Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Bepisil a 7 éves! Lehet ez az...

Bepisil a 7 éves! Lehet ez az apja által nézetett hülye képregényfilmek miatt?

Figyelt kérdés

Barátnőm nővérének a kisfia. Volt egy korszaka az oviban amikor bepisilt de az óvoda utolsó hónapjaiban újrakezdődött és azóta sem múlt el. Most mi vigyáztunk rá pár napig és kiderült, hogy retteg wcre menni! Plusz fél tévétől is, le kellett kapcsolni! Az apja képregényes ruhákba öltözteti (mondta nekünk hogy nem szereti ezt a pulcsit és kabátot) és állandóan szerintem felnőtteknek szóló Amerika Kapitány és Vasember filmeket nézet vele! Az élőszereplő Downey Jr. félét amit a mozikban is adnak! Én nem láttam ezeket de biztosan nem ilyen kicsinek valóak! Tuti van benne lövöldözés, öldöklés, meztelenkedés (jobb esetben csak ennyi), stb. Az apja dicsekedik hogy a gyerek látta az egész képregény univerzumot és ő is olyan férfias lesz mint Tony Stark mert ő a fia példaképe. Én ezt nem így vettem észre, inkább az apuka szeretne olyan lenni és kivetíti a fiára.

Nálunk teljesen más dolgokat játszik mint otthon és örült amikor rendes gyerekeknek szóló mesekönyvből szórakoztattuk. Az apja szerint azok lányosak és anyámasszony katonájának valók, ezt szokta mondani szó szerint.

Szerintem tuti hogy a filmek miatt pisil be! Egyszer még be is kakilt. Látszik rajta a rettegés ha el kell mennie, már reszket előtte. Azt mondja ott van a sötétben a szörny és kijön a wcből. Kérdeztem hol látta ezt és azt mondja a tvben mutatták. Bár nem hiszem hogy ilyen lett volna azokban a filmekben de biztos hozzáképzelt valamit egy jelenethez.

Amúgy az anyja-apja diplomás, mások által intelligensnek tartott emberek. Csak az apukának van egy komplexusa, mert meleg a testvére és a fiából egy ultraférfias macsót akar faragni. Pszichológushoz nem akarják vinni a gyereket, mert az szégyen! Bár már a nagyszülők rábeszélik a lányukat egy kivizsgálásra.

Igazam lehet szerintetek? Sajnos a mi szavunkra nem adnak, mert azt ordítják a fejünkre hogy gyerektelenként ne szóljunk bele más gyereknevelésébe.


2020. jan. 13. 11:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%

"Barátnőm nővérének a kisfia. '


Itt hagytam abba az olvasást.

Ez a tipikus esete annak, hogy hallottam valakitől, aki hallotta valakitől, hogy xy azt mondta, hogy....

2020. jan. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Anya álljon a sarkára és mondja meg a férjének, hogy ne nézessen ilyeneket a gyerekkel és akadjon le a témáról. Ha annyira odavan érte, akkor hordja ő a képregényes ruhákat.
2020. jan. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
1: tovább olvashattál volna :D Nem valakitől hallotta. Ők is szoktak vigyázni a gyerekre. Egy család!
2020. jan. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az anya tipikus meghunyászkodó fajta, nem mer ellentmondani a férjének. Csak a szüleinek panaszkodik meg mindenki másnak.

Nem is megváltani akarom a világot vagy igazságot tenni, csak tudni szerettem volna hogy elvileg 14 éven (vagy 16) felülieknek szóló filmek okozhatnak-e ilyesmit egy gyereknél? Mert eddig nem is gondoltam ezt. Mondjuk én azt hittem hogy minden szülő ádázan figyeli a korhatár besorolást.

2020. jan. 13. 11:30
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szóljanak a nagyik.

Egyébként más filmben, vagy akár reklámban, de még mesében is láthatta a gyerek a wc-s dolgot. Beszélgetni kéne vele. Ha meg a film miatt, akkor egyértelmű, hogy ne nézessenek vele többet ilyet.

2020. jan. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mi korosztályunk (20-30+) az ilyeneknél sokkal durvább dolgokat is látott a tv-ben, valahogy szerintem régen nem volt szokás ennyire kontrollálni, hogy mit nézhet a gyerek és mit nem, a korhatár besorolások sem voltak ilyen formában. Szóval én nem gondolnám, hogy önmagukban a filmek okozzák a problémát, hanem inkább az a jelenség, ami miatt az apuka ilyen filmeket nézet a gyerekkel. Amit írtál, hogy macsót akar belőle faragni, hogy a neki való játékok lányosak, hogy nem viszi pszichológushoz, mert az szégyen, és elsősorban az, hogy frusztrálva érzi magát és a gyereken akarja kompenzálni azt, hogy a testvére meleg. Elsősorban apukának kéne pszichológus ezek miatt, bár ezek alapján esélytelennek tűnik. Ha anyuka sem hajlandó közbeavatkozni és megakadályozni, hogy az apuka ilyen hatással legyen a gyerekre, akkor nem sok mindent lehet tenni. Megpróbálhatsz beszélni velük, de a leírtak alapján nem gondolom, hogy tudsz hatni rájuk. Annyira sajnálom azokat a gyerekeket, akik ilyen közegben nőnek fel, és annyi ilyen van, szerintem egyre több. Ebből is látszik, hogy mennyire mérgező a homofóbia, a sovinizmus, és nem csak a közvetlen célpontokra, hanem az ilyen emberek teljes környezetére 🙁
2020. jan. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenféle rémisztő filmek nélkül is féltem a wc-től ennyi idősen. Emlékszem mindig attól tartottam, hogy valami kinyúl a lyukból és beleránt. Sokáig kisérgettet wc-re, iskolában meg el se mentem.

De akár a filmektől is lehet, és ha ennyire retteg, akkor bizony apukát le kell állítani.

2020. jan. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez marvel film sem kell, anno millióknak voltak rémálmai bátor a gyáva kutyától, amit gyerekcsatornán adtak.


Ettől függetlenül tényleg beszélni kell az apukával, hogy inkább a gyerek korához illő filmeket nézzenek.

2020. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%

#3 tovább olvastam...

Továbbra is az a véleményem, hogy nem tudhatja mitől van, mivel nincs ott. Az meg vádaskodás, hogy az apa által preferált filmek miatt.


Az én ovis gyerekem is félt wc-re menni. Mert oviban megijesztették. A másik gyerek (aki megijesztette) a domestos vagy melyik wc fertőtlenítő reklámból vette, mert ott voltak a szörnyek a wcben.


Az oviban is nagy sláger a marvel filmek. Tavaly farsangkor Elza királynők és Marvel szereplők rohangaltakzaz oviban. 😊


Ahelyett, hogy vádaskodnának, logikusan és nyugodtan végig kell gondolni és megbeszélni a gyerekkel.

2020. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%
Vagy inkább attól lehet, hogy anyuék fasírtban vannak.
2020. jan. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!