Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha a Magyar Államkincstár...

Ha a Magyar Államkincstár által kiállitott hatósági igazolvánnyl veszek kedvezményes bérletet azt akkor is használhatom ha a gyerek nélkül jövök haza?

Figyelt kérdés
Kislányomat egy hete hordom bölcsibe,és hallottam egy ismerösömtöl hogy a kártyával lehet kedvezményes bérletet venni.Azt szeretném megkérdeni hogy esetleg használhatom e a bérletet akkor is ha a gyerek nincs velem?
2014. febr. 5. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen :)
2014. febr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Természetesen használhatod! (Nekem is van, én is szoktam).
2014. febr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Milyen bérletet tudsz vele venni és hol? Nekem azt mondták a MÁV-nál h nem lehet csak jegyre érvényes:S
2014. febr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem is van. Nem MÁv, BKV kismama bérlet :)
2014. febr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mivel vidéki vagyok nekem a volánnál mondták hogy lehet venni 90%-os bérletet a kártya felmutatásával a pénztárná de ahoz kel egy fényképes igazlvány
2014. febr. 5. 23:01
 6/12 anonim ***** válasza:
Várjatok kicsit összezavarodtam. Én csak arról tudtam,h beteg gyerek után adnak ilyet. Akkor a kismamák is ilyen igazolványt kapnak? Kérdező, miért igényelted az igazolványt?
2014. febr. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most akkor nem értem ma megkérdeztem a pénztárost az igazolványról hogy vehetek e rá bérletet és azt modták mivel a gyerek nevén van a kártya akkor akkor a gyereknek vehetek rá bérletet én jegyel utazhatok akkor most mi van?
2014. febr. 6. 20:28
 8/12 A kérdező kommentje:
Mert a kislányom tartosan beteg és ezért kell a kártya
2014. febr. 6. 20:29
 9/12 anonim ***** válasza:

A bérlet, amire gondolsz, a kismama bérlet. Ez annak jár, aki GYES-ben GYET-ben részesül.

Nem tudom merre laktok, de pl. nálunk Debrecenben biztos, hogy van ilyen. A DKV oldalán találtam:

"Kisgyermekes bérletigazolvány váltására jogosult Közszolgáltatási Szerződés alapján a lakcímet igazoló hatósági igazolvány szerint debreceni lakcímmel rendelkező személy, aki gyermekgondozási segély (GYES), vagy gyermeknevelési támogatás (GYET) folyósításában részesül és ezt 6 hónapnál nem régebbi határozattal igazolja."

Nézz utána nálatok is létezik-e.

2014. febr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Még annyit elfelejtettem leírni, hogy ez helyi közlekedésre szóló bérlet. Helyközi-távolsági bérletre szerintem nincs ilyen.
2014. febr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!