Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hová fordulhatok, hogy megtudj...

Hová fordulhatok, hogy megtudjam, van-e komolyabb baja a lányomnak?

Figyelt kérdés
Lányom tavaly kezdte az óvodát. Már akkor is úgy látták az óvónők, hogy több területen le van maradva a társaihoz képest, így nevelési tanácsadóhoz küldtek. Ott idegrendszeri éretlenséget állapítottak meg, amit jelenleg tornával kezelünk. Azonban én úgy érzem, hogy valami komolyabb probléma lehet vele, amire esetleg nem megoldás a torna. Hová fordulhatok, hogy megvizsgálják a lányom?
2019. nov. 18. 19:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
Milyen problémára gondolsz?
2019. nov. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs. Esetleg autizmus. De néha már az is felmerül bennem, hogy valamilyen értelmi sérülése nem lehet-e? Mert félek nagyon, hogy a tornával csak pazaroljuk az időt és egy helyben toporgunk.
2019. nov. 18. 20:02
 3/22 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kerdező!

Vannak autizmusra utalo tunetei?Ha igen mik ezek?

2019. nov. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
46%
Szia! Óvónőként elég sok problémás gyerkőccel foglalkozom, ha nem akarod így nyilvánosan kiírni, akkor írj üzit, szívesen segítek. 😊
2019. nov. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Gyerekorvos-neurológia, gyerekpszichológus

Vadaskert.


Ha felmerült benned a gondolat,ne hagyd magad lebeszélni. Inkább vizsgálják meg feleslegesen, mint kezeletlen probléma legyen

2019. nov. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Az óvónői jellemzésen ezek szerepelnek : "szemkontaktust kerüli", "érzelmei az arcáról nem olvashatóak le", " hangulatát mélységek és magasságok jellemzik, egyik pillanatról a másikra váltakoznak".

Belegondolva van, amikor mi is tapasztalunk ilyeneket, de igazából mi mindig mindenre találtunk (vagy épp gyártottunk magyarázatot). Ami még nagyon szembeötlő nála, hogy nagyon kényszeresen ragaszkodik megszokott dolgokhoz, nem szívesen változtat például megszokott útvonalon. Barátkozással is hadilábon áll, próbálkozik ő, de sajnos nem veszi észre azt sem, ha más gyerek nem akar vele játszani. Nagyon végletekben gondolkodik ebben is. Ha valaki megtűri játék közben maga mellett (még csak az sem kell, hogy konkrétan vele játsszon) akkor úgy gondolja, hogy ők már a legjobb barátok. Más gyerekek viszont nem érdeklik különösebben (mármint akik nem játszanak vele). Például egy év óvoda után sem tudta a csoportjába járó gyerekek neveit. Volt hogy keverte őket. És egy idő után már nem tudom ezt az erdektelensegre fogni.(Ezek miatt gondoltam például valamilyen értelmi problémára, bár egyébként nem buta kislány)

Szóval nem tudom, hogy mi lehet a probléma, de nagyon nyugtalanít.

2019. nov. 18. 20:30
 7/22 anonim ***** válasza:
75%
Azért a nevtanban észreveszik ha értelmi fogyatékos.
2019. nov. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kezdett beszélni?Nevére hallgat?
2019. nov. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos ezek tényleg tipikus autista tünetek, amiket leírtál. Persze nem biztos, hogy az is. Én mindenképp utána járnék ennek.
2019. nov. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Beszélni elég későn kezdett, 2 éves kora körül, de két nyelven. A nevére hallgat.
2019. nov. 18. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!