Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3,5éves az unokaöcsém és...

3,5éves az unokaöcsém és kezelhetetlen bővebben lent. Próbáltunk már vele leülni beszélgetni, büntetni, mondtuk neki hogy ha rossz lesz nem hoz a Jézuska semmit sajnos eredménytelenül. Hogyan tudnánk hatni rá?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdte az óvodát az elején sírt egész nap próbált megszökni de jól viselkedett szófogadó volt. körülbelül 1hónpja minden megváltozott kezelhetetlen lett. Nem fogad szót, verekszik, agresszív, kiabál az óvónővel, leköpi, veréssel fenyegeti. elveszi a társai játékát, nem rendeltetés szerűen használja őket. Amikor alvás idő van ott kell ülni az ágyánál különben felkel és rohangál bebújik az asztal, ágy alá nem akar kijönni. egyébként ügyes, okos kisfiú szeret szerepelni, szeret verseket, mondókákat tanulni ügyesen el is mondja őket.
2013. dec. 18. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
el kell vinni pszihológulhoz ez lesz lessz jobb most tegyeket valamit,mert ezekből lesznek a skrizofének!
2013. dec. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1-es te h.lye vagy????
2013. dec. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nehez am ez. Nyilvanvaloan nem erdekli csak sajat maga ami teljesen termeszetes ebben a korban es ne is varjatok el, hogy megerti -vagy inkabb kepes magat emlekeztetni - hogy ha rossz, akkor nincs Jezuska.

Nekunk a bunteto szek valt be. eleinte nehez volt. Felallt, megprobalt elszaladni es volt, hogy a ferjem meregbol odaszijazta a kisszekhez. Kovetkezetesek voltunk es mindig visszaraktuk kiabalas nelkul - ami ugye nem konnyu enyhen tupirozott idegallapotban. De megtort a jeg. Ujra elkezdett figyelni...kozben az ovodat is elkezdte, ahol rengeteg panasz volt ra eleinte. Kerdeztek, hogyan buntetem es mondtam nekik a szeket. Bevezettek ok is...

Egyet megtanultam: felesleges vitazni meg litaniat tartani egy ilyen kisembernek. Dacol, mert valami nincs rendben a szamara. Elmondani meg nem tudja es azt sem, miert erzi amit erez. A rossz viselkedessel eleri amit akart: a figyelmet.

En minden reggel amikor oviba vittem elmondtam neki, hogy nem lokdosodunk mert ugye te sem szeretned, ha lokdosnenek - belatta, hogy nem. Nem vesszuk el mastol a jatekot, hiszen te sem szereted ha megzavarnak ilyesmivel igaz? -nem. Anya szomoru ha azt mondja az ovoneni, hogy nem ultel szepen a tobbiekkel mikor meseolvasas volt...stb...mindezt szepen leguggolva a szemebe nezve, egyszeruen.

De mondom elotte bevezettuk a szeket. Minimalis volt a tolerancia ha kiabalt, ha dobalt, ha megutott stb azonnal bunteto szek volt.

Oh es meg valami de nagyon fontos! Nallunk az ovonoknek feltunt ez a mindent 1000%-on elek energizer bunny viselkedes es mondtak, hogy lehet meg kellene probalni a gluten mentes etkezest. Nem hittem el!!! de kiprobaltuk. eleinte nehez volt, mert a Kisfiam kedvence a vajaskenyer volt..igy lassan 2 es fel honap utan merem mondani, egeszen megvaltoztak a dolgok. Lenyugodott, boldog turelmes kisember lett akivel tok jo egyutt lenni. Ezt azert irom mert tenyleg almomban nem gondoltam, hogy a fiam gluten erzekeny lehet azert csinalja az orult dolgait.

2013. dec. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem eloszor azt kene kideriteni mindezt honnan tanulta. "Lekopi, veressel fenyegeti" egy 3 es fel eves nem csinal ilyet hacsak valahonnan nem latta. Felre ne erts nem azt mondom, hogy otthon tanulta de ki kene deriteni honnan. "A Jezuska nem hoz semmit" egy ekkora gyereknel teljesen felesleges. Ha valami rosszat tesz annak akkor es ott kell kovetkezmenye legyen nem valamikor a jovobe. Egy 3 es fel eves meg nem tudja annyira felfogni a jo es rossz fogalmat (majd 5 eves kor korul). Persze tudja, hogy ezt meg azt nem szabad csinalni mert annak kovetkezmenye lesz de ha azt mondjuk pl egy 3 es fel evesnek, hogy "ha nem leszel jo akkor..." Megis mire gondolnak a szulok, hogy "jo". Mert a jo jelentheti azt is, hogy 3 percig nem mozdulok meg aztan megy minden tovabb.

Ha ugyes es megcsinalja amire keritek akkor dicserni kell. Ha rosszat tesz akkor el lehet neki mondani, hogy most anya, apa nagyon szomoru mert ilyet nem szabad csinalni. Nallunk buntisarok abban az esetben van ha valami olyat csinal ami veszeljes, pl. felenk dob egy jatekot mergebe... Ekkor par percre oda ultetjuk aztan utanna bocsanat keres es elmondjuk, hogy miert nem szabad dobalozni. Minden mas esetbe megbeszeljuk a dolgokat. Multheten a kisfiam is fogta magat es a szonyeg kozepere kopott a nappaliba. Soha eleteben sem tollunk, sem hozzatartozonktol nem latott ilyet. En is ledobbentem. Nem buntettem meg de elbeszelgettunk, hogy ez csunya dolog es ilyet nem szabad csinalni. Ebben a korban sajnos nagyon fogekonyak es nemcsak a jora hanem ugyanugy a rosszara is. Neha ha a szulo tulreagalja azzal is arthat mert a gyerek ilyenkor figyelemfelkeltesnek fogja hasznalni.

Az oviban ha elveszi a jatekokat a tobbiektol azt az ovoneninek kell kezleni valahogy. Az oviba ahova a kisfiam jar aze a jatek aki eloszor megfogta es ha ketten akarnak vele jatszani akkor a masodiknak varnia kell es 10-15 perc utan az elso atadja. Akkor is varnia kell ha a foldhoz csapja magat. Egy ido utan rajon, hogy nincs ertelme es sokkal tobbre megy vele ha addig mas jatekot valaszt. Verekedes nincs mert akkor azonnal buntisarok. Nallunk az alvas sem kotelezo. En ezt utaltam a legjobban az ovodaba. Nem vagy almos de aludjal. Meg egy felnottnek is gazas erzes. Szaladgalni, jatszani nem lehet de kepeskonyvet nezegetni igen. Az en kisfiam 22 honapos kora ota nem alszik delutan. Mar a bolcsiben sem tudtak letenni aludni hat akkor gondolhatod, hogy az oviba semmi esely nem volt ra. De soha nem is eroltettek. Nem o az egyetlen. Tehat ehez nem igen tudok mit mondani mer olyat akarnak a gyerekre erolteni ami nem megy neki.

Az ovodaval kinyillik szamukra egy teljesen uj szelesebb vilag. Ez egyben izgalmas is de megterhelo is lehet egy kisgyerek szamara. Legyetek ott mellette, beszelgessetek vele sokat, csinaljatok kozos programokat. Szerintem semmi gond nincs az unokaocseddel

2013. dec. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! otthon egyébként nem ilyen csak az óvodába. Otthon jó kisfiú szépen játszik, elmondja mit tanult az oviba, semmi gond nincs vele. Kérdeztük tőle az oviba mért nem viselkedik azt válaszolja mert bántják őt a többiek és az óvónéni megtépte a haját amikor bemászott az asztal alá. Nővérem megkérdezte mi történt azt mondták nem igaz hazudik a gyerek. Senki nem érti miért csinálja és hol tanulta ezeket. Beszéltünk pszichológussal hetente 1x kell őt vinni majd.
2013. dec. 19. 14:10
 6/8 anonim ***** válasza:
12%
nem kell pszihologushoz vinni minden kezelhetetlen gyereknél sokan ezt irják minek???? nem meg kell büntetni és kővetkezetesen fegyelmezni. ha 10. rászolásra sem lehet birni vele én akkor egy kis popsiverést szoktam adni. általábaan nálam használ.
2013. dec. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem nevezném kezelhetetlennek, ha otthon normálisan viselkedik. Az ovis gondokat alapból az óvónőknek kellene megoldania.
2013. dec. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Behívták Nővéremet az óvónők és mondták vigye pszichológushoz mert zavarja a gyerek viselkedése a többieket és ha nem változik el kell küldeniük.
2013. dec. 27. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!