Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Csak a mi környékünkön lévő...

Csak a mi környékünkön lévő óvodákban van az, hogy az óvónők és dajkák az egész napos egymással beszélgetésen kívül szinte semmit nem csinálnak?

Figyelt kérdés
2018. jún. 23. 14:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%

Itt is ez van. 4 éve a suli miatt a körzeti oviban dolgoztam, ahova én is jártam. Az óvonők és a dadusok is sz@rtak a gyerekek fejére. Míg ők jól eldumcsiztak és dohányoztak (igen, ott a kicsik között az udvaron), addig én egymagam rogangáltam a gyerekek után. Az eredmény: egy kisfiú felállt a rugós hintára, leesett róla és beütötte az ágyékát. Leszakadt a heréje. Ők persze egyből mosták kezeiket...

Voltak még csúnya dolgok, pl az egyik kislány bepisilt miután nem engedték wc-re. Ezután több pofont is kapott, mert sírt és megfenyegették, hogy ne merje elmondani az anyjának.

De már akkor ezek mentek, amikor én jártam oda. Az egyik orvos csemete odajött hozzám a homokozóba és egy kővel a markában arcon ütött. A szemem bedagadt és bevérzett, a szemöldököm felrepedt. Mivel a fiúnak az apja a helyi magán fogorvos volt ezért az óvonők nem szóltak a szüleimnek és csak egy tapaszt kaptam. Amikor az anyukám bement megkérdezni, hogy ez mégis mi úgy adták elő a sztorit, hogy homokot szórtam a saját szemembe. Nevettséges...

2018. jún. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
58%

Nem, sajnos ez máshol is így megy, meg a facebook megy a telón meg a traccsparti és dilettánsok vigyáznak a gyerekre, akik összepuskázták a diplomájukat - ha van nekik egyáltalán....


Egyszer én a saját szememmel láttam a kerítésen keresztül, ahogy egy "óvónő" hátulról belerúgott a gyerekbe, mert az nem indult be rögtön az udvarról, hanem még lehajolt megszagolni egy virágot....:(


Aztán szegény szülő meg csodálkozik, hogy a korábban tündéri kisgyermeke hirtelen agresszívvé válik, meg nem akar oviba menni - na, hát ezért!!


De persze az óvodapedagógusi alkalmasságin csak a tesit nézik, azt már magasról lexarják, hogy esetleg egy kevésbé atletikus nő alkalmasabb lenne óvónőnek, mert mondjuk nem a sok nyári szabi miatt választaná a pályát, hanem gyermekszeretetből vagy urambocsá elhivatottságból.


Sok a pszichopata óvónő, akit nem engednék gyerek közelébe se! De ezt a részét nem szűrik sehol....

2018. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
62%
Ja, amúgy amíg csupán 280 pontokkal lehet bekerülni óvodapedagógus szakra, addig nincs is min csodálkozni..., boldog-boldogtalant felvesznek, akit máshová nem és olyanok kapnak diplomát, akinek még érettségit sem adnék - sőt pszichológusi kezelésre szorulna - és ilyenek dolgoznak "óvónőként".... - TISZTELET A KEVÉS KIVÉTELNEK!!
2018. jún. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
82%

Kis falusi ovink van, 2 25 fős csoporttal. Erre napközben jut 2-2 óvónő és 1-1 dadus. Amikor a fiammal voltam beszoktatáson egy hétig az udvaron voltunk. 4 óvónő állt egy kupacban, néha-néha kikandikálva a gyerekekre és beszélgettek. Közben hátul egy kisfiú leesett a hintáról, én mentem oda vigasztalni, az egyik hátsó sarokban meg egy vadállat kisgyerek faággal csapkodta a másikakat mert azok is labdához akartak jutni (a vadgyerek begyűjtötte az összes labdát), a fiam is labdáért ment és kicsit messzebbről mondogattam neki (hogy az óvónők is hallják), hogy ne foglalkozz a buta kisfiúval, kerüld ki és fogj labdát. Közben két gyerek jött panaszkodni, hogy a vadgyerek ággal csapkod, majd az egyik óvónő odakajabált, hogy Zalááááán teeeddd le a faááágat... Ennyi! Én meg csak lestem mint a lukinyúl és ezek után csak annyit mondtam a fiamnak otthon, hogy ha téged bánt a Zalán először szólj az óvónéninek, ha az nem cselekszik, rúgd bokán a Zalánt. (pedig előtte hetekig azt mantráztam, hogy soha nem bántunk senkit)

És ez csak az első nap volt, tudnék még mesélni... Az én gyerekeim nem panaszkodnak, imádnak oviba járni, mindkettőt felkarolta az óvónője tehát nyugodt lehetek, de nagyon sok anyuka panaszkodik az óvónőkre...

2018. jún. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Én is olyan oviba jártam ahol csak egymással beszélgettek és cigiztek az udvaron
2018. júl. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%
Tapizzák a gyerekedet,meg derbiznek a babakocsiddal,de nem mondta senki hogy menj oda,azt se hogy ott etesd a gyereket. Arra van a játszótér.Nálunk az tartozkodik az ovoda udvarán aki odajár,ott dolgozik. Mert valakinek nyitni,zárni kell a kaput kötelezően,és senki nem fogja egy idegen kedvéért ott hagyni a csoportot hogy most engem ki meg beengedjen. Bocs az offért. Saját tapasztalatom mint dajka hogy igenis rohadt sok munkánk van. Nálunk csak az ovonők vannak az udvaron a gyerekekkel,a dajka közben takarít,ágyaz,ételt hoz,visz,locsol kapál,odafigyel az ételallergiásokra mert ha nem meghalhat a kisgyerek,wc-t pucol,segget töröl,pisis ruhát cserél, neveletlen kölyköt fegyelmez,télen havat lapátol,tízszer is felmos ha kell saras időben,tetves gyereket abajgat, elviseli hogy az anyja koszos ruhát ad rà,és nem fürdeti de a dajka a szeretetét neki is ugyanúgy odaadja meg a simogatását,jó szavát.Foglalkozásra,tornára készül. Szóval rengeteg a munka,nem tudom hol érnek rá ennyire,én örülök ha szelel a fenekem mire hazaérek.
2018. júl. 14. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
71%
Ja és az irodák takaritását illetve kb 30 db ablak pucolását még nem is emlitettem. Szóval akkor ki és mikor végzi el ezeket ha csak beszélgetés van egész nap,milyen a vezető ovonő,ha ezt eltűri és nem tart rendet?
2018. júl. 14. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
49%

"de nem mondta senki hogy menj oda"


De ezt honnan veszed?

Nem az a válaszoló vagyok, de nálunk is nyílt bejárású az óvoda így év végén. Várják szeretettel a leendő ovisokat ismerkedni a környezettel.

Természetesen saját felelősségre, de az összevont ügyeleti csoportokat látva, ami ilyenkor van, nekem se jött meg a kedvem, hogy oviba adjam szeptembertől, holott a nyílt nap februárban még pozitív volt.

Volt ott nyilvános megszégyenítés pisi miatt (kiscsoportosnak becsorgott és akkora ügyet csináltak belőle, hogy az egész udvar látta), egymást lelökdösték a gyerekek a csúszdáról, én állítottam meg... az óvónők egy kupacban ültek, nemigen törődve semmivel.

2018. júl. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!