Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgozó anyukák, mennyi...

Dolgozó anyukák, mennyi időtök jut a gyereketekre?

Figyelt kérdés

mikor keltek, mikor fekszetek, illetve hánytól hányig dolgoztok? hogy alakul az estétek? mikor szoktatok takarítani, főzni? hétköznap mit szoktatok vacsorázni?

őszintén, nem vagytok nagyon fáradtak, kimerültek? vagy ehhez hozzá lehet szokni?



2015. nov. 18. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
3%

6-kor ébresztő,reggeli rutin,majd irány az ovi. Oda én viszem. Kb. 3-ig meló,majd barátnők,pasim,sport,...utána haza,főzés,házimunkák. Férjem hozza haza. És heti 1 alkalommal jön egy takarítónő.


28/N

2015. nov. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6-kor kelek, a gyerkőc általában fél hétkor, ilyenkor van egy kis időnk egymásra. Hétkor indulok munkába, négyig dolgozok, öt körül érek haza. Sok házimunkám nincs, mert a férjem itthon van gyesen, általában csak főznöm kell, de sokszor ahhoz is előkészít mindent a férjem, így olyan tv műsorosan tudok főzni (és akkor előveszünk egy kiló megpucolt, felkockázott krumplit és egy kiló felkockázott sertéscombot stílusban). Bár mostanában több minden marad rám, mert vettünk egy házat és a férjem szinte egész nap ott dolgozik, nagyszülők meg vigyáznak a fiunkra, de így is bírom, pedig most egészségügyileg eléggé rottyon vagyok. Én nagyon hiszek abban, hogy sok minden elhatározás kérdése. Ha pl úgy jövök haza, hogy jáj de fáradt vagyok, csak aludni szeretnék, akkor így is érzem magam egész este, de ha úgy, hogy nah mögöttem van egy pörgős nap, de végre a családommal lehetek, akkor sokszor még tornázni is van kedvem, energiám.
2015. nov. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

3 eves lány, 10 honapos volt mikor visszamentem dolgozni. Jelenleg itthonról dolgozom amig bolcsiben van kb 5-6 aktiv orat, maradekban takarítók főzök stb. 16:45-kor hozom el kb 21:00 óráig vagyunk egyutt, sajnos a telom akkor is csorog de azert tudunk játszani. Ferjem 6-korul er haza, vacsorázunk, főleg felvágott, meleg szendvics főtt ételt délben eszunk.

En 5:30-kor kelek, 7:30-7:45kor kezdek dolgozni es sajna 21:00 ora kornyeken en is kidolok, őrületesen faradt vagyok de mentségem hogy 20 hetes terhes vagyok kistesoval. 😊ha o is megszületik nehezebb lesz a munkam es a család de majd valami vitamint szedek.


Faradt vagyok de mindig feltolt a családommal töltött ido 😊 ha pedig munkában vagyok faradt akkor arra gondolok hogy ez is ertunk van....

2015. nov. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
fél 7 kor kelek, elindítom a mosógépet, elapakolom amit már este nem volt kedvem, közben keltem a gyerekeket, megyünk oviba, iskolába. fél4re megyek értük. Egy fél óra alatt itthon vagyunk, én ekkor főzök, tehát nálunk a vacsi a fő, meleg étkezés. Ami marad azt a férjem megeszi másnap ebédre. Ekkor takarítok, a gyerekekkel játszok, ebbe az időbe mindennek be kell férni. fél 8kor , vacsi , fürdés esti mese. fél 9kor alvás. én 11 körül fekszem, este egy jó film alatt vasalok pl. Szoktam fáradt lenni, de igyekszem feltöltődni. Egy jó hobbi, a családdal töltött idő ebben sokat segít. Egyébként most vállalkozóként dolgozom, tehát elvileg magam osztom az időm, ami azt jelenti, hogy ahhoz, hogy itthon tudjak lenni mikor valamelyi kgyerkőc lebetegszik, bizony vannak húzós napok. korábbi munkahelyemen 8-4 között kellett dolgozni, és 1 órát utaztam reggel, egyet délután, ez már nem volt két gyerek mellett megoldható. így jött a saját vállalkozás.
2015. nov. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Négy éves a lányom.

Én 6-14-ig dolgozom, mondhatni szerencsés vagyok.

Én négykor kelek, fél öt után indul a buszom a másik városba melóba.

A lányomat a mama ébreszti, ő készíti el az oviba és ő viszi (illetve, ha az apja szabadnapos, akkor az apu)

Én háromra érek haza, fél négyre- négyre megyek a lányomért az oviba, addig esetleg bevásárolok a boltban, gyógyszertárat intézek, stb. Mindig én hozom el őt az oviból, ez fix.

A délután hátralévő része a miénk. Főzni, mosni, vasalni takarítani ilyenkor, közösen szoktunk. Ha az apja nem szabadnapos, akkor ő fél nyolc-nyolc között ér haza. Szerencsés vagyok.

2015. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Két hete vagyok táppénzen (most várjuk a tesót), eddig dolgoztam.

Felkelés 6 és negyed 7 között, a gyereket fél 7-kor keltjük. Reggelizik, azt én csinálom meg neki, eközben a férjem kikészíti a ruháját. Eddig a férjem vitte suliba a csemetét, ez most változott, de amíg dolgoztam, addig ő vitte minden nap, mert én fél 8-ra jártam dolgozni, ő meg 8-ra. Délután én mentem érte, mert én voltam bent 4-ig, és én pontosan el is tudtam jönni (a férjem papíron 5-ig van, de sokszor van bent tovább, ha valami hirtelen még becsúszik). Fél ötkor hoztam haza a suliból, így ért oda a busz, utána irány haza. Ha nem kellett boltba menni, meg sehová, akkor 5-re haza is értünk. Hétköznapokon általában csak a kisboltba mentünk kenyérért, tejért, vajért, ilyesmikért, szóval ritkán kellett nagyobb boltba bemenni hazafelé jövet.

Vacsorára sem akkor, sem most nem szoktunk főzőcskézni, mindig hideget eszünk, a fiam sztrájkolna a legjobban, ha meleget akarnék adni neki (egyszer-kétszer megpróbáltam, ha volt olyan maradék, amit aznap jó lett volna megenni), mert szerinte az nem vacsora :D Szendvicset szoktunk enni, felvágottal, sajttal, zöldségekkel. Amíg dolgoztam, a munkahelyemen ettem ebédet, a férjem szintén a saját munkahelyén, mert mindkét hely környékén van lehetőség több helyen is menüt enni, vagy ha erre nincs idő, akkor pékség is van, meg ilyesmik. Most, hogy itthon vagyok, gyakrabban főzök hétköznap, hogy a férjem elvigye, de amíg dolgoztam, nem akartam ilyesmire pocsékolni az időt este.


Amikor mindannyian itthon voltunk, és még a gyerek is ébren volt, akkor nem nagyon végeztünk házimunkát, maximum mostunk, teregettünk, mást nem igazán csináltunk, inkább beszélgettünk, játszottunk, na meg persze leckeírás és hasonlók voltak terítéken.


Alapvetően ebben nem fáradtam el, amíg nem voltam terhes, de persze hétköznap elég kevés időnk volt egymásra. De ez olyan nagyon most sincs máshogy, hogy nem dolgozom, mivel a suliból leghamarabb fél négykor lehet eljönni, ez egy órával van hamarabb, mint eddig. Itt még kérvényezni sem lehet, hogy hamarabb hazahozhassam a gyereket, mert ez iskolaotthonos suli, fél négyig tanítás van. Az is igaz, hogy így itthon elvileg nincs már tanulni való, de azért akad így is néha, verstanulás, gyakorlás, olvasás, ha nem is minden nap, de gyakran kell vele foglalkozni. Szóval ez az egy órányi különbség van csak aközött, hogy dolgozom-e, vagy itthon vagyok. Hármasban meg ugyanannyit vagyunk együtt hétköznap, hiszen a férjem ettől még nem jön haza hamarabb.


Talán annyi a különbség, hogy eddig munka mellett ügyeket intézni volt bonyolult, meg a vásárlások mind a hét egyetlen napjára maradtak, most viszont nem megy el ezzel a szombat, hanem részletekben is tudok vásárolni, és nem a legnagyobb tömegben. De ezen kívül tényleg nem nagyon volt más munka mellett sem az élet.

2015. nov. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

7-kor kelek, a munkaidőm változó, általában 4-6 közt érek haza. Utána főzök, takarítok ha kell, bár a takarítást javarészt a férjem végzi.

És igen, baromi fáradt vagyok mióta dolgozom gyerek mellett.


Off: 1. jól értelmezem, akkor neked szeretőd van a férjed mellett??

2015. nov. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem az tetszik, hogy a napirendbe be van építve a szerető az egyes válaszadónál. Talán még a hűtőre is kiírja otthon. :-)
2015. nov. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát én két műszakban dolgoztam 2 éves lányka mellett mentem vissza melózni.ha reggeles voltam fél 6 tól munka 3ra értem haza,hazavittem bölcsi ,később oviból és jött a házimunka.Majd fürdés alvás.... Ha délutános voltam reggel elvittem oviba elvégeztem otthon ,majd mentem dolgozni és éjszaka fél11.kor értem haza.A gyerek már aludt ilyenkor csak reggel láttam .Hétvégén is ugyanez vagy szombaton vagy vasárnap dolgoztam....Totál ki voltam merülve!!!! Most várom a kisfiam 22 hetes vagyok táppénzen.Most tudok együtt lenni a családdal.Lányom jövő szeptembertől iskolás lesz így vele is tudok többet lenni.De ha újra dolgozni kell ugyanez vár rám,éjszakázás.....hétvégi munka.....És csak remélni tudom hogy rendesen fel tudom nevelni a gyerekeim mert mindent megpróbálunk megadni nekik csak én nem vagyok eleget otthon :(
2015. nov. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!