Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Megteheti-e az óvoda, hogy...

Megteheti-e az óvoda, hogy munkanapokon zárva tart?

Figyelt kérdés
Szóltak minden szülőnek, hogy dec. 21-én délben vigye el a gyerekeket.Január 3-4: óvoda nincs,csak 7-től, őszi szünetben nem volt, szombati munkanapokon nem volt. Magyarázat: 4-5 szülő jelezte csak, hogy igényelnék, többi 120 gyerek szülei meg tudják oldani. szerintem pedig munkanapokon törvénytelen hogy bezárnak. (vidéki kisváros).
2018. dec. 21. 07:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
10%
Ha az ovi megis bezar akkor megiscsak szabad nem? Ugyanis ott nem az ovonok dontik el hanem van ott is igazgato es annak felettese(i). Olyan mint az iskolakban a teli szunet. Szerintem megtehetik, lehet hogy nagyobb igenyre nem zarnak be de ha csak ennyi szulo venne igenybe akkor biztos ugy vannak vele hogy oldja meg az a par szulo..
2018. dec. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Biztosítaniuk kell ügyeletet. Összevont csoportban, vagy másik óvodában.
2018. dec. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Egy évben maximum 5 nap lehet nevelés nélküli munkanap,amiről előtte 7 nappal jeleznie kell az intézménynek. Ezekről az intézményvezető dönt. Ilyenkor,ha helyileg nem megoldható ( mert mondjuk az óvodapedagógusok továbbképzése zajlik-esetedben gyanús,hogy simán csak otthon lesznek) a gyerekek felügyelete,ügyeletes óvodát kell biztosítani (másik település vagy településen belüli másik óvoda). Ugyanígy,ha az éves karbantartásokat végzik (festés stb),ez évi maximum 7 nap zárvatartás lehet,szintén ügyeletes óvodával.
2018. dec. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Egyszerűen állandóan próbálják lepasszolni a gyerekeket.

Pl.17,00-ig van óvoda, ha valaki 16,15 után megy a gyerekért, már dünnyögnek.

Vannak törvényes tanítási napok, munkanapok, az intézményvetető tudtommal csak pár nappal rendelkezhet, nem?

2018. dec. 21. 08:01
 5/16 anonim ***** válasza:
38%
Mi az hogy ok olyankor mar dunnyognek? En kicseszes keppen 1x-1x szandekosan 5 elott futnek be es ha valamit hallok akkor megmondanam a magamet, nekik addig van munkaido (ha addig van nyitva az ovi) ha nem tetszik nekik akkor mondjanak fel. Van olyan anyuka aki nem tud 16:00-ra beerni ezt megerthetnek.
2018. dec. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Én is úgy tudom, mit 3-as: Vannak a nevelés nélküli munkanapok, de azon felül annak a pár gyereknek is kötelesek ügyeletet biztosítani összevont csoportban vagy másik óvódában.
2018. dec. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
33%
Hát épeszű ember képes megérteni, hogy 4-5 gyerek miatt nem kellene fűteni, villanyt használni, 2 óvónőt, egy dadust, egy konyhás, plusz egy takarítónőt beállítani dolgozni.
2018. dec. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
#7-es, a köznevelési törvényben foglaktak alapján de, kell. Mert a nevelés nélküli munkanap sem azt jelenti, hogy bezár az óvoda. Egyébként meg a fenntartótól a normatívát megkapják arra a napra is, mikor "pár gyerek miatt nem nyitunk ki" napot tartanak, a törvény szerint ezt is vissza kéne ám fizetni. Ugyanis az óvodákban NINCS téli,tavaszi,őszi szünet. A dolgozók szabadságát sem csak nyáron és szünetekben kell kiadni,mint az iskolákban.
2018. dec. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

Azt még hozzátenném,hogy 15 éve dolgozom óvodában,ebből 10 éve vezetőként. Úgy gondolom, tisztában vagyok az adott területen elvárt dolgokkal....

#3 és #8as voltam

2018. dec. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
12%
Ismerem a törvényt, de baromságnak tartom. A szülőnek is meg kellene tudnia oldania a saját gyerekenek a felügyeletet pár napra.
2018. dec. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!