Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nektek is ki kellett tölteni...

Nektek is ki kellett tölteni egy kérdéssort?

Figyelt kérdés

Beíratásnál adtak egy papírt, amit ki "kellett" tölteni.

Olyan kérdések voltak, hogy császárral vagy természetes úton született, mennyi volt a súlya stb.

Akkor kitöltöttem, de azóta kattogok, hogy mi közük van ahhoz, hogy császároztak vagy sem?

Az, hogy koraszülött volt vagy nem, illetve egyéb komplikáció még érthető kérdés. De hogy milyen úton született, nem tudom milyen kihatással lehet.


Nem hisztizni akarok, csak olyan rossz érzés most, úgy érzem ez túlságosan magánügy és nem feltétlenül osztanám meg az óvónőkkel.



2018. máj. 22. 22:38
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
A csoport már fix, tehát semmi köze a kérdéseknek ahhoz, milyen csoportba kerüljön.
2018. máj. 22. 22:41
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nálunk is kértek mindkét gyereknél. Sima állapotfelmérés. Leginkább a statisztikához kell.
2018. máj. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
49%
Nekünk is ki kellett tölteni egy kérdéssort. Bár nem volt kérdés, hogy milyen módon szültem. De akkor sem akadtam volna ki, ha megkérdezik.Ne haragudj, én nem értem miért kell egy ilyen "hülyeségen" ennyire kiakadni🙁Tényleg nem kötekedni akarok!!
2018. máj. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
29%
Nálunk logopédiai tesztet kellett kitölteni, hogy hol tart a beszédfejlődése. Ezt meg is értem. De hogy hogyan született?! A védőnők halomnyi iratából nem tudnak statisztikát előállítani?
2018. máj. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%
Nalunk is szerepelt ez a kerdesek kozott -sok mas mellett. Lehet, h kicsit fura, de annyira azert nem, h azota is ezen kattogj. Ez alapinfonak szamit kisgyerekeknel. Marmint ugy ertem, h relative sok helyen feltuntetik.
2018. máj. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
3%

Sajnos a császár nem tesz jót a gyerekek lelkének. Ilyenkor nincs aranyóra, sok helyen az is csoda, ha megmutatják még a műtőben. Ezáltal nem alakul ki bennük az az ősbizalom babakorban, jellemzően megsínylik ezt a szeparációt. Emiatt nem árt tudnunk ezt a gyerekekről, mert egészen máshogy kell megközelíteni egy születése óta ragaszkodóbb, anyásabb gyereket, mint egy olyat, akivel

minden zökkenőmentesen történt, maga választhatta meg a születésnapját, együtt küzdhetett az édesanyjával, majd kaptak aranyórát és magabiztos, erős gyermekként hisztizik valami miatt.

2018. máj. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%
#6 jobb helyeken császárnál is megvárják, hogy természetesen beinduljon a szülés. a többi meg áltudományos, bocs, és a kérdés pont annyira intim, mint az, hogy milyen pózban hozták össze.
2018. máj. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
78%

6-os csazsarnal is odahozzak. Persze nem fekteteik az ember mellkasara de meg lehet nezni, simogatni, puszilni stb.. sot kiseri apuka es adjak is a kezebe. Persze egyenlore nem sok helyen lehet bent csazsarnal az apuka. De a babaval mindenhol ott lehet mikor mar latjak el es adjak is oda neki mindenhol.

A pszichologia nem altudomany de nem ettol fugg hogy mennyire ragaszkodo a gyermek. Regen oda se adtak a noknek csak etetesre a babakat. Megis ragaszkodnak a szuleikhez az emberek, sot regen minden hulyeseget belejuk neveltek. Azt is ami csak a tekintelyrol szol nem a szeretetrol, es tessek. Belejuk lett kondicionalva es aszerint viselkednek meg 50-60 evesen is. Persze hogy ki legbelul a legmelyen hogy ragaszkodik nem merheto hiszen sok a latszat is. De nem hinnem hogy akiket meg nem adtak oda anno bababkent szules utan az anyjuknak azok kozul egy se lenne aki ragaszkodna igazan es ne lenne egyiknel se osbizalom.

Mindazonaltal mint ahogyan egy intezetis gyereknel lehet kompenzalni es a negativ hatasokat egy szereto csaladi kozegben es megtanulja ugymond a kotodest stb.. ugy akkor egy csaszaros gyerek is ha ez igy lenne is kesobbiekben a torodessel, szeretettel stb.. “behozhatja a lemaradasat”. Szerintem nem a szulesi mod az ami lenyegesebb ilyen szempontbol hanem hogy utana hogxan viszonyulnak hozza es hogxan viselkednek vele.

Es az a gyerek milyen lesz akit mondjuk az anyjara tettek, siman is szult de aztan az anyja elhanyagolja, erzelmileg/ es nem egy biztonsagot nyujto hiteles valaki?

2018. máj. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Szegény kis korababák akkor velük mi van?
2018. máj. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
61%

Na már megint ez a császáros gyerek nem kötődik, nincs ősbizalom stb. szöveg... ez is csak arra jó, hogy belerúgjatok a császáros anyukákba. Semmi gondom nem volt anno a császárommal, örültem a kisbabámnak, tök jól összehangolódtunk már első nap. Egészen addig tök rendben voltam ezzel, amíg el nem kezdtem olvasni erről a degradálásról. Hogy a mi kapcsolatunk már nem is lehet olyan, mint a "normális" anya-gyerek pároké, akiknek sikerült a természetes szülés, a gyerek nem fog kötődni hozzám, nem fog bennem bízni és egy bizonytalan kis nyomi lesz. Borzasztóan éreztem magam ezektől. Aztán ahogy nőtt a babám, rájöttem, hogy mekkora hülyeség ez. Ő egy nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott baba volt, kisgyereknek is ilyen. Nagyon kötődik hozzám, de megvan a bizalma is, gond nélkül elenged, ha kell, tudja, hogy visszajövök. Még mások is megjegyzik, hogy mennyire cuki, mennyire kimutatja, hogy szeret, és milyen nyugodt kislány. Most fog oviba menni ő is.

Ja, amúgy volt aranyóra, már fél órával a műtét után cicin volt, órákat volt velem az őrzőben is, másnaptól meg 0-24-ben, rooming in. Pont, mint a természetesen született babák.

Érdekes, azoknál a babáknák senki nem aggódik a kötődés miatt, akik természetesen születnek ugyan, de olyan kórházban, ahol 3 óránként 20 percre viszik ki őket anyunak, aranyóra meg nuku.

2018. máj. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!