Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehetséges, hogy az autizmus...

Lehetséges, hogy az autizmus korai jeleit észlelem 3 hónapos babámon?

Figyelt kérdés
Gyermekem 3 hónapos. Szépen fejlődik, de engem nyugtalanít egy-két dolog. Az utóbbi időben éppen csak elkezdett hangokat kiadni, de mostanában már nem nagyon hallatja a hangját. Nagyon nehéz fele felvenni a szemkontaktust, ha a hasamra teszem, akkor is mindenfelé elnéz, a tükörben sem néz sem magára, sem rám. Lényegében csak a pelenkázón tudjuk kicsikarni belőle, hogy ránk nézzen. Ha látogatók jönnek, nekik mosolyog, rájuk néz és még hangoskodik is, de nem mondhatnám, hogy sokat. Lehetséges, hogy ezek az autizmus korai jelei? Tudom, hogy az autizmus konkrét diagnosztizálása csak jóval később lehetséges, de talán valaki tapasztalt ilyesmit?
2011. ápr. 1. 07:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy mik a jelei az autizmusnak,de nem hiszem,hogy a te babád az. Ez a viselkedés természetes még egy ekkora babánál.
2011. ápr. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ilyen pici korban ezt még nagyon nehéz eldönteni. Egyelőre felejtsd el a kételyedet, ha a későbbi hónapokban is ezt tapasztalod (5-6 hónaposan még nem érdekli a tükör, nem "beszélget" a játékokhoz és az emberekhez, nem vesz fel szemkontaktust etetés, beszéd közben egyáltalán-még itt is előfordul, hogy elfordítja a fejét-ez természetes- akkor már említsd meg a gyermekorvosnak és a védőnőnek is.

Most tényleg fontos, hogy ne érezzen elutasítást a gyerkőc a vélt betegsége miatt, hisz ő csak bizalmat és szeretet vár.

Még 1-2 éves kor felett sem mindig lehet eldönteni, hogy autista-e a gyerkőc vagy sem!

Ha mégis gyanú van, korai fejlesztés lesz szükséges számára.

Esetleg fórumokon vedd fel a kapcsolatot szülőkkel, ők el tudják mondani, hogy mit észleltek csecsemőkorban a babájukon, ami erre a betegségre utalt.

(Egyébként tényleg vannak tünetei már pici korban is, de ez csak visszamenőleg válik egyértelművé és egyáltalán nem biztos, hogy nálatok is ez van!)

Ami viszont megütötte a szememet: inkább hallásvizsgálatra vinném el (Fül-Orr-Gége Klinikán Bp-en, ha Pestiek vagytok, beutaló nélkül is fogadják és ha kell, még az alvásos Bera vizsgálatot is megcsinálják neki.

[link]

Hívjátok fel. Sokkal inkább az lehet az ok, hogy a hallása gyengébb, de az sem 100%.

Előtte nem árt kipucoltatni a fülét Fül-orr-gégész szakorvossal, így pontos eredményt ad majd a hallásvizsgálat és lehet, hogy a problémát önmagában megoldja!

Oda sem kell beutaló, de azért jobb, ha megbeszéled ezeket a gyermekorvossal is, mert nem szeretik, ha a hátuk mögött intézkednek a szülők! Biztos nem fog lebeszélni, ha meg akarsz bizonyosodni, hogy minden rendben van-e. Az újszülött osztályon készült hallásvizsgálati eredmény általában nem elég megbízható.

Kicsit hosszú lett.

Kívánom , hogy semmi gond ne legyen a babáddal!

Szeresd őt nagyon!

2011. ápr. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A babád még csupán 3 hónapos! Épp, hogy elkezdi felfedezni a világot, elkezdte hallatni a hangját! Annyi minden érdeks van körülötte, mindent meg szeretne nézni. Nem fog állandóan kiabálni, ne is várd! Ha az idegenekre moolyog,akkor nincs ott gond! Egy autista baba nem fog rájuk sem. Téged mindig lá, nem fogja állandóan produkálni magát :) Próbálj kicsit közelebb hajolni hozzá, ajd fura hangokat, meglátod, reagálni tud! Ne keress a babádon mindenféle betegségtüntet, teljesen fölösleges! Hdd el, ő biztosan egészséges, az amit most csinál, annyi elég. Mivel minden baba a maga ütmében fejlődik, így ne nézd azt soha, hogymit kellene már épp csinálnia a szomszéd babához képest vagy a nagy könyvben írtakhoz viszonyítva! Persze, ha mindent csupán hónapokkal később csinál, akkor ok, érdemes utána nézni... De még csak 3 hónapos... Ja!Különben az autisták kb. 3 éves korukig teljesen noprmálisan fejlődnek, uána kezdenek kijönni a jellemző tünetek..
2011. ápr. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon igyekszem nyugodt maradni és lenni, és természetesen imádom a gyermekemet, de azért sajnos nagyon nyugtalan vagyok. A hallásvizsgálat már folyamatban van, illetve már a SOTE-n is voltunk megnézetni, ott elméletileg rendben találták a hallását, ennek ellenére nem figyel a hangokra, most biztonság kedvéért elvisszük őt egy másik helyre is, több szem többet lát alapon. És reménykedem.
2011. ápr. 1. 10:32
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos nem mindig igaz, hogy az autisták 3 éves korukig normálisan fejlődnének. Sokszor másfél éves kor táján tűnik fel a szülőknek, hogy befelé fordulóvá válik a gyerek, nem fejlődik tovább a beszéde, stb. Ezért is vetődik fel sokakban az MMR oltás, mint ok, amit ilyen idő tájban kapnak a babák.

Viszont a gyerekek tényleg sokfélék. Az én kisfiam se sokat nézet ránk, még szopás közben sem, gyakran elutasította a testkontaktust, ha elalvás előtt a kiságyban simogattam, elmászott a legtávolabbi sarokba, és ott aludt el. Később nem szerette az "Ez elment vadászni..." típusú játékokat, amikért a legtöbb kicsi odavan. És alig gagyogott. Mondjuk ő nem abbahagyta, gyakorlatilag el sem kezdte.

Most 6 éves, pösze, és nyelvtani gondok is előfordulnak a beszédében, de se nem autista, se nem fogyatékos...

Szóval ellenőriztessétek a baba hallását, mert a nagyothallás reális veszély, ráadásul szükség esetén minél hamarabb hallókészülékkel kell ellátni a csecsemőket. Ne hagyjátok lerázni magatokat, amíg vagy objetív audiometrián (altatásban végzett vizsgálat) nem kaptok megfelelő eredményt, vagy a kicsi hangadása, hallásfigyelme nem változik megnyugtatóan. De remélhetőleg erre nálatok nem kerül sor, mert mindent rendben találnak.

2011. ápr. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bocs, úgy értem, a hallókészülékre nem lesz szükség!!!
2011. ápr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%

off:


fogyatékos gyerek, ember NINCS!!!!!!!!!!!!!!!!


esetleg értelmileg sérült!


bocs, de nem hagyhattam szó nélük! legyünk tekintettel ezekre az emberekre is!

2011. ápr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ne lovagoljunk már a szavakon. Azon is meg lehetne sértődni, hogy valaki sérült. Ha már nem illik kimondani az igazságot...


Hallássérült (fogyatékos) gyerek anyukája

2011. ápr. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne nyugtalanítson semmi 3 hónapos babánál az autizmussal kapcsolatban!

Ha lesznek jelek akkor azok leghamarabb olyan 1,5 éves kor körül lesznek észlelhetőek.


(autista kisfiú apukája)

2011. dec. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Üdv! Igaz elég régi a kérdés, de hátha. Szeretnék érdeklődni a kérdezőtől, hogy azóta mi a helyzet a gyermekével? Sajnos én is hasonlókat tapasztalok 5 hónapos babómon. És még sok egyéb idegesítő dolgot. Autizmusra gyanakszom én is, de mindenki szerint eltúlzom a dolgot. Remélem tényleg.
2017. aug. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!