Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szabályos hogy a szombati...

Szabályos hogy a szombati munkanapokon (idén lesz pár ilyen) csak akkor nyit ki egy óvoda ha legalább 10 gyermeket vinnének?

Figyelt kérdés
Van erre vonatkozó jogszabály? Amúgy 4 csoport van, csoportonként 20-25 fővel.
2018. febr. 22. 18:24
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
31%
Ne haragudj utolsó, de elég furán gondolkodsz. Szerinted az óvónőknek kutya kötelessége tekintettel lenni a dolgozó szülőre, de a szulonek nem kell tekintettel lennie a dolgozó óvónőre. Igen keves esély van rá, higy ugyanakkor Legyen az iskolában és az ovodaban is szülői, de az is megoldhato, mert elvileg ugye két szülő van... Ha mégsem, akkor meg el lehet dönteni, hogy most az oviba mész, legközelebb meg az iskolába. Eletbevago fontossaggal bíró dolgok amúgy se hangzanak el egy szülői értekezleten. Az meg ha egy évben 5 nevelés nélküli munkanapot nem tud valaki megoldani... Tán nem kellett volna gyereket vállalni. Elvileg elsosorban a szulo feladata a nevelés és gondozás.
2018. febr. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Az, hogy mikor van szülöi az óvodában, nem egészen a kérdéshez tartozik, de arra gondoltál már, hogy nem csak te vagy az egyetlen szülö és esetleg többen vannak, akiknek éppen az az idöpont felel meg, amikor azt megtartják?


Ami meg az eredeti kérdést illeti: egy óvoda 10-nél kevesebb gyerekért nem nyit ki, de föleg nem azért, mert az óvónö nem akar dolgozni - ezt ugyanis nem ö, hanem a fönöke dönti el -, hanem mert erre az idöre az óvodának egy csomó költsége (fütés, kajarendelés, világítás, óvónök/dajkák túlóra kifizetése, takarítás, stb) van, ami pár gyerekért ráfizetéses.

Elvileg akkor lehetne megoldani kevesebb gyerek esetén a nyitvatartást, ha az adott szülök vállanák ezeket e plusz költségeket - csak akkor meg azért lenne felháborodás!

2018. febr. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Annak szólt a válaszom aki a szülői értekezleten volt kiakadva. Tok mindegy hogy kinek felel meg az időpont és kinek nem a szülők közül : az óvoda dönt, nem a szülők. Sosem lesz olyan időpont, ami mindenkinek jo
2018. febr. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

#22 Én ezt is megértem. Nyilván 2-3 gyerekért nem fűtenek, főznek stb.

DE! Rákérdeztem, h akkor lesz e bölcsi?

Válasz: Biztos h nem, szóval anyuka oldják meg valahogy a dolgot.


Kérdem én. Honnan a francból tudják h nem lenne elég gyerek, ha megsem kérdezik a szülőket?

Már eleve úgy mondta, h véletlenül se jusson eszembe h nyitva lesz a bölcsi.


Kíváncsiságból megkérdeztem a 14 fős csoportból 6 szülőt. 5nek egyből rávágták h nem lesz bölcsi, pedig ők arra számítottak h lesz ( nem kell ezért szabit kivenni) 1nek pedig eszébe se jutott megkérdezni,azt hitte h ha munkanap, akkor nyilván bölcsi is van.

Szóval számomra hihetetlen h a 4 csoportból nem jönne össze 10 gyerek!

Ugyan már!!!!

2018. febr. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
67%
A bölcsiben lehet hogy más a létszám limit ilyenkor. Az óvoda oktatási intézmény, a bölcsőde szociális, az óvoda kötelező, a bölcsi -bármennyire nem is szeretik elismeri -kényelmi szolgáltatás.
2018. febr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
68%

Annak a válaszolónak jelezném, hogy mikor gyereket vállaltam, akkor eszembe sem jutott, hogy ennyi extra napot kell megoldanom munka mellett. És hidd már el, hogy nem mindenki mellett van férj, ugrásra kész nagyszülő vagy egyéb segítség. És lehet , hogy én ennyire felelőtlen voltam, hogy gyerekeket vállaltam és nem tudok vígan megoldani évi 15-20 nap rendkívüli szabadnapot, meg a szüneteket és betegségeket, de te a nulla empátiáddal ne beszélj magas lóról.

Bár nem tudom, milyen pl. Mozgáskorlátozottként élni, mégis átérzem a problémáikat. Ez az empátia, érdemes utána olvasni és gyakorolni.

Azért mert valakinek problémát okoznak a szabadnapok, még nem jelenti azt, hogy felelőtlenül vállalt gyereket. Inkább a rendszerrel van baj, hogy problémát okoz.

2018. febr. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
31%

26,


En egyedülálló anya voltam elég hosszu ideig, mégis megoldottam. Nagyszülő is csak egy volt, ő is dolgozott még akkoriban. Bébiszitter, jobarat, másik anyuka az oviban/bölcsiben, ha nem lehet több szabadságot igénybe venni. Még lehet oldani csak akarni kell. Nem az államtól kell várni a segítséget. Persze, szuper hogy van bölcsi, meg ovi, de elsősorban a szulo dolga a gyerek ellátása, felügyelete. Pont ugyanígy, jó hogy van gyes, meg családipótlék, de nem abból kell eltartani a gyereket.

2018. febr. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!