Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor mitől érik meg egy...

Mikor mitől érik meg egy kisgyerek arra hogy a társai rosszindulatát észrevegye és kezelni is tudja?

Figyelt kérdés

Gyermekem, ahogy a legtöbb, joindulatú, nincs benne soha rossz szándék. Mivel alapvetően az őt körülvevő gyerekek is hasonlok, mai napig olyan "naiv".


Ma láttam ilyen szitut, azért gondolkodtam el. És féltem a gyerekem ezért.


Kisebbségi (persze lehet ez nem fontos)gyerekek ültek utcán egy ház előtt, labdával voltak, ahogy mellettük jöttünk el, összesutyorognak, olyan sunyin néztek rá, gunyosan mosolyognak a gyerekemen, elkezdték heccelni a labdával mintha direkt neki akarnák vágni, de mégsem dobja el, csak provokálja reflexre, összevigyorogtak rajta a háta mögött, olyan kisördögnek tűntek, mindeközben a gyerekem pl a kinevetésre azt hiszi örömmel örömből nevet a másik es a heccelésről azt hiszi labdázni hivják.


Egy átlah gyerek aki nemigen találkozik pl szándékos gáncsolással, meg hasonlokkal, mikor, mitől lesz kicsit okosabb, vagy aki átlát dolgokat es ki tudja kerülni, nem töri össze a lelkét, tudja ügyesen kezelni, magát megvédeni a rosszindulattal szemben?


Az élet nem habostorta, de a gyerekem azt hiszi az es 5 éves.

Mi lesz vele igy suliban?


A csoportjàba is joformàn "tündérek"járnak, nem tapasztal ilyeneket.


2019. ápr. 8. 19:21
 1/4 anonim válasza:
Nekem is 5 éves a kislànyom.Nemrég kezdte el mondogatni h néha "szekàljàk" a csoportban pl az asztalnàl ebédkor.De ez tényleg csak idézőjeles dolog.Pl xy azt mondta ràm stb de utàna el is felejtik.Mert nem komoly.De én mindig mondogatom neki h ne érdekelje ki mi mond.Mondjuk ő am se érzékeny típus.Az fontos h ki tudjon àllni őnmagàért de làtnia kell h te sem veszel fel mindent főleg pàr gyerek reakciójàt.Ha bàntanàk persze megvéded.Nem baj h azt hiszi az élet habostorta.Kicsi még.A példamutatàs fontos ezt a szüleitől làtja.És az oviban pedig biztos h talàlkozott màr kötekedőkkel mindenhol vannak
2019. ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is most volt ilyen, játszóházas 7 év körüli gyerekcsoport. Gyerekem rászólt kiabálva az egyikre, hogy nem szabad felmászni(4éves), mivel kiabált, elkezdték rossz kislánynak hívni, és kergetni.. az enyém meg boldogan szaladt, mert azt hitte fogócskáznak vele, pedig játéklabdával dobálóztak is, természetesen kiemeltem a gyerekem.


Kicsit sem kisebbségi, hanem Gapes, meg más többtízezres ruciban rohangáló több nyelven beszélő gyerekek(értelmiségi szülők gyerekei). A szülők meg mosolyogva nézték.


Próbáltam neki elmagyarázni, hogy ez így nincs rendben, de csak menni akart.. gyorsan kerítettem neki 2 másik nem szülinapos gyereket játszani.


Lassan az enyém is 5 éves lesz, nem ismeri fel a rosszindulatot, mert még sosem találkozott vele..

2019. ápr. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább kisiskolás korban tudják felismerni a hátsó szándékot. Megérezni korábban is meg tudják, de átgondolni, hogy a Mariska gúnyosan mondta, hogy szép a cipőm, csak ekkor tudják átgondolni. Na meg sajnos meg is kell ezt tapasztalniuk, hogy igazán megértsék. Elmondhatják neked, hogy néz ki egy elefánt, ettől még nem biztos , hogy felismered, ha először látod.
2019. ápr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyerekek kb 5 éves kortól válnak fokozatosan egyre inkább képessé decentrálni, aminek a lényege, hogy elkezdi mások szemszögéből is megfigyelni, megérteni a dolgokat. És ez nem megy egy csapásra. Kb 5-8 éves kor között még kevéssé képesek az absztrakt gondolkodásra, és a decentrálás is csak fokozatosan alakul ki náluk.


Se erőltetni, se siettetni nem érdemes e folyamatot, mert annak hátulütője van. A pici gyereket meg kell védeni, amikor csak lehet, és konkrét helyzetekben példát mutatni, magyarázni.

2019. ápr. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!