Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikortól irassam óvodába a fiam?

Mikortól irassam óvodába a fiam?

Figyelt kérdés
2016 november 5én született és ősztől megy bölcsibe. Ott azt mondták jövőre még ne, majd csak 2020 szeptembertől menjen oviba. De akkor már majdnem 4 éves lesz, ez olyan furcsa. Tudom még messze van.

2018. jún. 5. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Akkor óvodaköteles. Ha van hely a bölcsiben, szerintem maradjon ott.
2018. jún. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szeretnénk kistesót is 3-4 év korkülönbséggel, csak ha pont akkor kell beszoktatni oviba mikor a kicsi születik, akkor biztos nehéz lesz
2018. jún. 5. 11:38
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor vidd át oviba, Feltéve, ha átveszik.
2018. jún. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mini csoportba mehet jövőre is. De ha már bölcsis, akkor nem lesz annyira nehéz a beszoktatás.
2018. jún. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha szobatiszta akkor adhatod oviba is, ha nem akkor bölcsi marad.

ÉN inkább az oviba adnám a helyedbe többet fejlődik, persze függ hogy szobatiszta-e. Nálunk a csoportba voltak így mint ti szeptemberi és novemberi gyerekek is, nem volt gond, hogy ilyen fiatalok voltak. Ők újra járták az egyik csoportot, mert évvesztesek, ha bölcsivel kezdtek akkor nem kell újrajárni évvesztesség miatt, mert akkor meglesz az évük.

2018. jún. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És ha terhes leszek és mondjuk jövö év végén szülök, miközben a fiam bölcsis akkor ki kell venni bölcsiből vagy mikor terhes leszek akkor már eleve oviba irassam ha felveszik jövőre? Köszi a válaszokat
2018. jún. 5. 11:50
 7/13 anonim ***** válasza:
A kisfiam 2016. januári, ősztől megpróbáljuk az ovit. (2 év 8 hónaposan).
2018. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Enyém decemberi születésű, és örültem, hogy 3 évesen még bölcsis lehetett. Több figyelem jutott rá, mert kevesebb a gyerek, élvezhette, hogy ő már nagynak számít, és egész jó társaság gyűlt össze (van, akivel bölcsi óta együtt jár, most éppen kis elsősök).

Ha oviba viszed, évvesztes lesz. persze vegyes csoportba ez nem feltűnő, csak korosztályosban, de ott nem minden gyerek boldogul könnyen az új közösség és óvónők megszokásával. Ha pedig vegyesbe viszed, akkor az alig 3 évesed akár 7 évesekkel együtt is lehet egy közösségbe, ami szerintem nem jó, amiket láttam, az alapján nem jött be (korosztályos csioport híve vagyok).

2018. jún. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Szeretnénk kistesót is 3-4 év korkülönbséggel, csak ha pont akkor kell beszoktatni oviba mikor a kicsi születik, akkor biztos nehéz lesz"

Bölcsis gyereket nagyon ritkán kell beszoktatni. Nélunk a 22 gyerekből 16 bölcsis volt ovi előtt. Egyiket sem kellett beszoktatni, első naptól bent aludtak. Igaz, a 16ból 13 ugyanabból a bölcsiből jött, még ha nem is egy csoportból.

2018. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elvben ha otthon van a szülő, kitehetik a bölcsiből a gyereket (ha kell a hely), DE én még nem találkoztam ilyennel.
2018. jún. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!