Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai beszokatás fél éves...

Óvodai beszokatás fél éves testvér mellett?

Figyelt kérdés

Hogy ment? Nem volt nyűgös a pici? Mennyi ideig kellett ott maradnod? Valami ötlet-tipp?

Köszönöm!



2018. máj. 23. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

A közösségbe történő beszoktatáskor legyen a beszoktatott gyereké a főszerep, ott nincs kistesónak keresnivalója. Érezze a nagytesó, hogy anya minden figyelmével rá koncentrál. Ne zavarhassa meg a beszoktatást, ne billenthesse ki a gyermeket a kistesó nyűglődése.

Mondom ezt úgy, hogy két gyermekem van, és a fiam beszoktatásakor a kislányom nem volt ott. Megoldottam, hogy legyen felügyelet alatt, anyukám vigyázott Rá. Nem volt egyszerű, mert anyum még dolgozott, de egy ovis beszoktatás nem két hét, mint a bölcsiben. Nálunk két délelőtt volt ismerkedés, amikor én is bent voltam a fiammal, a következő hétfőtől már egyedül volt. Az első héten csak délig voltak, még nem aludtak ott, viszont második héttől már mindenki ott aludt.

Ezt a pár napot próbáld csak a nagyobb gyerekednek szentelni! Meg fogja hálálni, hidd el! Főleg, mivel a kicsi féléves kora körül szokott elemi erővel jelentkezni a tesóféltékenység, ezzel egy kicsit csillapíthatnád a nagyobb gyermeked lelkét.

2018. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Ne vidd a kicsit. Maradjon vele az apja otthon, vagy szoktassa be ő
2018. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Nekem anyukám vigyázott addig a kicsire, egyrészt nem szerencsés egy fél éves gyereket bevinni egy csapat ovis közé másrészt ahogy írták a beszoktatás alatt csak a nagyra koncentrálj.
2018. máj. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne vidd a kicsit, a nagy a főszereplő.


Nálunk is anyu vigyázott a kicsire, de nem volt egy nagy hajcihő a beszoktatás, pedig a lányom nem volt bölcsis.

Mivel októberi, csak a szülinapja után kezdte az ovit, de szeptembertől 3-4 délelőtt bevittem 3 órára. Végig egy padon ültem, az utolsó alkalommal már ott is hagytam.

2018. máj. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Unokahugomat úgy szoktatták be az oviba, hogy a 10 hónapos huga is ott volt. Katasztrófa volt, sosem szokott be. A többi gyerek csak a kicsivel édelgett.

Később hiába járt oviba, mindig egyedül játszott a csoportos játékokban, foglalkozásokban nem vett részt, kiült a szoba szélére és csak nézte a többieket.

1 évig szenvedtek, majd feladták. Végül óvodaváltás olotta csak meg a problémát.

2018. máj. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a beszoktatás 2×1,5 óra volt, azt az időt a fél éves bőven kibírta nélkülem otthon az apjával
2018. máj. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyi és apa be tudott vállalni 1-1 napot, 3. nap nem volt kire hagyni, így a nagy bent maradt az oviban én meg az ovi melletti játszón voltam a kicsivel, hogy ha bármi van kéznél legyek. Szerencsére nem volt semmi gond, de tényleg szívás a kicsit is vinni, mindenkinek.
2018. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt beszoktatás, első nap 1 órára hagytam ott a nagyot. A kicsi ekkor fél éves volt. De ha lett volna beszoktatás biztos h nem vittem volna a kicsit, hanem apa vigyázott volna rá. Oviban a beszoktatás csak pár nap, és nem is egész nap, ennyit mindenki meg kell tudjon oldani.
2018. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!