Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Sziásztok szerintetek érdemes...

Sziásztok szerintetek érdemes 35 évesen elvégezni az óvoda pedagógus szakot. Jelenleg teljesen más területen dolgozok.3 év lenne viszont jelenleg van már 2 gyerekem. Belevágnátok?

Figyelt kérdés
Volt így valaki aki teljesen más irányt választott?
2018. febr. 9. 20:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%
Munkatársam 45 évesen váltott.
2018. febr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
34%
Csak ha nagyon-nagyon vonz a pálya. A havi fizetésed nem érné el a 200 ezret. Bruttó értékről beszélünk...
2018. febr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
60%

Simán! 35 vagyok és most kezdem el a jogi egyetemet (a munkámat nem írom le de homlokegyenest más), 5 éves doktori képzés.

Rokonom 40-es nő, 2 gyerek mellett érettségizett le estin anno, aztán meglett a 3. gyerek, nyelvvizsgát szerzett majd elvégezte az óvodapedagógus szakot immár 3 gyerek mellett, tavaly diplomázott. Szóval hajrá :)

2018. febr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Csak ha nagyon vonz a pálya? Nem értem, saját negatív tapasztalat beszél belőled?


Köszönöm a válaszokat

2018. febr. 9. 20:35
 5/30 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom, miért pontoztatok le. Nem, nem saját tapasztalat. Úgy gondolom, három év tanulás két gyerkőc mellett nem kis dolog. Egy olyan végzettséged lesz, amivel eleinte kevesebbet fogsz keresni, mint egy betanított tescós árufeltöltő. Ha így nézzük, nem hogy nem érdemes elévgezni a szakot, hanem egyenesen őrültség. Ha viszont minden vágyad, hogy óvónő legyél, akkor lényegében nincs más választásod, mint jelentkezni, és elvégezni. Illetve, van még egy eset. Akkor is érdemes elvégezni, ha nagyon érdekelnek azok a tudományterületek, amelyeket a képzés során oktatnak.
2018. febr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
56%
Én imádtam a fősuli mind a 6 félévét, szintén levelezőn végeztem (gindolom te is így tervezed). 😊
2018. febr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Igen levelezőn szeretném bár fogalmam sincs mennyire megterhelő milyen tantárgyak vannak?
2018. febr. 9. 21:06
 8/30 A kérdező kommentje:
Igen érzek én is hogy nem kis energia lenne két gyerek munka mellett elvégezni. De óvoda pedagógus csak főiskolai végzettséggel lehetek.
2018. febr. 9. 21:08
 9/30 anonim ***** válasza:
61%
A tantárgyak előtt a felvételi vizsgának kellene utána nézni. Tudsz tisztán énekelni például? Tudsz kézen állni? Cigánykerekezni?
2018. febr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
66%

Egyik barátnőm ezt végezte mert nagyon szereti a gyerekeket. Hát sok felesleges dolgot tanultak(másodfokú egyenletek meg ilyenek minek egy óvodásnak, na mindegy kell és kész).

Egy fél évet ha dolgozott óvodában, de nem bírta. Azt mondta túl nagy a csoportlétszám, nincs idő az egyes gyerekekre figyelni. Semmi szabadideje nem maradt, mert otthon folyton a foglalkozásokra kellett készülnie, beszámolót írnia minden nap és nem is keresett sokat (nem tudom mennyit). Mesélte hogy az évfolyamtársai közül sokan otthagyták hozzá hasonló okokból.

2018. febr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!