Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek a gyermekénék korán...

Akinek a gyermekénék korán felmerült az autizmus milyen tünetei voltak? A korai 1,5évre gondolok.

Figyelt kérdés
2019. szept. 25. 11:35
1 2
 11/19 Chick válasza:
100%
Először is nyugodj meg! A babád másfél éves. 2 éves koráig nagyon sok képességre fog szert tenni. Teljesen normális és ösztönös az aggódásod de alaptalan. Minden gyerek máshogy fejlődik és ilyenkor a kérdésed szinte megválaszolhatatlan. Gondold csak végig, hogy a terhességet is végigaggódtad, teljesen kivoltál az első évben ha megszólalt a babaőr, stb... Azóta sikerült a szülés, a baba egészséges. Próbáld egyszerűen élvezni, hogy anyuka vagy és ne úgy olvasgass a neten ha kérdésed van, hogy csak azokat a válaszokat találod meg ami a legrosszabb esetre engednek következtetni.
2019. szept. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
68%
2019. szept. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%
Na, azért aki elhiszi, hogy ez étrenddel gyógyítható, az igencsak ostoba. De azért csak próbálkozzatok.
2019. szept. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
100%

Ostoba inkább az, aki egy tisztázatlan hátterű probléma megfejtéséből eleve kizár lehetséges összefüggéseket csak azért, mert a felkent tekintélyek azzal nem számolnak.

[link]

2019. szept. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
25%

Jaj, ugyan már nézzetek utána, hogy ez honnan ered. Ex-playboy nyuszi összeállt egy Orvosi Kamarából kizárt dokival, aztán létesítettek egy ilyen klinikát, ahol állítólag étrenddel gyógyítanak autista gyerekeket.

Ha a gyereknek van ételallergiája, akkor nyilván jobban érzi magát, ha az allergéneket kizárjuk, de hogy egy mély állapotban lévő autista gyerek az étrendtől meggyógyuljon, az teljesen kizárt. Gondolkodni kéne, nem elhinni mindent.

2019. szept. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
100%
Kikről tetszik beszélni? Dr. Natasha Campbell-McBride nem egy "ex-playboy nyuszi", hanem egy orvos, neurológus, idegsebész és táplálkozás kutató. De említhetem David Perlmutter amerikai idegorvost is vagy a magyar dr. Guseo Andrást is. A közös nevező, hogy mindegyikük orvos és a táplálkozás, a bélflóra és az idegrendszer összefüggéseit kutatja. Persze távolról sem csak ők, de ők magyarul is olvashatók. Inkább olvasni kéne őket, mint sem merő előítéletességből érvek nélkül eleve elutasítani a meg sem ismert állításaikat, és érvelés helyett a személyüket. megkérdőjelezni.
2019. okt. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A fiamat három éves korában diagnosztizálták autizmussal. Másfél évesen még nem volt semmilyen tünete.


A saját életedet keseríted meg, ha egy alig másfél éves gyerekben már most a betegséget keresed.

2019. okt. 2. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Másfél-két évesen az én fiamnak is sok furcsa dolga volt, ami alapján autizmusra gyanakodtam. Pl. túlzott hang- és fényérzékenység, hosszú dührohamok, amik során nem lehetett semmivel se megnyugtatni, pár hónapos korától nem lehetett ölbe venni, dédelgetni, sokszor nem figyelt a nevére, nem érdekelte, sőt kifejezetten zavarta más gyerekek társasága (csak felnőttekkel játszott), nem utánzott minket, a játékok nem igazán érdekelték, csak dobálta őket. De voltak ellenkező jelek is, pl. nagyon hamar elkezdett beszélni, mozgásfejlődése megfelelő volt, sokat mosolygott, nevetett. Bár nagyon válogatós volt mindig, jó étvágya volt és az alvással sem volt gond. Emellett viszont igazi "kétemberes gyerek" volt mindig, pár percnél tovább sosem tudta elfoglalni magát.

Ovi középső csoportban kapta meg az ADHD diagnózist, tehát jól láttam, hogy ő nem egy átlagos gyerek. A fejlesztések és az étrendváltoztatás hatására sok zavaró viselkedésformája megszűnt, elkezdett az oviban a gyerekekkel barátkozni, játszani, a finommotorikája is olyan szinten fejlődött, hogy jelenleg az iskolában rajz szakkörös és sok dicséretet kap a rajzaiért.

A 14-es által ajánlott könyvet én is ajánlom elolvasni, nekünk sokat segített. A könyv hatására elvittem gasztroenterológushoz, kiderült, hogy tejfehérje-intoleranciája van. Elkezdtem odafigyelni a táplálkozására, vitaminokat, étrendkiegészítőket vettem neki. Ezek (és a mozgásfejlesztés) nélkül nem tartom kizártnak, hogy később nem "csak" enyhe fokú ADHD lett volna a diagnózis, hanem autizmus (Asperger), bár ezt nyilván nem tudhatom biztosan.

A "Soha többé autizmus" fb csoporthoz érdemes lenne csatlakoznod, sok hasznos tanácsot kaphatsz (pl. mikor, hova lenne érdemes elvinned kivizsgálásra).

2019. okt. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
En nem nagyon emlekszem kirivo tunetekre, bar elso gyerek, viszont 7. Unoka, de ebben a korban meg senki nem gyanakodott. Annyi volt, hogy utalt aludni, eleg makacs volt, a jatekok nem erdekeltek es sose volt nyugton (mondjuk most se). Utolag visszagondolva talan olyan egysiku volt az arca, de azert tudott oruln meg nevetni is, de a tobbi gyerekhez kepest gepies volt. Ja, es nem igazan erdekelte a fajdalom, joval magasabb a kuszobe. Sose volt,olyan, hogy nagyott esett volna es utana vigasztalni kell. Kicsit megallt, felallt es ment tovabbl talan meg annyi, hogy uj helyren mindg,mindent megnezett, ugy ertem, hogy fiokok belsejet is, szonszerint mindent, es nagyon nyugtalan volt. De ez most is pont igy van. 9 eves aspergeres. Amikor mar szembetuno volt a massaga, az olyan 3-4 eves kora korulre mondanam.
2019. okt. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!