Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi van ha a gyermek nem...

Mi van ha a gyermek nem ovodaerett? Mi van ha nem jon ki jol a korosztalyaval? Letezik olyan, hogy kiirjak a gyereket az ovibol emiatt?

Figyelt kérdés

2 es fel eves lanyom utalja a gyerekeket, meglatja oket az utcan es elkezd vitazni idegen gyerekekkel, hogy "nem semmit" es "tunes"

En mar elore felek mi lesz ha 3 eves korara sem fog megbekelni veluk.

Ha egy gyerek nem erettaz ovira akkor elkepzelheto, hogy egesz egyszeruen megkerik a szulot, hogy majd akkor vigye oviba ha erett lesz ra a gyerek?


2018. ápr. 4. 11:10
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
76%

Akkor vagy te óvodapedagógus, ha én postás! :)

Más kérdéseknél meg gyógypedagógusnak adod ki magad, meg mozgásfejlődési szakembernek.

2018. ápr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
?
2018. ápr. 5. 20:20
 13/29 anonim ***** válasza:
51%
A 6-os válaszadó "szakembernek" köze sincs a gyerekekhez.
2018. ápr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem hülyeség az, hogy 4 éves kor alatt a szülőn kívül senki ne vigyázzon a gyerekre. Én tanító szakoshallgatóként pont azt tanuljuk minnél többet tapasztaljon lásson. Fiam 3 évesen kezte az ovit. Megkésett beszédfejlődésű de neki jót tett, hogy volt aki nem értette meg mit mutogat. Fokozatosan kezdett beszélni. Szerintem az igazság valahol az aranyközép úton van. Nem gondolom 4 éves korig csak az anyja mellett helye a gyereknek, hanem fokozatos leválás. Pl ha valaki megtudja oldani az ne egész napra vigye, hanem csak fél napra. Nem gondolom azt sem, hogy napközben egy olyannember ne vigyázhatna a gyerekre csak az anyja vagy az apja.
2018. ápr. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

14, megkérdezhetem, hogy mennyire volt megkésett a beszéde 3 évesen?

Hány szava volt, alkotott már 2 szavas mondatot?

2018. ápr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
15 válaszoló. Nagyon le volt maradva. Most is kapja a fejlesztéseket. A fiam nem beszélt. Kérdeztem orvost, védőnőt mi legyen. Ők is azt javasolták menjen oviba, mert jó tesz neki. Igazuk volt, mert a 0 szókinccsel elkezdet szavakat mondani. Igaz az igazi áttörés a logopédiai fejlesztés hozta de amíg ez nem volt is láttam változást. Neki kimondottan jót tett,hogy egy picit küzdenie kell, nincs tesó aki megoldja a problémáját és nem vagyok ott, hogy mindent megértsek. Nehéz döntés volt én nem akartam mert a kicsivel itthon voltam. De az ovi adott neki valamit amit én nem tudtam. Önállóbbnak kellett lennie stb. Ezt én hiába szerettem volna tbbször segítettem neki mert ugye kérte és miért ne. Én ezért nem értek egyett,hogy 4 éves korigcsak anyával legyen, mert bizonyos helyzetekben más, máshogy reagál. Szerintem ezek az élmények is nagyon fontos.
2018. ápr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Nos, mielott volt a korosztalyaval az incidens, a lanykam amugy szerette a babakat rajuk csodalkozott, a korosztalyat is kedvelte nagyokat nevettek stb.

Aztan jottaz incidens, a masik kislannyal baratkoztak a cukiban mignem a lanyom el akatta venni a masik sajat kismotorjat. Ezen osszevesztek babanyelven es azota ha meg lat egy kiagyereket akkoe ez a reakcio hogy nem semmit tunes.

8 evesekkel el van.

A lanyom is elegge el van kesve a beszedfejlodesben. De azert 2 szavas mondatokat mond.

De kis lusti, apjavolt ilyen . Oviban is csak azt mondta hogy "e" a".


Nem nagyon jarunk amugy jatszora.

2018. ápr. 6. 13:23
 18/29 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ez életkori sajátosság. Mikor a fiam bekerült oviba lányom bölcsibe akkor egy darabig nem engedte a játékokat elvnni. Mindent cipelt magával. Pár hét alatt lecsenget a dolog.
2018. ápr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Köszi, 14-es!

Megkésett beszédfejlődésűvel kezdjük kereken 3 évesen az ovit szeptembertől és tartok tőle, hogy hogy fogja bírni. Kap terápiát (nem logopédiait), addig be is indulhat, de félénk, érzékeny típus,aki idegeneknek semmit nem mutat meg, abból amit tud.

2018. ápr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
írok neked privátot utolsó!
2018. ápr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!