Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Unokaöcsém magasan funkcionáló...

Unokaöcsém magasan funkcionáló autista. Járhat majd rendes oviba meg suliba?

Figyelt kérdés
Áprilisban tölti a 3 évet, most kapta meg a diagnózist.
2019. okt. 19. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Igen.
2019. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt innen, ennyiből nem tudhatjuk, ez sok tényezős probléma. Talán igen. A kérdés csak az, hogy ez elég jó lesz-e neki.
2019. okt. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak akkor mehet a kiszemelt oviba, ha az óvoda alapító okiratában szerepel az autisták integrálása.

Ha ez megvan, és körzetes ovi (vagy nem körzetes, de van hely), akkor nem utasíthatja el.

2019. okt. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ha az ovi vagy az iskola tud fogadni ilyen gyerekeket akkor mehet de ha nem akkor nem.
2019. okt. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak diagnózis van, de nem volt bizottság előtt, tehát nincs SNI kódja, akkor nem kötelesek a szülők ezt bejelenteni az oktatási intézményben, ez esetben mehet bármilyen suliba/oviba. Ha van SNI, akkor olyan integráló suliba/oviba mehet, ahol fogadnak ilyen gyerekeket is. Érdemes tájékozódni a kiszemelt intézményről, hogy fogadnak-e ilyen gyerekeket, és ha igen, akkor is érdemes kipuhatolni, hogy a gyakorlatban hogy működik ez. Én hallottam már pár rémtörténetet arról, hogy az elvileg integráló iskolában a "problémás" gyerekeket egy külön, szegregált osztályba rakták. De vannak pozitív példák is, például ahova a fiam jár, miatta módosították az alapító okiratot, hogy fogadni tudják és megkaphassa a szükséges fejlesztéseket. Szóval több dolognak is érdemes utánajárni.
2019. okt. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Elvileg igen, gyakorlatban meg általában elég csúnya vége szokott lenni a dolognak.
2019. okt. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a kérdés, hogy őt befogadják-e, sokkal inkább az, hogy fel vannak-e rá készülve és megkapja -e azokat a fejlesztéseket, amire szüksége van. Ezt erősen kétlem.
2019. okt. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, lehet, rosszul tudtam, de azért gondoltam, hogy túl nagy akadályt nem jelenthet, ha tényleg magasan funkcionáló, mert ismeretségi körünkben kb. minden tudtommal "sima" ovis csoportban és iskolai osztályban akad 1-2-3 autista (hivatalos, sni kódos), ahogy a mi gyerekeink csoportjaiban is, sőt ketten barátaink. És nagyon sokfélék, ismerek olyat, akinél csak alsóban derítették ki, hogy ezért tűr rosszul bizonyos helyzeteket vagy lassabb, vagy ovi középsőben, hogy az egyik ezért halkabb és volt sokáig nehezen érthető a beszéde, a másik meg pont hangosabb és közvetlenebb, mint kéne. De értelmileg - külső szemlélőként együtt játszóterezve és túl pár szülinapi zsúron -, nincs velük külön gond és a viselkedésük sem kirívó, bár néha furibb kicsit.
2019. okt. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Első, annyiban igazad van, hogy általában a magasan funkcionáló autistákról nem "ordít", hogy nem átlagosak, sokszor csak felnőtt korban diagnosztizálják őket, úgy, hogy a suliban különösebb probléma nélkül vették az akadályokat. Ezért nem igazán értem, amit írt az a hozzászóló, hogy csúnya vége szokott lenni a dolognak, gyanítom nem sok magasan funkcionáló autistát ismer. Viszont ha van SNI kódja, akkor az iskola hivatalosan csak akkor fogadhatja, ha az alapító okiratában rögzítették, hogy ilyen SNI kóddal rendelkező gyerekeket integrálnak. Ilyenkor kap az iskolában autizmus specifikus fejlesztést is, de ezt leszámítva ugyanúgy vesz részt az oktatásban, mint a többi tanuló, esetleg alkalmazkodnak bizonyos igényeihez a lehetőségekhez mérten.
2019. okt. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Magasan funkcionáló autista vagyok.

Elég nagy küzdelembe került, hogy ne kapjak SNI kódot.


Végülis örülök, hogy rendes iskolába kerültem, nem valami speciális iskolába, mert akkor sehol sem tartanék, még az érettségim sem lenne meg.


Egy autistával meg úgyis nagyon nehéz a gyerekkor.

2020. ápr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!