Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ovis es csak a bugyiba hajland...

Ovis es csak a bugyiba hajlando kakilni es csak itthon?

Figyelt kérdés
3 eves mult es egyszeruen nem hajlando mahova. Pelus bugyi, ha nem adunk ra bugyit sem akkor a gatyaba ugy ahogy van. Tudja h hova kellene a pisilessel nincs baj sohq nem is volt szobqtiszta. Nem ertem h egyszeruen miert csinalja es mit tudnek tenni. Tuti h eleg erett ra mert mindig visszatartja az oviban es helyette itthon kakil be de minden nap. Szazezerszer elmagyaraztam szepen, nem szepen, volt kakamatrica kakamese de semmi. Jon h fuj kaka pucoljuk ki....el vagyok keseredve. Lattam mar h a macijaval eljatsza h a maci a wcbe kakil es megdicseri es ad neki matricat es a maci felragasztja de akkor o miert nem hajlando megprobalni sem? Komolyan mar az en kakamat is megmutattam neki....valaki?

2014. szept. 19. 19:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló volt nálunk is, úgy láttam egyszerűen félt a wc-től meg a bilitől, illetve inkább attól, hogy látta ezekben a kakát, képes volt akár 4-5 napig is visszatartani, akkor meg fájt a hasa, hashajtót kapott, még rosszabb volt.

Nem tudok nagy tanácsot adni, csak azt, hogy már egy fél éve túl vagyunk rajta, sok-sok türelem kellett, sokat meséltem én is neki, talán úgy sikerült először, hogy elmentünk a wc-re együtt, de nem ült rá, hanem álltunk a wc mellett, én meséltem és amikor mondta, hogy jön a kaka akkor lekaptam a bugyit róla és gyorsan fel a wc-re így belepottyant. Ezt csináltuk még egy párszor, hogy állva kezdte a bugyiba majd a wc-be fejezte be, utána egyszer csak ő maga mondta egy nap hogy anya üljünk a wc-re, és onnantól kezdve ment mint a karikacsapás.

Sok-sok türelem és ne keseredj el, úgy látszik ez a fóbia elég sok gyereknél megvan ebben a korban.

2014. szept. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

enyém is ezt csinálta, 3 éves koráig.

én kitaláltam egy mesét, hogy a wc-ben wc manók élnek, és kakit esznek. ha nem kakil wc-be, akkor nagyon szomorúak lesznek... persze ezt jó hosszan és minden nap. az adta az ötletet, hogy imádta a domestos reklámot :D

most 5 éves, azóta fejlesztgeti a mesét, én már rég kiszálltam. most delfineket "etet meg a kakijával"


tudom, elég gáz, életben nem is mesélném el, de tényleg bejött :)

2014. szept. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem hiszm h felne a wctol hiszen onalloan hasznalja regota. A kakimanokat meg magasrol letolja...
2014. szept. 20. 06:51
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja es tekintve h nem tartja vissza plane nem napokig feltetelem h azert nem szorongja szet magat a teman.
2014. szept. 20. 06:52
 5/15 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy fél óránként megkérdezed, hogy kell-e neki.

Járj egy kicsit jobban a nyakára.

Ha kb minden nap ugyanakkor kakil, ültesd bilire.

2014. szept. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

Durva módszer, de bejött, Nagyanyám csinálta anyu nővérével.

Hiába magyarázta, szépen kérte, semmi. Na egyszer jött, hogy bekakiltam, fúj, cseréljünk bugyit. Nagyanyám meg mondta, hogy először ő befejezi a dolgait, aztán cserél neki bugyit, ha már nem volt képes a wc-re elmenni, vagy legalább előtte szólni. Kb 1-1,5 órát töltött el a teli bugyiban, és soha többé nem kellett szólni, hogy a wc-re menjen legközelebb :D

2014. szept. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
pontosan tudom mikor kakil es olyankor vagy 10x megkerdezem nagyban mondja h nem es kb 10 mpre ra jön h fujj kaka....bekakalt. volt h leültem vele a bilire es drukkoltam meg biztattam egy orat a szokasos besza-ras idöpontban de akkor meg inkabb nem kakilt aznap. egyszer hagytam a kakiban kb 10 percig addig szepen vart befogott orral, nem nagyon hatotta meg.
2014. szept. 21. 21:19
 8/15 anonim ***** válasza:
29%
10 perc semmi. Másfél óra alatt azért már rendesen csípi a fenekét, hidd el legközelebb könyörögni fog, hogy wc-re ülhessen :)
2014. szept. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
de akkor meg lehuzza ö maga a pelust es probalja kipucolni magat ami katasztrofalis következmenyekkel jar :D ma reggel 6 kro szolt h kell kakilni raültettük a bilire es produkalt egy csepp hig szekletet :D hat ennek is baromira örültünk de nem hiszem h innentöl siker lesz, talan azert kedvet kapott, a kakamatricajat azonnal elkerte es felragasztotta (ha a bilibe kakilnak valaszthatnak egy matricat)
2014. szept. 22. 07:15
 10/15 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem vígasz, de úgy értem a sztoridat, legalább az oviban nincsen gondotok. Az enyém is három múlt a nyáron, két éves kora óta stabilan szobatiszta itthon, nagyszülőknél, stb, viszont az oviban rendszeresen bekakil. Döbbenet, hogy ma reggel is lelkesen szaladt az óvodai mosdóba, hogy pisilnie kell, de elég sanszos, hogy délután majd kapom a kakis bugyit. Én már annak is örülnék, ha beállna arra, hogy csak itthon kakál. És a legrosszabb, hogy sokszor van, hogy próbálja visszatartani, aminek az lesz az eredménye, hogy több apró részletben jön ki neki, és az óvónőknek még több dolguk van vele. Megvettük a Bilikönyvet, amit nagyon szeret, de nem használt, ajándékot is ígértem már neki, hasztalan, mesét a vécében lakó, kakaevő lényekről nem merek kitalálni, mert félek, hogy megijed, és a végén még itthon sem lesz hajlandó ráülni. Sajnos ez van, a pszichológus szerint egészen öt éves korig előfordulhat az ilyesmi. Velem ellentétben neked legalább nem kell attól rosálnod, hogy kitesznek benneteket az óvodából.
2014. szept. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!