Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tennétek, ha személyes...

Mit tennétek, ha személyes problémátok lenne a gyereketek óvónőjével (flört, kibeszélés)?

Figyelt kérdés

Én alapvetően elégedett vagyok az óvodával, direkt azért választottuk ezt az intézményt, mert már elsőre is szimpatikus volt a környezet, a pedagógusok, a módszerek, a tevékenységek és tulajdonképpen az egész szellemiség, amivel működnek (már amennyire ebbe beleláthattunk). A kisfiam is nagyon szereti, örömmel megy oviba. Vannak barátai, az óvónénikről is jókat hallok és mindig boldogan mutogatja, hogy miket csináltak. Mi ennek nyilván nagyon örülünk, hiszen ebben reménykedtünk, hogy majd jó helyre kerül. Viszont nekem van egy kis problémám az egyik óvónénivel, ami miatt nekem már nincs is kedvem bemenni oda közéjük és legszívesebben elkerülném az egész ovit.

Már az elején éreztem, hogy nem vagyok neki szimpatikus, de nem foglalkoztam ezzel, mert úgy voltam vele, hogy nem is kell nekünk jóban lenni. Pedagógus, biztosan tudja kezelni és amíg én normálisan viselkedem vele, addig ő is ugyanígy tesz majd. Viszont velem a mai napig ilyen. Nem nagyon akar velem szóba állni, szinte kerül, alig mond valamit, nekem kell faggatni és szinte mindenről csak utólag értesülök (olyankor pedig jön az, hogy jobban kellene figyelnem, többet kellene foglalkoznom a gyerekkel, kövessem az ovis életet stb.). Ilyen lekezelő, kioktató stílusban beszél hozzám, lassan, kb. mintha valami értelmi fogyatékos lennék.

Ellenben a párommal... Rögtön az első perctől kezdve rá volt kattanva és vele mindig beszélget, vele mindent megoszt, dicséri a gyereket (bezzeg én maximum azt kapom, hogy milyen rendetlen, milyen ügyetlen, milyen lassú és foglalkozzak vele többet, neveljem így, neveljem úgy stb.). Tőlem is meg szokta kérdezni, hogy hol van a gyerek apukája és miért nem ő jött a gyerekért vagy szól, hogy majd szeretne vele beszélni... Ha együtt jelenünk meg, akkor engem kb. levegőnek néz és végig a párommal kommunikál, hozzá beszél, kísérgeti a folyosón. Látom és a párom is mesélte, hogy vele mindig nagyon kis kedves, mosolyog, nevetgél, bókol, megsimítja a karját, flörtöl vele. Nem azt mondom, hogy nekem ez jól esik és öröm nézni/hallani, de tudom, hogy nem ez az első és az utolsó eset, hogy egy nőnek bejön a párom, felnőtt emberrel történik ilyen és ez van. A páromban is megbízom, tudom, hogy ő ezt a helyén kezeli. Viszont ettől még megalázónak érzem és engem valahol felháborít, hogy az óvónéni ezt egy kapcsolatban élő, kisgyerekes apukával műveli, akár az én jelenlétemben vagy a gyerek vagy mások szeme láttára.

Nemrég pedig azon is rajtakaptam, hogy kibeszél egy kolléganőjével. Tulajdonképpen azt pedzegették, hogy én milyen anya vagyok, mert szerintük a páromnak sokkal jobban szokott örülni a kisfiam és akkor ez biztosan nem is véletlen. Akkor ott nem mondtam semmit, de nagyon rosszul esett. Elkezdtem picit jobban odafigyelni, kérdezősködtem és kiderült, hogy nem ez az első eset, hogy kibeszél. Nem csak az a téma, hogy én hogyan nevelem a gyerekünket, hanem az is, hogy én mit keresek a párom mellett, mégis milyen közös témánk lehet, biztosan otthon is mindent a párom csinál, hogyan nézek ki, biztosan nem értek semmihez és nem tanultam, nem dolgozom. Ez pedig megint kiakaszt. Szerintem nekik ehhez semmi közük nincsen és lehetnék egy 6 osztállyal rendelkező közmunkás is vagy egy piperkőc eltartott háziasszony, akkor is normálisan kellene viselkedniük velem. Lehet véleményük, felőlem beszélhetnek is rólam, de szerintem ezt nem etikus a munkájuk során bármilyen módon kifejezésre juttatniuk.

Én nem tudom, hogy mit kezdjek ezzel a helyzettel, a párommal is már ezerszer beszéltünk róla. Szerinte nem lenne jó ötlet kiszakítani innen a gyereket, mert jól érzi magát ebben a közösségben, szereti, sokat tanul és fejlődik. Ebben én is egyetértek vele, illetve az is igaz, hogy nekünk is praktikus (pl. jó helyen van, vannak ismerős szülők). Szerinte csak csináljak úgy mintha meg sem hallanám, ne foglalkozzak vele vagy pedig beszéljük meg a nővel. Viszont engem egyre jobban zavar és igazából már semmi kedvem sincsen a kedves óvónénivel bármiről is beszélgetni.


2019. júl. 8. 12:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
77%

Itt nem(csak) az óvónővel van a baj, hanem a férjeddel is. Ha elutasítaná a bájolgást, simogatást, akkor az türközné a legjobban, hogy a feleségét tiszteli és szereti. Elég mulya lehet a férjed, ha hagyja magát, bizonyára azért, mert imponál neki a dolog.

Igaza van annak a hozzászólónak, aki azt mondja, idegesítsd őt azzal, hogy kimutatod az óvónőnek a boldogságodat, a büszkeségedet!

Ha meg olyan a férjed, hogy bedől ennek a szukának, akkor meg is érdemlik egymást, ne bánkódj miatta!

2019. júl. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem én mindenképpen szólnék neki a helyedben. Őszintén megmondanám neki, hogy észre vetted, hogy másképp viselkedik a férjeddel és szerinted tetszik neki és szálljon le róla, mert ti szeretitek egymást.

Ugyan én még nem vagyok házas. De volt egy kapcsolatom 4 évig. A barátom egy nagyon helyes, kedves, okos, inteligens és helyes fiú volt. Mindenkinek természetesen tetszett. Ezért már sokszor közösítettek ki engem a barátaim és voltak féltékenyek rám.

Aztán volt egy lány, aki napmint nap írkált neki, beszélgettek jó barátok lettek. És bármennyire is tudtam, hogy mi szeretjük egymást és nem állhat közénk senki. Ez a lány 3 év alatt simán elérte, hogy belé szeressen. Csak mert folyton mosolygott,nevetett, csinos, kedves, talpraesett. És én elrontottam. Le kellett volna állítanom őt. Megmondani, hogy ne nyomuljon. De nem tettem. Bíztam a barátomban, hogy ellen áll majd. Hiszen ő is mondta nekem mindig, hogy a lánnyal csak jóban vannak.


Számtalan ilyen helyzet volt és számtalan párkapcsolat/házasság ment így már tönkre.


Nyugodtan beszélj vele, hogy álljon le szerintem és kedvességét tartsa meg a gyerekek számára.

2019. júl. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én elhiszem, hogy a gyakori azért van, hogy kérdezzünk, de mi lenne, ha az intézményvezetővel beszélnéd ezt meg? Most a nőnek hiába mondod az lesz a válasza, hogy nem tudom, miről beszél hölgyem viszont, ha a vezetővel beszèled meg ő talán jobban ránézaz óvónőre és, ha látja, amit te akkor intezkedik. Mondd meg a vezetőnek, hogy egyszer mikor mentek a gyerekért jöjjön le az irodából és nézze meg "titokban" mit művel a nő és utána figyelmeztesse először szóban....
2019. aug. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!