Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek a gyermekénék korán...

Akinek a gyermekénék korán felmerült az autizmus milyen tünetei voltak? A korai 1,5évre gondolok.

Figyelt kérdés
2019. szept. 25. 11:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
1,5 évesen meg sok gyerek mutat autisztikus tüneteket, és sokuk el is hagyja.
2019. szept. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Pörgette a kerekeket, tapintása érzékeny volt, nem figyelt a nevére, későn kezdett el mutogatni. Nem lehetett vele sehova menni, mert mindenhol csak ajtókat nyitotta-zárta.

Stb.. reggelig sorolhatnám. Most 3 éves, és minden ilyen dolgát elhagyta. Ezért mondta az első is, hogy ebben a korban pont sok furcsaságot csinál nèhány gyerek.

Kérdező, nálatok mi a gond?

2019. szept. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Szia!Kedves 2 és de jó hogy írtál.

Nálunk most 17 hónapos.Nem mond egy db szót sem,nem mutogat,ő is pörget,nyit és zár ő is mindent.Nem figyel a nevére,nem mutatja ki hogy szeretne bárkit is.Nem ad puszit,nem simogat.Nem játszik gyerekekkel.Keveset utánoz.Nem játszik mintha játékot.

Fél dolgoktól,hisztis.

Tudnék még dolgokat irni én is de ezek a legfőbbek.

Nálatok mikor kezdődött a beszéd?

2019. szept. 25. 13:43
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

14 hónapos volt a fiam amikor gyanakodtunk, mert semmit nem utánzott mint más gyerek. Meg amiket leírtam már.

18 hónaposan mondta ki az első szavait, onnantól többet.

2 évesen 2 szavas mondatai voltak.

16 hónaposan kezdett mutogatni. Szemkontaktust felvette, de csak pár másodpercre.

17 hónaposan kezdte az állathangokat. Próbálkozz te is ezekkel elôször.

Már 2 éves korában semmi tünet nem volt, hallgatott a nevére is stb.

Ne aggódj, tudom hogy nehéz, de kicsi még nagyon, bármi lehet. Konkrétan abban a korban van, amikor vagy beindul nála minden és elhagyja a furcsaságait, vagy felerősödnek ezek a tünetek és ahogy telnek a hónapok szembetűnőbb lesz. Játékba bevonható, figyelme terelhető? Játszik veled? Pl formabedoó, építkocka stb?

Vagy miket játszik?

2019. szept. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A szemkontaktust felveszi,de nem sokáig,főleg ha énekelünk akkor.

2 állat hangot már régóta utánoz de többet nem.Cselekvéseket is utánoz,portörlés,tapsolás pl.

Játszik a formabedovóval is,épitőzik is,én építek ő rombol de tud ő is rgymásra rakni.Rajzolni szeret nagyon vagyis firkálni meg pakol állandóan.Szereti a világító nyomkodós játékokat.

Ha valamit pl nem tud szétszedni akkor odahozza nekem vagy bekapcsolni.

De pl ha mondom vmire hogy hozd ide nem szokta lehet nem érti.

És nálatok kimutatta hogy szeret?

2019. szept. 25. 14:19
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Igen, kimutatta, mikor elkezdett mutogatni, onnantól indult be nála minden. Utánzás, tapsolás, puszik, ölelés, mondókák.


Én a helyedben nem aggódnék! Ha a játékokba bevonható, figyelme könnyen terelhető, felkelthető akkor nagy baj nem lehet! Ezeket az apró furcsaságokat meg valószín kinövi. :))

2019. szept. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Bárcsak igazad lenne.Nagyon félek!

Az a baj,hogy rengeteg a tünet.

2019. szept. 25. 14:37
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 7 éves, épértelmű autista.(aspergeres) Nagyon okos, jó a memoriája, de hisztis és voltak fura dolgai. Mára a legtöbbjét kinőtte.

5 evesen diagnosztizálták, de már 3 éves korában elkezdték a vizsgálatokat..

Ha gondolod írj, ha kérdésed van.

2019. szept. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szia!

8as.Köszönöm a válaszod.Hozzád is az lenne a kérdésem,hogy 1,5 évesen milyen tünetei voltak?

Mikor kezdett beszélni?Mik voltak a furcsaságai?

2019. szept. 25. 21:16
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

Kb hetente kérdeznek ilyet, keress már rá.

Ennyi idősen senki meg nem mondja neked, hogy autista, vagy ezek életkori sajátosságok.

Az én fiam erősen átmenet, nekem volt amelyik doki azt mondta, hogy autista, másik azt, hogy ne engedjem leírni, mert ő annyira átmenet, hogy nem hiányzik neki ez a skatulya.

Most 9 éves, és fura. Babának kb. megőrültem vele. Nem volt napirend, nem aludt, nem evett, sokat sírt. Későn indult meg a beszéd.

2019. szept. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!