Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Keressek pszichologust ovis...

Keressek pszichologust ovis kisfiamnak vagy raerunk es ne abajgassam?

Figyelt kérdés

4,5 eves kozepsos ovis. nehezen oldodik kozossegben, az elso fel evben kb.meg sem szolalt.most se beszel sokat, csak amit muszaj.koszonni pl.egyaltalan nem koszon.senkinek.

itthon be nem all a szaja, okos ertelmes, es sokat beszelgetunk meselunk, de kozossegben mi sem vagyunk nagy dumasak, ez teny.

engem mégis aggaszt kicsit h ennyire visszahuzodo, ill.nekem is nehez volt kozossegben beszelni, pl.suliban felelni.kesz retteges holott tudtam a valaszt.. ettol megkimelnem, ha pl.most egy pszichológus erdemben tud segíteni neki.maceralni viszont nem akarom feleslegesen.


2019. febr. 10. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Én még lehet várnék kicsit. Lehet elvinném 1-2 olyan családi programra, ahol can egy pár idegen felnőtt, gyerek, és jónagam is beszélgetnék velük, vidáman. Pl. Egy vacsi barátokkal. Ha csak gyerekek vannak körülötte hogy viselkedik? -
2019. febr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Barhol vagyunk, kezenfogva ovatosan kozelit minden fele az elejen. Van h sikerul feloldodnia. van h nem, es ha vmi nem tetszik neki bezar es kesz. Teljesen ertem, de feltem a sulitol , ami persze meg odebb van,tudom...
2019. febr. 10. 20:47
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Fiamnak is ilyen gondjai voltak. Kicsit bátorítottuk pl kisbolt amit ismerünk amit választott ő fizethette ki, ő kérhette a péksütijét.

Karatéra kezdett járni, az edzőnek elmondtuk a gondjainkat. Nem erőtlette a dolgot, de már második edzésre feloldódott várta is. Sokat jelentett a ruha, a dícséretek. Ezzel elindult benne valami és sokkal magabiztosabb, nem bőbeszédű de eljàtszik másokkal

2019. febr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Hagyd békén azt a gyereket, négy és fél évesen nem csinálnak pszichoterápiát. Az alaphabitusát amúgy se lehet megváltoztatni. Teljesen normális, ha nem szereti az idegen felnőttek társaságát. Én még ennél idősebb koromban se köszöntem. Aztán előbb-utóbb megtanultam azt is. Az oviban azért biztos szól a társaihoz meg az óvónőhöz. Ne pánikolj helyette is az iskoláról, ami még másfél év, mert önbeteljesítő jóslatod lesz. Te a saját gyerekkori szorongásaidat vetíted rá. Az önbizalmát kell erősíteni.
2019. febr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
oke, koszi :)
2019. febr. 10. 21:41
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Nagyobbik lányom is hasonló volt. Aztán iskolába került, megtanult olvasni, azóta is folyamatosan olvas, megállás nélkül. Kinyílt előtte a világ, sokkal nyitottabb lett. Már 19 éves. Nem a társaság középpontja most sem, de sok barátja van, programjai, általában mindenki edveli. 6 hetet töltött tavaly külföldön szakmai gyakorlaton, nagyon jól boldogult. Ne abajgasd, attól csak rosszabb lesz.
2019. febr. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
HA felmerült benned, hogy gond van, igenis keress egy pszichológust. Nem azért, mert láthatóan gáz a helyzet, hanem azért, hogy magadat megnyugtasd. Mégis mi történhet? Legfeljebb elküld azza, hogy "ugyan anyuka, ezt egy kicsit túlaggóüdta, nincs semmi gond a gyerekkel".
2019. febr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%

Nekem 2 adhd-s gyerekem van, és ugye mindenhol azt hallani, hogy viselkedésterápia. Kb. 8 pszichológusnál voltunk már, és egyik rosszabb volt, mint a másik. Szerintem egyik sem normális. Most is járok mindkettővel, talán ezek nem zakkantak, de segíteni érdemben semmit nem tudnak ők sem. Szerintem nagyon áltudomány.

Esetleg érte valami trauma az oviban, ezt próbáld meg kideríteni, aztán majd a suliban hátha más lesz.

2019. febr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs másik megszokott közössége, ahová jártok az ovin kívül? Játszótéri haverok, unokatesók, különóra? Akkor lenne összehasonlítási alapod, hogy ez most tényleg habitusából adódik vagy az oviban történt valami vagy esetleg pl. túlhallása van és csak nem szereti az alapzajt. Azt nem tartom gondnak, hogy nem szeret szerepelni talán még otthon se, és az is normális 4,5 évesen ha új helyzetben nehezen oldódik és bújik és utál köszönni, de ha egész nap meg sem mukkan még középső csoportban sem és senkivel nem kommunikál, azért az már túlzás. Óvónőktől is kérhetsz fogadóórát, biztos jobban rálátnak, hogy napközben hogyan viselkedik, van-e azért olyan, akivel beszélget, játszik.
2019. febr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!