Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehetséges, hogy molesztálták...

Lehetséges, hogy molesztálták az ovis csoporttársamat?

Figyelt kérdés

Amikor oviba jártam, középső csoportban lett egy új csoporttársunk, akivel összebarátkoztam. Emlékszem, folyton arról mesélt, hogy szerelmes Pán Péterbe és azt kellett vele játszanom, hogy ő maga Pán Péter, én meg ő és az ölébe ültetett és elkezdett simogatni, néha puszilgatta a nyakam, meg azt mondta, miközben az ölében ülök, kezdjek el "ugrálni" rajta...Az óvónők amúgy nem tudom, hol voltak ilyenkor, legalábbis nem emlékszem, hogy valaha is észrevettek volna minket és valamit kaptunk volna érte, illetve már csak azért is kétlem, mert gondolom, ha észrevették volna, mit csinálunk, elküldtek volna mindkettőnket minimum egy pszichiáterhez, meg még talán valami családsegítőt is kihívták volna a családjainkhoz, bár nem tudom, pontoson hogy mennek ezek a dolgok. De a lényeg, hogy szerintem ha egy felnőtt látta volna ezeket, biztos eszébe jutott volna, hogy ez nem normális dolog.

És mióta elballagtam onnan, szinte el is felejtettem a történteket, viszont valamelyik nap olvastam a neten, hogy azokra a gyerekekre, akiket molesztálnak, jellemző ez, hogy amikor játszanak, eljátsszák, ahogy a játékaik pl. szexelnek, amikor még azt se kellene tudniuk, mi az a szex egyáltalán, stb. És egyből beugrott ez az ovis csoporttársam és bár tudom, hogy ha ténylegesen molesztálták is, nem az én hibámból történt, de egy kicsit mégis bűntudatom van, mert ugye akkor még nem láttam bele semmi rosszat ezekbe, csak letudtam egy annyival, hogy a barátnőm fura játékokat szeret játszani és ennyi. Emiatt sose meséltem el itthon, miket csinál az a lány, pedig lehet, ha elmondtam volna valakinek, lehetett volna tenni valamiért érte. Lehet, miattam évekig molesztálta valamelyik családtagja/ismerőse.

Szerintetek is valószínű, hogy molesztálták, ezért kellett olyan fura dolgokat játszanom vele? És hibás vagyok abban, hogy nem mondtam el senkinek?


2020. jan. 2. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Nem vagy cseppet sem hibás, hiszen abban a korodban még nem tudhattad, mit jelentenek ezek a mozdulatok.

A leírásod alapján nagyon valószínű, hogy kihasználták a fiatalságát és tudatlanságát.

Kérdező, Te is lány vagy, vagy fiú? Ha fiú vagy, akkor biztosra veszem, hogy jól sejted.

F.

2020. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Első körben nem arra gondolok h molesztálták. Inkább h látta h a szerelmesek ezt csinálják ( apuék otthon, a tvben stb)

Te pedig végkép nem vagy hibás semilyen formávan

2020. jan. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Én kiskoromban túl kíváncsi voltam, és 6 évesen rakerestem mi az a szex. Attól fogva kb. 10 éves koromig a babákkal, meg barbikkal azt játszottam, hogy szexelnek. Pedig semmi trauma nem ért, nem molesztáltak, és semmi lelki bajom nem lett.
2020. jan. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

1. Én is lány vagyok, de amúgy a nememnek mi köze ahhoz, hogy jól sejtem-e vagy sem?

Egyébként lehet, igazatok van és csak látta valami filmben vagy ilyesmi, remélem, tényleg ez a helyzet.

2020. jan. 2. 17:59
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Azért voltam kíváncsi a kérdező nemére (erre nagyjából adtam is választ a kérdésemben), mert ha fiú lennél, akkor arra következtetnék (helyesen vagy helytelenül), hogy ő is "fiút" (értsd: férfit) látott, amikor ezt látta (amikor ezt csinálták vele). Egy utánam válaszolóra reagálva, tényleg elképzelhető, hogy pl. a szüleit, vagy idősebb testvérét látta, hogy így csinálták ők is... Lehetséges...
2020. jan. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A fiam középsős. Kezdek aggódni miket játszhatnak bent, én azt hittem csak babának, autóznak... :) Viccet félretéve, ha ilyen történt akkor csakis az hibás aki molesztálta.
2020. jan. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!