Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Hosszú történet lesz ami ma kicsúcsosodott, és kíváncsi lennék kívülállók véleményére mit tennének a helyemben. Ma délután mentem a fiaimért délben az oviba. Két kisfiam van az egyik végzős nagycsoportos, a másik kicsi kiscsopis. Egy csoportban vannak, vegyes csoport. Sajnos a 4 év alatt ez a 3-dik csoportunk. Egyik csoportváltást se én akartam az élet hozta így. Az első csoportváltás azért volt a nagyobb gyereknél, mert az óvónő kimosta a gyerek száját szappannal. Egy másik kisfiúét is, az ő anyukája lejelentette, és rögtön átraktak minket másik csoportba. Egyik napról a másikra. Hétfőn, még ide jártunk, kedden már másik csoportba. Nagyon jó csoportot fogtunk ki, szintén vegyes csoport volt. Kisesebb fiam alig várta az ovit, de beiratkozásnál derült ki, hogy nem maradhat a nagyobb mert csak 2 nagycsoportos maradna a vegyes csoportba így nem felkészíthető iskolára. Én ragaszkodtam, hogy együtt legyenek, hisz alig várták. Átraktak minket a mostaniba. Az első perctől éreztem, hogy nem ez a mi helyünk, sok dolog nem tetszett, de nem szóltam sose addig a pontig míg azt nem éreztem, ezt nem hagyhatom szó nélkül. A gyereket nem kellett beszoktatni szinte egyszer voltam bent 20 percet vele, közölte mehetek haza mert zavarom :-D Lelkes volt tetszett neki, de pár hét után elkezdte mondogatni az esti fürdéseknél, hogy őt nem szeretik az óvónők. Reggel viszem őket,ebéd után hozom. Ott vagyok időbe hallom a hangulatot. Valahogy sose sikerül nem kiabálós,számonkérős, parancsolgatós hangnemen kívül megütni semmit. Rendszeres, hogy a másik gyereknek, be kell köpni a társait ez mit,csinált az mit csinált,stb. ez sem tetszett,de úgy voltam vele húzzuk ki ezt az évet. Ma mentem érte ebédre, és az első dolog ami megcsapta a fülem zárt ajtón keresztül remekül hallani mindent ,mert örökké emelt hangnem zajlik odabenn... a fiam panaszolta a szomszéd kislány, hogy lemorzsázott a földre... majd fel akart állni a kisfiam ebéd végén és kijönni hozzám. Igaz, hogy figyelmetlen volt, nem vitte ki a tányérját, szinte rákiabált az óvónő, hogy mit képzel ott maradt a pohár, és a tányér. Visszament és csóri ahogy vitte ki lesett a vizespohár amibe még volt víz. Belelépett. Erre a két óvónő kánonban ordítani kezdett, hogy nem lehet igaz, mért lép bele, széthordja stb...a hangnem kritikán aluli volt. két másik anyukával ültünk kit nem egyedül hallgattuk. Sírva fakadt a kisfiam, nem az a tipikus hiszti sírás, hanem félt, kétségbe esett kiabált utánam, hogy anya anya...! Ekkor bekopogtam, a gyerek ugrott az ölembe, zokogott, hogy nem direkt ejtette le poharat véletlen volt. Mondtam semmi baj,bárkivel előfordul. Annyira ideges voltam. Kiment a gyerek a többiek bevonultak a mosdóba. Bekopogtam az óvónőhöz, és kértem ha legközelebb ilyen történik, legyenek kedvesebb egy fokkal másabb hangnemben beszélni a gyerekkel, mert fél a fiam. Nem arról van szó, hogy neki ne kelljen kivinni a tányért, de ez az ordítás szidás, számonkérés szerintem túl ment egy olyan szinten ami egy 3 éves gyerekkel szemben megengedhető. Erre jött a válasz, hogy ez az én hibám, mert fél éve jár közösségbe a gyerek ,és elfelejti kivinni a tányért, én túl elnéző anyuka vagyok, és egyébként is nem való közösségbe a fiam menjek a jegyzőhöz kiíratni! Mondtam, hogy a fél évből kb a a felét itthon voltunk betegen, valószínű a gyerek nem hülye, de tévedhet, és uram bocsáss, hogy esetleg lassabb mint a többi más ütemben fejlődik. Elegem ,van az állandó kiabálásból ami kihallatszik,és a proszos nevelésből, hogy összeszorított térdel ülhetnek csak aszathoz pl. Erre a válasz az volt, hogy én nem hallhattam mi történt odabent, az nem úgy volt, és csak azért kiabáltak a gyerekkel, mert féltette el ne csússzon a vízen . Persze ez a szó ,hogy el ne csússz nem hangzott el,csak a szidás hogy kiöntötte ,és leesett a pohár. Mondtam, ha én ilyen hallássérült vagyok, amit még a sarkon is tisztán hallott a többi hallássérült akkor én ezt a vitát befejezem. Ezután jött, hogy mit képzelek, hogy nem hallgatom őt meg, mondtam rossz a hallásom, nincs idegem vele vitatkozni, és csak kiabált az óvónő a folyosón, és mondta mondta, hogy mit képzelek, hogy múltkor hallotta, hogy megkérdeztem a kicsit, hogy segített kifújni az orrod az óvónéni? Én nem tisztelem az ő munkáját, mert állítólag egész nap az én zöldtaknyú gyerekem orrát fújatja ki... stb... Soha,de soha nem hordom a gyerekeket betegen oviba sőt, annyira utáljuk az oviba járást, hogy amikor lehet kiveszem őket, és én igazolok. Ma betelt a pohár. A férjem kint várt minket kocsival. Remegtem az idegtől, mikor kimentem mondta menjek vissza azonnal az igazgató nőhöz, mert ezt be fogjuk jelenteni. Nem az a megoldás, hogyha valaki valamiért szólni mer, hogy rögtön ő a szar anya, és miatta van minden... visszamentem, és ő már bent volt az igazgató nőnél. Nem mentem be. Hazajöttünk felhívtam a titkárságot kértem időpontot az igazgató nőtől. Vele nem tudtam beszélni, de 1 hét múlva kaptam csak. Egyrészt elkeserítő, hogy 1 hetet kell erre várni, másrészt kíváncsi volnék, ti mit lépnétek. Van még 3 hó kb az oviból. Most ovit váltani 2 gyerekkel, macerás. Szeretném, ha visszakerülhetnénk a régi csoportunkba, de per pillanat nem érzem, hogy nyugodt szívvel vinném be a gyereket, ezért míg ezt a helyzetet nem tisztázzuk nem is viszem őket. Bocsi hosszú lett...
2018. márc. 5. 18:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
33%
A mi óvodánkban ilyesmi elképzelhetetlen. Én biztosan beperelném az óvodát, neked kell később a pszichológust fizetned.
2018. márc. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

ma 11:24-es: és MILYEN alapon perelnéd öket? Mert az, hoy az anya állít valamit, nem elég indok, föleg, ha az óvónö meg az ellenkezöjét mondja.


Egy per indításához valami alap meg bizonyíték is kell, mert így jobb esetben csak elveszted a pert - és fizetheted a perköltségeket -, rosszabb esetben téged jelentenek fel rágalmazásért, és akkor még azt a perköltséget plusz a büntetést is fizetheted.

2018. márc. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kimosta a gyerek száját szappannal. Gondolom több gyerek is látta. Ez azért bántalmazás. Egy pszichológus meg tudja fejteni az igazságot, a gyerekek elmondják.
2018. márc. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Na kérdező mi lett végül? Egyébként ha az óvónő ennyire nem gyerek-barát, akkor őt kellene inkább leváltani, bár tudom h manapság nem egyszerü új óvónőt találni.
2018. márc. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
,Sziasztok. Most értem haza az ig. nőtől. Persze elmesélte, hogy óvónéni is volt bent nála. Elmeséltem neki a problémám, és láttam,rajta, hogy a pulykaméreg elöntötte, mikor a jegyzős résznél jártam. Megköszönte, hogy elmondtam neki mindent, és mondta, hogy jó, hogy hallja az én verzióm, mert csak nyomokban egyezik az óvónőjével... nem tudja a fiúkat átrakni most évközben, mert nincs olyan csoport ahol 2 hely van, és már erre a 2,5 hóra nem tud mit kezdeni. Korrekt volt, szeptembertől másik csoportban kezd a kicsi ,nagy elmegy iskolába. behívatta az óvónőt is. Persze ment a seggnyalás, hogy jajj hát persze imádja a fiúkat így úgy stb... a ygerek érdekeit nézi stb... valahogy kibekkeljük ezt a kis időt... de úgy bocsátott útra az igazgatónő, hogy az óvónővel lesz még 1 beszélgetése... remélem ez elég lesz erre a két hónapra ,hogy viselkedjen... köszönöm a válaszokat!
2018. márc. 12. 12:40
 16/17 anonim ***** válasza:
83%
Azért legyen pár alkalom, amikor "véletlen" korábban ott vagy a gyerekekért, és a telefonod is legyen felvételre alkalmas állapotban. Ha netán hasonló eset elöfordul, akkor legalább lesz valami a kezedben, amivel az igazgatónönél igazolni tudod a te változatodat!
2018. márc. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
51%
én is azt akartam javasolni, mint előző, hogy menj néha korábban, és kapcsolj hangrögzítést
2018. márc. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!