Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor kerülhetett a gyerek...

Mikor kerülhetett a gyerek hajába a fejtetű ha csütörtök este vettük észre mert vakarózott?

Figyelt kérdés

Mivel teljesen levágtuk neki nem néztem át mmről mmre de vágás közben 2 mászót láttunk. Vágás előtt még mikor a gyerek fejére ránéztem elsőre találtam serkét. A 2-3. választék után nem is kerestem tovább, pattantak és levágtuk inkább.

Ami érdekel, hogy hány nappal előtte szerezhette?(be kéne lőnöm hol történt)



2016. febr. 15. 22:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Bárhol összeszedhette, kár ezen agyalni.
2016. febr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

[link]


A serkék a hajszál növekedésével távolodnak a haj tövétől, így azok fejbőrtől való távolságából következtetni lehet a fertőzés időpontjára. 1 cm-nél rövidebb hajon nem képesek túlélni. A serkékből a lárva kilenc nap alatt kel ki, és további 8-10 nap, míg a lárvából tetű lesz. A tetű naponta három-kilenc petét rak, négy héten keresztül.

2016. febr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Kb.0.5 cmre lehetett...akkor az hány nappal előtte volt?

Első: okkal kérdezem.

2016. febr. 15. 23:00
 4/17 anonim ***** válasza:

[link]


A 2-6 évig tartó növekedési fázisban a hajszál naponta 0,3-0,5 mm-t nő; a növekedést betegségek, és tápanyaghiány lassíthatja. A nők haja gyorsabban nő, mint a férfiaké.

2016. febr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha volt benne màszó és serke is akkor kb 4-10 nap.

Bölcsi/ovi/suli- t értesìtsd.

2016. febr. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
legjobban iskolákban, ovodákban, közösségekben terjed. akár hajból hajba, akár kabátról kabátra. 1-2 hete már oda kerülhetett, mire lepetézett és észrevettétek. nem kell azért hajlevágással megcsúfítani a gyereket, hanem be kell dözsölni heti egyszer pedex- szel.rajta hagyni negyedórát é utánna hajat mosni samponnal. az nagyon jól irtja. 2-3 hét teljesen el tűnik. én állatboltban vettem tetűs malacot, 3 hétig poroztam a szőrét, mire kifogytak belőle.
2016. febr. 16. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem lett csúf gyakran ekkora a haja (fiú), nyáron végig pl. Kockáztatni sem szerettünk volna, 3.trimeszteres derékig érő hajú anyuka vagyok, akinek a férje távol dolgozik, még olyan sincs itt aki kiszedje nekem..

Az óvoda azonnal értesítve lett, decemberben volt 2 gyerek, de állítólag azok januárban helyre jöttek. Valakin csak maradhatott, átnéztek mindenkit de semmi, azt mondta a védőnő a beteg gyerekeken is lehet hiszen a fél csoport beteg..

2016. febr. 16. 07:36
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk, a lányom iskolájában október óta folyamatosan valaki tetves... Elég, ha az egész intézményben egy gyereknél nincs rendesen, alaposan kiirtva a tetű, visszafertőz mindenkit.
2016. febr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A serke 1 hét kb. amire kifejlődik, és 2-3 hét lesz, mire ivarérett lesz. Csak a teljesen kifejlett tetű képes átmászni a fejre! Tehát kb. 3-4 hete lett tetves.


Nézdd át a saját és a család tagok fejét is. Amikor a kislányomba először volt, a védőnő sem vette észre, holott a fején akkor volt kb. 5 db kifejlett tetű és 3 hétig szedegettem a serkéket és a serketokokat a hajából, volt benne van 200 :-). Hiába nézte az én fejemet a párom, nem látott benne semmit, de a védőnő észrevete, hogy van serke az én hajamban is. Azóta vettünk olyan tetűmegelőző sampont és sprayt, ami vegyszermentes és fújom a lánykám haját minden reggel, mert az oviba nálunk sajnos állandó probléma :-(


Azért azt hozzátenném, hogy persze, bármikor-bárhol hazavihet tetűt bárki, de azért én ezt fenntartással kezelem. 20 évig buszoztam, soha nem volt tetűm. Amikor az én hajamba is észre lett véve, azóta eltelt kb. másfél hónap onnantól, amikor a lányom fejére kerülhetett és nem fertőzüdtünk vissza, holott ugye ott voltak a lányom fején a tetvek elég sokáig, és nem járkáltam gőztisztítóval a lakásban állandóan, nem mostam 60 fokon minden ruhát. Én azt gondolom, konkrét érintkezés kell, hogy a fej összeérjen!

2016. febr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nálunk három évig folyamatosan volt az oviban, ugyanannál a három gyermekes családnál. Elég, ha valakit nem néznek át alaposan. Ott három lány volt, a végén gyanús lett, hogy talán a szülőkben is van...
2016. febr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!