Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetek ha a fél ház a...

Mit tehetek ha a fél ház a nevemen van hitelre vettük és másik banknak nem tudok fizetni. Átírathatom a kiskorú fiam nevére?

Figyelt kérdés
2009. máj. 22. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a bank nem fogja engedni. Anélkül meg nem írathatod át, mert fedezetelvonás lenne, ami meg BTK-ba ütközik.
2009. máj. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amikor a banktól a ház megvásárlására hitelt vettél fel, a Földhivatalnál a jelzálogjog bejegyzés mellé elidegenítési, terhelési tilalmat is bejegyeztek a tulajdoni lapra. Ez azt jelenti, hogy a bank engedélye nélkül nem adhatod el a házat, nem írathatod senki nevére és nem vehetsz rá fel több hitelt.
2009. máj. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, mivel a hitelt az "Egyikbanknál" vettétek fel, az ő jelzálogjoga van az ingatlanon + elidegenítési és terhelési tilalom, ahogy a fentiek is mondták. Viszont, ha "Másikbanknak" nem tudsz fizetni és annak nincs jelzáloga az ingatlanon, akkor azt egy az egyben nem tudják tőled "elvenni", csak azt amire felvetted. (Zálogtárgy, csúnya szóval) Ha mindkét bankna ugyan arra az ingatlanra van bejegyezve jelzálogjoga, az cifra, mert akkor ha első helyen van, elárvereztetheti a fél házadat, amiből levonják a tartozásodat feléjük, utána a 2. helyen álló bank tartozását is le kell vonják, mivel megszűnik a tulajdonod és nem lesz hitelbiztosítékod a felvett hiteled után és ezt akkor is meg kell tenniük, ha azt rendesen fizeted, hacsak nem tudsz bevonni egy másik ingatlant, vagy kiváltani a hitelt valami mással, bár ingatlan nélkül ez elég kevéssé valószínű. Szóval, szerintem pontos választ akkor tudnak majd neked adni, ha ezeket a viszonyokat leírod.
2009. máj. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a földhivatal nem jegyezte be az elidegenitési tilalmat a házra. A "másik banknál" személyi hitelem van ami nem ingatlan fedezetű azt nem tudom fizetni.
2009. máj. 27. 12:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Menj el az "egyik bankhoz" és a személyi hitelt próbáld kiváltatni, ha a ház értékéből még futja. A jelzáloghitel a fedezet és a nagyobb futamidő miatt sokkal alacsonyabb havi törlesztést jelent.


Az, hogy a házon nincs elidegenítési tilalom (ami furcsa), az még nem jelenti azt, hogy a jelzálogszerződés nem minősíti az elidegenítési, perbejegyzési kísérletet szerződésszegésnek, tehát a két szék közül a pad alá továbbra is fennáll.


Ha a "másik bank" erősködik akkor pert indíthat, amikor is a bíróság fogja zárolni az ingatlant. Lásd fennt.


Ha a gyereked nevére iratod, akkor amíg fel nem nő, onnan kezdve mindent a gyámügyön keresztül kell intéznetek. Szerintem ezzel a megoldással csak veszíthetsz.


Ha a gyerekednek íratod, akkor ajándékozási illetéket is kell fizetni.

2009. aug. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudod átíratni mert csak közjegyzövel lehet és ha jelzálog van rajta nem tudja. A ha tartózásod van más banknál behajtják. Ráterhelik a neveden lévő ingatlanra. Gondolom az nem olyan nagy összeg hogy ne bírja el az ingatlen értéke még. Már csak azárt is mert a hitelból gondolom már törlesztettél.
2010. jan. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!