Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lehet e fellebbezni? Kihez...

Lehet e fellebbezni? Kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Bölcsődés lányomat, nem vették fel a MI körzetünkhöz tartozó oviba.

Az másik ovi ahol "helyet kapott" messze is van, és a másik irányban dolgozom (szóval még csak útba se esik)

Mit tehetek? Az óvoda vezetőhöz forduljak, a jegyzőhöz?


A lányom augusztusban töltöti a hármat! Nem us értem h mi okból nem vették fel.


2018. jún. 19. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet fellebbezni, de sok reményt ne fűzz hozza. Valószínűleg a hozzad közeli oviban vetéltek a férőhelyek és a plusz gyerekekre kijelölt férőhelyre vették fel.
2018. jún. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De az h lehet???

Ha az enyém még szeptember előtt tölti a 3mat? Annyian visszamaradtak tavalyról? Nem értem

2018. jún. 19. 19:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Visszamaradnak sokan, 6 évesen meg a gyerekek nagy része iskolaéretlen, de nem csak ezen múlik. Ha 30 férőhely van és mondjuk alapból 38 gyereket íratnak abba azoviba akik mind oda körzetesek, 8 gyereket átirányítanak. Fellebbezhetsz, de ha nincs férőhely akkor nem fogják betenni 31-ediknek.
2018. jún. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És ezt mi alapján döntik el? H ki lesz átirányítva

Protekció! És még mi más???

2018. jún. 19. 19:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem felte tlenul kell protekció, elég a sima erkezesi sorrend. Vagy túl sok a lány, fiút vesznek fel. Fellebbezhetsz nyugodtan, veszítenivalód nincs vele. A jegyzőnek kell irnod
2018. jún. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp fellebbezz, hátha.
2018. jún. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan születési sorrendben kell felvenni a gyerekeket. Hiába augusztusi a gyermeked, ha az előtte születettek betöltötték a férőhelyeket. Ha minden szabályt betartottak, akkor hiába fellebbezel, de próba cseresznye. Tuti van olyan, akit protekcióval vettek fel és a lányod után született. Ha biztosra tudsz ilyet, akkor mindenképp cselekedj. Tuti van olyan is, aki körzeten kívűli és felvették. Az én fiam áprilisi, anno nem vették fel az oviba. Akkor megkérdeztem, hogy uncsitesóm lányát miért vették fel, mikor augusztusi, a fiam meg áprilisi. Csak uncsitesómnak volt protekciója. Képzeld, egyből lett helye a fiamnak. Én is megírtam a jegyzőnek a fellebbezést. Vittem munkáktatóit, mindent, ráadásul a munkahelyemhez is a körzetes ovi van a legközelebb. Plusz tudtam olyanról is, aki a 10 km-re lévő faluból iratta be ide a gyereket és felvették. Mikor ezeket a tényeket felhoztam a vezető óvónőnek, lett helye a gyerekemnek.
2018. jún. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!