Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem mehet így óvodába, viszont...

Nem mehet így óvodába, viszont óvodaköteles?

Figyelt kérdés
Nem mehet addig oviba míg nem szobatiszta. Haladunk, de szeptemberre nem valószínű hogy menni fog. Ilyenkor mi történik? Mert még nem tudom vinni, viszont óvodaköteles. Ha itthon maradok vele még 1-2 hónapot mire megoldódik, akkor addig elveszik a családit vagy ránkszáll a gyámügy mert nem járatom oviba? Segítsetek hogy ilyenkor mi a dolgok menete.
2017. júl. 6. 10:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Az én gyerekem marad még egy évet bölcsiben.
2017. júl. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Írsz egy kérelmet az óvodába és egyet a jegyzőnek az önkormányzathoz, amiben leírod, hogy a gyermek még nem szobatiszta, ezért az ovikezdés halasztásának engedélyezését kéred. Ha az ovi és a jegyző rámondja az okét, akkor nem vonják meg a családi pótlékot.
2017. júl. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
11%
3 éves korára nem tudtad megtanítani de 1-3 hónap alatt menni fog? Micsináltál eddig??
2017. júl. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért még simán lehet, hogy szeptemberre menni fog (az egyik gyerekem totál katasztrófának tűnt még nyár elején, napi hat rend ruhát elhasználtunk, de aztán augusztusban egy hét alatt megérett rá). És az is lehet, hogy ha mégse, de már csak pl. heti egy-két baleset van vagy csak a délutáni alvás pelusos, az ovi bevállalja (a mi - egyházi - ovinkban akadt mindig egy-egy segítségre szoruló gyerek is).
2017. júl. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3. válaszoló.. neveltem és tanítottam azt csináltam. Tudod ez nem rajtam múlik, hanem a gyereken. Az én idegrendszerem érett, az övéhez lehet 1-2 hónappal több idő kell hogy megérjen a szobatisztaságra és amint írtam HALADUNK. Ez azt jelenti hogy ébren, bugyi nélkül teljesen szobatiszta. De az oviban ugyebár nem lehet félmeztelen.

A hozzászólásodban 0 volt a hasznos.

2017. júl. 6. 11:51
 6/15 anonim ***** válasza:
44%

Az ovi elvileg nem kötheti szobatisztasághoz a gyerek felvételét.

Viszed, meg mellé még aér napi 4-5 váltás ruhát... és ennyi. nem a tied lesz az egyetlen, aki alkalom adtán bepisil. kiscsoportban az első hónapokban szinte minden nap akadt a fogasra kirakott zacskó a szülőkre váró pisis ruhákkal.


mondjuk mi ezt szerencsésen megúsztuk, 3 éves kora előtt kicsivel lett ágytiszta, viszont még 3,5 évesen is bölcsis volt, szóval nem lett volna az sem gond, ha nem megy.


az ovis csoportban egyébként volt kislány, akit még nagycsoportban is minden délutáni alvás közepén kellett ébreszteni és ki kellett küldeni pisilni, hogy ne legyen baleset.

2017. júl. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

6, az aztán használ a gyereknek, ha napi 4-5 alkalommal megszégyenítik! Az idegi érést se lehet ezzel megsürgetni.

3-as pedig az empátia bajnoka.

2017. júl. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%
Ha az óvónéni emiatt megszégyeníti, akkor más miatt is meg fogja, nem kell ahhoz bepisilni.
2017. júl. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

Ha a gyermeked aug. 31-ig betölti a 3-at, akkor a körzetes óvodának fel kell vennie akkor is, ha a gyermek még nem szobatiszta, az új jogszabály szerint. Ezt mindenkinek fontos tudnia, mivel még sok óvoda utasít vissza gyereket arra hivatkozva, hogy a gyerek még nem szobatiszta. De, ezzel törvényt sért, ha a gyermek már óvodaköteles.

"Abban az esetben azonban, ha a gyermek betöltötte 3. életévét, és a szülei napközbeni ellátását a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvényben foglaltak szerint nem tudják biztosítani, úgy a kötelező felvételt biztosító óvoda nem utasíthatja el felvételét. Így van ez abban az esetben is, ha a gyermek még nem szobatiszta. A közoktatási törvény az óvodák feladatává teszi a napközbeni ellátást, és az óvodai elhelyezés egyetlen feltételeként a 3 éves kor betöltését írja elő. A közoktatási törvény a három éves gyermekek esetén az óvodai felvételt lehetőségként fogalmazza meg, viszont a gyermekvédelmi törvény rendelkezéseivel együtt ez már kötelezettségként jelenik meg. (OK-K-OJOGB-464/2011. ) "


Az óvodát kezdő 3 éves korosztály többsége már szobatiszta, így a nevelési-oktatási intézmények működéséről szóló 11/1994. (VI. 8.) MKM rendelet 7. számú melléklete, a nevelési-oktatási intézmények kötelező (minimális) eszközeiről és felszereléséről szóló jegyzék nem tartalmazza a pelenkázáshoz szükséges felszerelést. Ugyanakkor a gyermekek fejlődése nem egyforma, így előfordulhat, hogy bizonyos gyermekek később jutnak el a fejlettségnek azon fokára, hogy önállóan végzik el szükségleteiket. Az óvoda köteles ellátni 3 éves kortól azokat a gyermekeket, akik a korábban kifejtett feltételeknek megfelelnek, így a törvényi előírás teljesítéséhez szükséges körülményeket meg kell teremteni azon gyermekek vonatkozásában is, akik még igénylik a pelenkát. Mivel a gyermek felvételét nem utasíthatja el az intézmény, így arra sincs lehetősége, hogy szüneteltesse az óvodai jogviszonyát (átmenetileg, míg kialakul a szobatisztaság), és a jogviszony megszüntetésének is csak a törvényben meghatározott eseteiben van lehetőség .

Ahova az én gyerekeim járnak oviba, ott bizony pelenkázzák a még nem szobatiszta gyerekeket, mert miután bevezették a 3 éves kortól kötelező óvodát, így ezt meg kell tegyék! TÖRVÉNYILEG! Ha van orvosi papír v. nev. tanból papír, hogy mi lehet az oka, hogy a gyerek nem szobatiszta, akkor a jegyzőtől lehet felmentést kérni. Viszont, ha a gyermek csupán később érő típus és egészségügyi v. pszichikai oka nincs annak, hogy a gyermek még nem szobatiszta, akkor fel kell vegyék az oviba és ha kell igenis pelenkázni kell. Lehet, hogy 2-3 hónap és szobatiszta is lesz a gyerkőc, ez miatt felesleges évet halasztani az oviban v. bölcsiben maradni. Hivatkozzatok a fenti jogszabályra, akinek a gyerekét ez miatt utasították vissza, hogy nem szobatiszta, de vinné a gyerkőcöt oviba.

2017. júl. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Igazából törvényellenes,hogy pelenkásan nem mehet(ne) oviba!Nincs erre vonatkozó jogszabály!Kényelmetlen,macerás pelenkás gyerkőccel foglalkozni az óvónőknek,ezért mondják,hogy nem veszik fel.

A másik:nagyon is hosszú a nyár,nagy valószínűséggel őszre szobatiszta lesz.A legnagyobb gyerekem(fiú) 2 évesen lett szobatiszta és ágy-tiszta(magától).A középső(szintén fiú) májusi,még júliusban is pelenkás volt.Ennek ellenére szeptemberre szobatiszta és ágy-tiszta is lett,legalább is a délutáni alvásnál már nem pisilt be.Nála megkésett idegrendszeri fejlődést diagnosztizáltak,7 éves koráig éjszakára kellett rá pelenka(ám ezért soha,de soha nem bántottuk,és másnak se engedtük,hogy bármiféle megjegyzést is tegyen Rá!)A legkisebb,aki kislány szeptemberi születésű.Augusztusban(!!!) még pelenkás volt,szeptember végére olyan szinten lett-a szobatisztaság mellett-ágy-tiszta is,hogy éjszakára se kellett rá pelus!Ennek semmi köze a szoktatáshoz(pláne nem az erőszakkal történőhöz),ez az agyi érés folyamatán múlik.Én soha egyiket se bántottam,szidtam,aláztam,vagy hasonlítottam másokhoz emiatt.Senki nem fog Rátok szállni,és nem vesznek el semmit,ne aggódj!Te pedig legyél erős,és állj ki a gyereked mellett!A gyerekek nem egyformán fejlődnek,ám ettől egyik sem jobb,vagy rosszabb!

2017. júl. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!