Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bármikor átirathatom másik...

Bármikor átirathatom másik csoportba óvodán belül?

Figyelt kérdés
Eléggé dühös vagyok. Az oviban 5 vegyes csoport van és 1 tiszta csoport (ami ugye igazából 3, de 1 kiscsoportos. Míg sokan csoportokat jelölték meg jelentkezés él, én csak azt kértem, hogy vegyes csoportba vegyék fel. Erre kiderült, hogy az egyetlen tisztába került. Nem örülök, mert nem neki való. Nagy gyerekekkel érzi jól magát, folyton velük játszik, hiába van esetleg több kortársa is ott. Erre berakták a kicsik közé, ahol amúgy is nagyobbak közé fog tartozni, mert hamarosan 4 éves lesz. Félek, hogy rosszul fogja érezni magát. Amúgy az óvónők se szimpatikusak, sokkal kevesebben is vannak a többi csoportban. Ha ugye nem megy ide a beilleszkedés, akkor át lehet menni majd másik csoportba? Másik oviba nem mennék, mert jó ez, csak ezt a csoportot nem szerettem volna kifogni.
2018. aug. 23. 12:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
19%
Tehát van 6 csoport az óvodában, abból egy sima, mondjuk csoportonként 30 gyerekkel. Volt 200 jelentkező,ebből felvettek 180at, a 180bol 179 vegyes csoportba akart menni. Kb másodikos matematika, hogy ez lehetetlen
2018. aug. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
8 csoport van az óvodában, 1 kiscsoport, 1 középső, 1 nagy és 5 vegyes. Most a kiscsoportot töltik fel teljesen és az 5 vegyesben annyi helyet, amennyien elballagtak. Lehet, hogy a 30 kiscsoportos helyen kívül volt összesen 10-15 hely a vegyes csoportokban.
2018. aug. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet csak úgy váltogatni, gondolom mindenhol fel van töltve a létszám.

Legjobb lenne még szept. 1. előtt letisztázni, hogy tegyék át másik csoportba.


A fiam decemberi születésű, majndem 4 volt, amikor oviba ment és direkt korosztályos csoportba szerettem volna. Általában jobban elvan nagyobbakkal, de jó döntés volt, imádta, imádtam.

(gondolj arra, hogy ha most nagy gyerekekkel érzi jól magát, egy vegyes csoportba előbb utóbb ő lesz a nagy és csak kisebbek lesznek, akkor még rosszabb lesz a helyzet)

2018. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. A vegyes csoport csak kiscsoportosnak jó, nagycsoportosként már lehúzzák a nagyokat a kicsik.
2018. aug. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kérdező nagyon fel vagy dühödve. Igazad van, mivel pont kérted is (és ugye sokkal gyakrabban kérik a sima csoportot, mint a vegyest), ezért meglepő, hogy nem oda került.


DE... Szerintem kezdje el így az ovit, és meglátod milyen lesz. Adj esélyt. Nálunk pont azért az ovónőért rajong a gyerek, aki nekem nem szimpi kicsit se.

Szeptember végén először velük beszélj, hogy jó lesz e így vagy javasolják e hogy másik csoportba menjen. Most felindult vagy, de lehet sok hűhó semmiért, a lányod meg imádni fogja a csoportját. Ne akard már előre elsimítani azt a problémát, ami nincs is. Adj neki lehetőséget beilleszkedni.

2018. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!