Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 honapos kislanyom mellett...

Gnézsu kérdése:

9 honapos kislanyom mellett varjuk a tesot. Mivel pici lesz a korkulonbseg, tapasztalatokat, tanacsokat kernek, hogy miben lesz nehez, mire kell felkeszulni?

Figyelt kérdés
Tudom, mindenki azt irja, hogy iszonyu nehez az eleje, erdemes pl. Segitseget kernem allandora napkozben, mig a ferjem nem erkezik haza?

#korkülönbség #testvér #hamar jott a kovetkezo baba
2015. aug. 19. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Az idosebb feltekeny lesz es ez kitart egeszen a felnott korukig. Nalunk legalabbis ez volt. Batyam mindent irigyelt tolem, onzo volt, allandoan veszekedtunk.
2015. aug. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
koztunk 10 honap kulonbség van!! anym az elso 6.hét letelte után egybol teherbe esett. sose voltunk féltékenyek egymásra! anyám konkrétan kikészult :) kitartást nektek kérdezo!
2015. aug. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Nekem pl. a 4. gyerekem születésekor 15 hónapos, 33 hónapos és 5,5 éves gyerekeim voltak. Semmi segítségem nem volt, az első 2 hétben segített az Édesanyám, de aztán hazautazott, maradtunk ketten. A takarítással, a renddel hadilábon álltam, de a gyerekekkel sokat foglalkoztam (nem TV-ztek, nem gépeztek egyáltalán). A gyerekek minden nap ettek főtt ételt, ruhájuk is mosva volt(vasalva ritkán :)). Mellette még kert, ahonnét be lehetett hordani egész nap a koszt, meg kutya- macskák. Inkább a gyerekekkel foglalkoztam sokat a háztartás helyett, de számomra alap dolgokból nem engedtem.

Este viszont a férjem sokat segített, az esti fürdetést, altatást együtt végeztük, utána ő mesélt nekik. Ha otthon volt a férjem, ő is sokat foglalkozott a gyerekekkel.

Szóval megoldható, kellő rugalmasság, sok humor szükséges hozzá.

2015. aug. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Nálunk a 2 középső volt féltékeny, de elmúlt kiskamasz korukra.

2015. aug. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
33 hónapos...? az 5 évest miért nem hónapokban írtad le.....?
2015. aug. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 16 hónap különbség van köztük. Lehet áldott jó gyerekeim vannak de nekem bőven van időm magamra is. A nagy nem féltékeny a kicsire mióta hazahoztuk simogatja, puszilgatja, ölelgeti ahogy épp éri. Sosem bántotta, sose volt hiszti h őt miért nem veszem fel stb... Én meg is őrülnék ha vki állandóan itt lenne és mindenbe belemagyarázna...

Nagyon ritkán az etetés rossz ha pont egyszerre éheznek meg de ilyenkor a nagy figyelmét elterelem vagy ha annyira de annyira éhes kap 2 db háztartási kekszet és azt mire megeszi végzek az etetéssel de amúgy simán tudom alakítani h ne egyszerre hanem egymás után egyenek. Én eddig semmi rosszat nem tapasztaltam, meg olyan nagy nehézséget amiről mindenki beszél... 2 hónapos a kicsi, 18 a nagy.

2015. aug. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Két lányom között pont két év a különbség, a kisebbik és az öcsi között 17 hónap. Engem a 2 év különbség jobban megviselt az elején, a legnagyobb rettenetesen féltékeny volt (még most is az), sokszor azt se tudtam hirtelen mit csináljak mert egyszerre sírtak. A két kisebb között nem volt ilyen probléma, sokkal könnyebb volt az első félév, ott akkor lett nehéz, mikor a középső gyerek két éves lett, és elkezdődött nála egy nagyon durva dackorszak. Az első hónapban volt segítségem, utána nagyon minimális, anyukám három hetente jött két napra, férjem sokat dolgozott. Nem azt mondom, hogy nem viseltem volna el a több segítséget, bátran fogadd Te is el, ha van rá lehetőséged, de megoldható anélkül is.
2015. aug. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!