Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Testvérek egy csoportban -...

Testvérek egy csoportban - mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
3 év korkülönbség van a fiaim között, a nagyobbik szeptembertől ismétli a nagycsoportot, a kicsi akkor kezdi a kiscsoportot. Kíváncsi lennék, hogy másoknak hogy sült el a hasonló helyzet, milyen tanulságokat vontatok le stb. Köszönöm!

2019. márc. 12. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:

A lányaim így jártak. A kicsi könnyen beszokott, mert ismerte már a néniket, meg volt társasága. A nagy meg fontosnak érezte magát mentori szerepben. :) Ami hátrány volt, hogy a kicsi a nagy társaságához csapódott, és nem voltak saját barátai az első évben. De aztán bepótolta egyedül. Aztán 1 év múlva csatlakozott az öcsi, előnyök ugyanezek, hátrányok ugyanezek, megoldás ugyanez. :)

Én most sem csinálnám máshogy, nagyon kényelmes volt, hogy csak egy csoportba kell mászkálnom szülőire, anyák napjára, meg figyelni a faliújságot a rézfacú baglyokért.

2019. márc. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor nálatok jól sült el. Az óvónő bizonytalanított el, hogy a nagynak lehet, hogy szüksége lenne saját, tesótól független térre, és nem biztos, hogy jót tesz neki, hogy 0-24-ben együtt vannak. Meg nálunk is esélyes lenne, hogy a kicsi a nagyokhoz akar csapódni, hajlamos rá. Köszönöm!
2019. márc. 12. 13:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Fiam ugyan egyke, de vegyes csoportba jár. Azt látom, a testvérpárok 80-90%-a egy csoportba jár. Nagyon ritka, ha külön kérik őket.


Te ismered a gyerekeidet, mennyire szeretnek együtt lenni, mennyire "jó tesók", vagy esetleg minden percben gyilkolják egymást.

2019. márc. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát persze, valóban én ismerem őket, de ez egy vadonatúj szituáció lenne mindenkinek. Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy kezelnék, jót tenne-e nekik. A kicsinek valószínűleg könnyebb lenne a beszokás, de hogy a nagy hogy élné meg, azt nem tudom.
2019. márc. 12. 13:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2. lesz nagycsoportos, akkor kb 6 éves.

Fiam is ennyi. Azért már sok mindent meg lehet beszélni vele. 3 éve oda jár a fiad, ismeri az ovit, biztos ismer testvérpárokat is.

Szerintem kérdezd meg őt is, beszélgessetek róla, azután dönts.

2019. márc. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

3 lányom van, 7, 6 és 3 évesek.

A két idősebb, valamint most a középső és a kicsi is egy csoportba járnak/jártak.

Szoktak játszani egymással is az oviban, de inkább a saját kis barátaikkal.

Könnyebb volt a beszokás az oviba, én is egy helyre megyek ünnepségekre, szülőire.

Van még 2 testvérpár is a csoportban.

Nem csinálnám másként.

2019. márc. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nálunk az unokatesók együtt jártak, kezdetben 2 lány, majd amikor a nagy iskolás lett, a középső 1 évig egyedül volt, azt az évet nagyon megszenvedte, mert nagyon összeszoktak. következő évben csatlakozott a legkisebb is. ő már jól elvolt, amikor egyedül maradt. igazából jó volt, hogy ott voltak egymásnak, de napközben általában külön utakon jártak. Tesóm szerint jó döntés volt, hogy együtt maradhattak.


A fiam korosztályos csoportba járt, sok olyan gyerek volt ott, akiknek közben testvére másik csoportba (akár vegyesbe is) volt. Az udvaron találkoztak, ők pl átjárhattak egymás "térfelére", a többiekkel ellentétben. Minden szülő szerint jó döntés volt a külön csoport, külön társaság.


De nagyon személyiségfüggő, hogy kinek mi jön be.

2019. márc. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogyan kezeli a szülő és a pedagógus. Én egy évig hallgattam, hogy segíts a tesódnak, öltöztesd fel, kísérd ki, add neki, vedd el tőle... GYakorlatilag bébiszitter voltam mellette az oviban :(
2019. márc. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előny is, hátrány is van,és részben egyénfüggő. Tapasztaltam hátrányt csoportomban, amikor annak idején ikrek voltak együtt. Azonos családból kissé dupla, vagy semmi esete, mert általában ugyanazok a hatások érik a tesókat, ha együtt élnek szülővel. Tehát ha mindketten ki vannak téve bizonyos negatív szülői hatásoknak, akkor mindketten esélyesen szorongani fognak, vagy esélyesen magatartás zavarban fognak szenvedni (enyhe érzelmi-akarati fogyaték), stb.


Pozitívum, hogy nem érzik egyedül magukat, már ismerik egymást. Ha meg van korkülönbség, akkor a nagyobb hajlamos segíteni a kisebbet, bár valóban az már túlzás, ha a felnőtt állandóan traktálja a nagyobbat, hogy segítsen más a kisebbnek.


Kérdező, vegyes csoportról van szó? Mert azonos csoportra utalsz, ugyanakkor ellenben külön kis- és nagycsoportról is...

2019. márc. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!