő véleménye?


Azt tanácsos elmondani, ha ezért konfliktusa van a többi gyerekkel a kisfiúnak. Ez biztos érdekelni fogja a szülőt, és talán elgondolkozik.


Ha úgy érezném, hogy az én gyerekem transznemű, akkor otthon bárhogy öltözhetne, bárhogy szólíthatnám, de mindenhol máshol olyan nemű lenne, amilyennek született.


Amúgy egy 7 éves is lehet ovis, meg egy 3 éves is. Nem tudjuk a gyerek korát. Egy 7 éves már azért eléggé képben van.


(Egyébként nem hiszek a rossz testbe születésben, de elhiszem, hogy vannak olyanok, akik másik neműnek érzik magukat, mivel ezen segíteni még nem lehet, hagynám kiélni serdülőkorától a dolgot )

2018. jan. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
44%
Az van hogy ő kisfiú és mint ilyen ne akarjon szoknyába járni. Ó milyen maradi vagyok,elnézést.
2018. jan. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%
A fiam csoportjában van egy kisfiú aki bent a csoportban mindig szoknyában van. A csoport társai szeretik, sokat játszanak vele. A kisfiú autózik, rendőrőset játszik, babázik, főzőcskézik. Senki sem csúfolja. Az óvónők elfogadták.
2018. jan. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
63%
Amennyiben a fiam szoknyát szeretne felvenni, én szó nélkül megvenném neki. 33.N
2018. jan. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%

De most komolyan. 😨 Nálunk is volt téma a szoknya, hogy neki miért nincs amikor a bölcsiből Alizkának van. Én ekkor nem egyböl arra gondoltam, hogy biztos transznemű a fiam és uzsgyi szoknyát venni, hanem arra hogy erre is egyszerűen kíváncsi mint ezer másra, és elmondtam neki hogy a szoknyát lányok szokták hordani. Kérdezte nekem van-e, mondtam hogy van, de ritkán hordom, apának van-e, nincs, ő fiú. Ennyi volt. Nem gondolom hogy maradandó károkat okoztam. Kicsit szerintem túlgondolja aki erre másnap szoknyában viszi oviba a gyerekét

A kérdésre: ha bántják, cikizik emiatt a kicsit szerintem helyes hogy szól. Amúgy nyilván "nem szólhat bele".

2018. jan. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
28%
Óvónéni jót akar a gyereknek. Ha látja, hogy a talpig rózsaszínbe öltöztetett, szoknyás Pistikét csúfolják a többiek, igenis szól a szülőknek. A gyerek érdekében.
2018. jan. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
nálunk van egy kisfiú az oviban, akire szoknyát adnak, és nem csúfolják a gyerekek (minden az óvónőn múlik)
2018. febr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
63%
De milyen megfontolásból adnak szoknyát a kisfiúra,mire gondol ilyenkor a szülő? Egyszerüen nem értem.
2018. febr. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!