Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Csak a mi környékünkön lévő...

Csak a mi környékünkön lévő óvodákban van az, hogy az óvónők és dajkák az egész napos egymással beszélgetésen kívül szinte semmit nem csinálnak?

Figyelt kérdés
2018. jún. 23. 14:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%

Ha nem egy környékről valoak vagyunk, akkor nem.

Épp múlthéten vittem kislányomat be az oviba, szeptemberben kezdi, időnként bemegyünk mert imádja.

Én Hugival a padon ültem, nagylanyom el is szaladt játszani. Mikor már egy 5-10 perce nem láttam keresni kezdtem, hát a csúszda tetején ütögette a fejét egy 5és egy 6 éves kisfiú.

Óvónők kb 3 méterrel odébb beszélgettek a padon. Na, én rendet tettem a gyerekek között, igyekeztem elfogulatlanul és higgadtan (nem volt könnyű).

Mindeközben az óvónők (dadusok?) azt sem vették észre hogy 2 különböző helyen 2 különböző kisfiút gyaláznak a társaik, azok meg üvöltve sírtak, egy másik fiú pedig a mi babakocsinkkal derbizett az udvaron (a baba természetesen a kezemben volt)


Na most ez egy katolikus óvoda kis létszámú csoportokkal, ahova direkt azert irattuk kislanyunkat mert a tájékoztatón azt hangoztatták hogy fontosnak tartják a gyerekek közti helyes konfliktuskezelést, és a kis létszámnak köszönhetően mindenkire figyelnek, egyénileg is.


Elszomorodtam..

2018. jún. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Első, a te lányodért te vagy a felelős, te nem figyeltél rá, ezért nem az óvónők a hibásak.
2018. jún. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Elso, miert jarkaltok be az oviba? Semmi keresnivalotok ott meg.
2018. jún. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk nem ilyenek, figyelnek a gyerekekre. Első válaszoló, a te gyerekedre viszont nem kell figyelniük, mivel mèg nem jár az óvodába, az, hogy beviszed a te döntèsed ès a te felelőssèged.
2018. jún. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%

Első vagyok.

Örülök hogy mindenki jobban tud mindent, biztos a kérdező is örül a válaszaitoknak 🙂

#3

Hogy hol van keresnivalonk ugy gondolom a mi dolgunk. A te válaszodnak pedig itt nem volt semmi keresnivalója. De hogy értelmes választ adjak, már ha megértitek, beiratkozásnál az óvónők mondták hogy menjünk látogatóba amikor csak szeretnénk, szívesen látnak, így lányom is szokja a környezetet.


2#

Igen, Te biztosan jobban csináltad volna, biztos rohangaltal volna a gyereked után maszokara csuszdara homokozóba kezedben a 8honapossal.

Te biztos ezt tetted volna, én szar anya vagyok amiért hagytam hadd játsszon az egyébként önálló és talpraesett lányom.

Megjegyzem nem sírt, nem fájt neki, sőt még szinte játéknak is fogta fel, nem ütötték-verték és nem is ezt írtam.

Az óvónők pedig előző látogatás alkalmával mondták hogy ha úgy gondolom ott is hagyhatnám pár órára. FELTÉTELEZEM ezze felelősséget vállalnak, de bizonyára ezt is én értelmezem rosszul.



De miért is az én lányom esetén akadtok fent?

Írtam egyéb dolgot is, ami nem rá vonatkozott.

2018. jún. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
37%

Ezért lepontozni?

Az azért nem semmi. Nem gyerekes egy kicsit?

Félreértés ne essék, nem érdekel ez a pontozás téma ami már egy szinten vam a lajkkal, de szerintem a kérdésre válaszoltam, hasznosabban mint ti.

2018. jún. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
35%

Igen, Te biztosan jobban csináltad volna, biztos rohangaltal volna a gyereked után maszokara csuszdara homokozóba kezedben a 8honapossal.


Igaz hogy 6 hóssal, de igen, mászókázok a naggyal, és nem veszem le róla a szemem egy percre se. Kicsit be a kenguruba, én meg a naggyal. Ebben a sztoriban te voltál az egyetlen hibás, a te gyereked a te felelősséged.

2018. jún. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%

Nézd én nem panaszkodni jöttem ide, hogy a lányommal mi történt.

Undorító szokás az embereknél hogy minden helyzetben felelőst keresnek.

Megosztottam a tapasztalatomat a kerdezovel, nem gondoltam hogy itt ennyi iyem tökéletes anyuka van.

Honnan tudod hogy nem mondja a gyerekem hogy hadd menjen egyedül játszani?

Mert nem írtam le, igaz? Mert nem ez volt a kérdés.

DE

megkérdezem mégegyszer:

MIÉRT ITT AKADTATOK LE?

A 2 síró kisfiún miért nem akiket 15-20 percig bántottak a társaik?

De komolyan

2018. jún. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%

Ahhoz meg külön gratulálok, hogy mikor korbeall 7-8 ovis mert cuki a baba, és egymás szavába vágva kerdezgetnek, te pedig igyekszel válaszolni, közben arra figyelsz hogy ne tapizzák agyon, és még egy nem számított soronkivuli etetest is beiktatsz, a huszonhatodik szemedet végig a gyerekeden tudod tartani.

Hát hogyne, szar vagyok, minek szültem nemde?

Na hagyjuk.

2018. jún. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk nem ilyenek. Nagyon figyelnek a gyerekekre. Még a lelkükkel is külön foglalkoznak, nagyon figyelmesek. Amikor hónapokra kórházba kerültem, akkor nagyon sokat segítettek a fiúnknak, hogy ezt fel tudja dolgozni. Rendszeresen beszélt velem is az óvónő, hogy lássam mi a helyzet az óvodában. Ha egész nap traccspartyznanak, akkor ezt nem tudnák megtenni.
2018. jún. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!