Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kiscsoportot vagy majd nagycso...

Kiscsoportot vagy majd nagycsoportot ismételjen a gyerek?

Figyelt kérdés

Lányom szeptemberben kezdte az ovit kiscsoportban, pár héttel elötte (aug. közepén) töltötte a 3-at. Most felmerült bennem, ősztől hogyan tovább. Belegondoltam, és épphogy 6 évesen nagyon korainak tartom, h majd megkezdje az iskolát, viszont tanköteles korú lesz. Emiatt szeretném ha még 1 évet maradna oviban, de nem tudom mi lenne a jobb. Ha most kiscsoportot ismételne (a jelenlegi csoport több mint egyharmada ismételni fog, ök mind öszi születésüek)? Abban sem vagyok biztos, h nyári gyereknek engedik az ismétlést...ha viszont most nem ismétel és 6 évesen ki tudok "harcolni" egy olyan szakvéleményt h még nem iskolaérett, akkor a csoportjábol mindenki elmegy suliba és ö egyedül maradna és kéne évet ismételnie teljesen uj gyerekek és ovonök között..félek h utobbi nagyon megviselné, h minden kis barátja már suliba megy, csak ö nem.

Kérdezném, másnak ezzel mi a tapasztalata?

Anno én is a nagycsoportot ismételtem,de vegyes korosztályos csoportba jártam, igy maradnak mellettem még ismerös gyerekek.


2019. ápr. 18. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Kicsit
2019. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Hasonlóan voltunk. Nálunk a nagyot ismételte. Volt előnye is meg hátránya is. Szó szerint megérett az iskolára várta nagyon hogy mehessen kétszer kapta meg az iskolai felkészítést. Be kellett illeszkedni egy másik csoportba ez nem volt könnyű, viszont ez lemintázta neki azt h majd egy osztályba hogyan illeszkedjen be. Azert történt így mert nagyon nagyon nehezen indult a kiscsoport.... nehezen szikta meg az egészet, örültem neki h egyáltalán megy az egédz ezért akkor nem akartam ezen változtatni.

Egyénfüggő, óvoda függő, ovónéni függő.

2019. ápr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Én voltam annó nyári gyerek. Anyukám is így akarta, de nem engedték a kicsit ismételni. Érthető is, 3 évesen nem tudhatod, hogy valóban évvesztes lesz-e. Azért, mert te azt szeretnéd, még nem biztos, hogy az óvónéni egyetért, és akkor bizony menni fog suliba. És ha kihagyja a nagycsoportot, na az szívás, mert ott egy csomót készülnek az iskolai életre.
2019. ápr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Ebben az esetben a nagycsoportot szokták ismételni a gyerekek, mert van, akinek nyárikent érdemes 6 évesen menni iskolába, van olyan, aki jobb ha marad még egy évet. Viszont ezt csak nagycsoportban lehet eldonteni.

Az én fiam is nyári, végül úgy döntöttünk az ovonokkel együtt, maradjon még egy évet, de ez 3 éves korában még nem volt biztos.

2019. ápr. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Csak hogy tudd, nem kell kiharcolni semmit, a szülő beleegyezése nélkül nem küldhetik tovább.

Akkor kell szakértői, ha az ovi visszatartaná, te pedig küldenéd.

Még 7 évesen is visszafoghatod, csak ha a 8-at is betölti szólnak bele.

2019. ápr. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk alapból úgy van, hogy 4 évig visznek egy csoportot az óvónők. Így lehet hogy nagycsoportot ismétel, de ugyanazzal a csoporttal, óvónőkkel, dadusokkal. Ez azért alakult ki így, mert sok gyerek kezd hamarabb mint 3 éves, illetve "divat" lett visszatartani a gyereket. Így általában a csoport 80%-a 4 évet jár, a maradék 20% megy iskolába 3 év után.
2019. ápr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk a nem évvesztes gyerekek nem járhatják a kiscsoportot kétszer, ha nem mennek el 6 évesen iskolába, akkor a nagycsoportot járják kétszer. Az évvesztesek automatikusan a kiscsoportot járják kétszer.
2019. ápr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!