Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Csak szerintem túlzás szülinap...

Csak szerintem túlzás szülinapra játszóház bérlés?

Figyelt kérdés
Kisfiam most középsős és az utóbbi időben kezdett elterjedni, hogy csoportjában a gyerekek szülinapjára nem egyszerűen tortát, gyümölcsöt vagy sütit visznek, hanem játszóházat foglalnak le, Mekibe hívják a csoportot, gondozókat a szülők.Szerintem ez túlzás, nem is engedheti meg minden család magának... Úgy döntöttem, hogy tudatosan nem fogunk részt venni ezeken, mert én nem szeretnék ilyen nagy felhajtást egy szülinap körül. Persze, családi körben ünneplünk, viszek be nasit is az oviba, de játszóházat biztosan nem bérelek. Mások hogyan kezelik az ilyen dolgokat?

2018. jún. 12. 22:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
61%

A kérdező szerintem nem arra gondol, amikor Józsika meghívja a csoportból az 5 legjobb barátját az oviból és játszóházban ünnepelnek (+a család, rokonok), ez elég általános, megszokott dolog.

Hanem, hogy konkrétan az egész csoportot, óvónővel, dajkával együtt. Na, ilyet még nem hallottam :) Nálunk a megszokott, süti, torta, gyümölcslé bevitel van. Szerintem ez így is jó. Arról nem is beszélve, hogy szinte minden héten van szülinapos az oviban, akkor hetene mennének játszóházba?

2018. jún. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
88%

"Úgy döntöttem, hogy tudatosan nem fogunk részt venni ezeken, mert én nem szeretnék ilyen nagy felhajtást egy szülinap körül."


Persze, a nagy öntudat sokkal fontosabb, kirekeszteni magatokat szándékosan, mint a gyerekednek olyan plusz élményeket adni hogy együtt szülinapozik a pajtásaival. Komolyan nem fogod elvinni, csak hogy megmutasd a szülőknek a megvetésed?!

Mondjuk szándékos kívülállók mindig vannak, de ezzel most a gyereked alatt ásod a lyukat.

2018. jún. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
88%
Mi is ott tartjuk. Összesen 10 gyerek lesz + a felnőttek. Csak a gyerekekre fizetünk ugyebár. Van egy 7 hónaposom is. Sokkal könnyebb, ha ott tartjuk. 2 óra és mindenki elmegy haza. Itthonra is be kellene vásárolni. A másik 10 gyerek mit művelne a házzal (5 évesek). Amikor együtt vannak vagánykodnak, kiabálnak stb....
2018. jún. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk délelőtt szinte mindig tök üres a játszóház. Ennek áthidalására találták ki, hogy óvodai csoportoknak 200 ft/fő a 2 óra játszás, felnőtt kísérőnek ingyenes.

Szerintem ez még egy tortához képest is olcsó dolog (ilyen helyen ovis csoporttal nem szoktak tortázni, inkább rágcsát, kukit, hasonlót visznek).

Más esetben meg valóban "party-csomag"-ról van szó, ahol 8-10-15 gyereknek 2 óra, egy külön terem, ahol leülni, tortázni lehet... ezt kell kifizetni. Olyan 20-30ezer körülre szokott kijönni mindenestül.


Tudatosan nem részt venni benne?

A gyerekeddel szúrsz ki, ha nem engeded. Miért nem? Neki nem a barátja, aki meghívta?

Az enyém szereti ezeket a bulikat, de már 4 évesen is megértette, hogy neki nem lesz. Hogy ha ilyet szeretne, akkor ez az ajándék, mert mésra nem futja. Szóval nálunk a lakásban van buli max 5 cimborával (decemberi gyerek, szóba sem jöhetne kültéri szülinap)

2018. jún. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
41%
Utálom ezt a szülinapi zsuros divatot. Nekünk 30 évvel ezelőtt semi ilyen nem volt ls úgy is jól elvoltunk. De ha most ez van, akkor alkalmazkodunk hozzá, hogy az én gyerekem se maradjon ki a közösségi megmozdulásokból. Mi is valószínűleg játszóházban fogjuk tartani, mert nem szeretném, hogy itthon randalírozzanak.
2018. jún. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
91%

Az én fiam is középsős. A mi ovinkban nincs ilyen.

Sőt. Én szerettem volna bohócot hívni a fiam szülinapjára az oviba, olyan 1 órás elfoglaltság, lufihajtogatás is lett volna, minden gyerek örült volna, de az ovi nem engedte, mondván ez megkülönböztetés.


Szóval nálunk az ovi szabályoz ilyeneket is.


De pl baráti-ismerősi körben sem szokás a játszóházazás szülinapon.

2018. jún. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Érdekes, hogy ilyen sokan gondolják úgy, hogy ez a norma. Alapvetően azt még megértem, és talán jónak is tartom, hogy a legjobb barátokat meghívják, akár otthonra, akár máshová, de az egész csoportot ( több mint 20 gyerek!), ez szerintem erőltetett. Mi is megtehetnénk, nincs anyagi akadálya, de minek? Felmerül bennem a kérdés, hogy hová vezet ez később? Még egyszer köszönöm a hozzászólásokat, elgondolkodtatóak.
2018. jún. 13. 08:55
 18/27 anonim ***** válasza:
73%
Én ebben a formában is jónak tartom . 22 éves vagyok nálam csak fiatalabb gyerekek vannak a családban .. nálunk is ez a szokás ,hogy játszóházban van szülinap tartva. . Sose fogom elfelejteni ,hogy az én időmben is volt olyan kisgyerek ahová étel sem jutott rendesen nem ,hogy játszóház vagy egyéb .. szerintem nagyon is normális az ,hogy nincs kivételezés a gyerekekkel ( csak 10 főt hívunk meg mert...) szerintem a te gyerkőcöd sem érezné jól magát ha őt nem hívná meg valaki a kis bulira .. Szoval szerintem igen is jó dolog ez . Itt nálunk Angliában szintén az a szokás ,hogy az egész csoportot illetve osztályt megkell hívni,hogy ne legyen kivételezés.
2018. jún. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
82%

Nézd, belső udvarra néző, 60 nm-es lakásban élünk. Mi ide nem hozhatunk 5 másik gyereket, mert a szomszédok (jogosan) agylobot kapnak, és el se férünk.


Mégcsak 2 éves, szóval nem merült fel még témaként idén, de jövőre már akár felmerülhet.


Mi a Kopaszin levő Kölyököbölt néztük ki, mert ott nem kell az egész játszóházat kibérelni, lehet nyáron kint is lenni, és maga a gát jó környezet a gyerekek számára, 2 játszótérrel. Szerintem ez nem nagyzolás és igenis a gyerekekről szóló program!

2018. jún. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
47%

De még mindig nem értitek, hogy nem 10 gyerekről van szó, hanem az EGÉSZ csoportról nevelőkkel együtt?!

Nem mondom, hogy ez jó vagy rossz, de nem értem miért mindenki 5-10 gyereket emleget, mikor egy csoportban 25 van kb.

2018. jún. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!