Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Adott egy gyerek, kicsi, 5 éves, nehézségei vannak viselkedésben, ki kéne deríteni, miért.


Egyik hely(pszichiátria) 3 napos megfigyelés alapján az alábbiakat mondta:

Autista erősen, enyhén ADHDs, amiből figyelemzavar nincs, csak hiperaktivitás, a beszéddel apróbb gondjai vannak mellé.


Másik hely(autizmusszakértő): Beszéd gond erősen, enyhén ADHDs figyelemmel nincs gond, csak hiper, autizmus nincs


Szakszolgálatos vezető pszichológus: Erősen ADHDs kifejezett figyelemzavara van inkább, nem mozgás, beszéd nincs, autizmus nincs


Abban mindenki egyetért, hogy szorongok a helyzet miatt(nahát!) és ez hatással van a gyerekre(nemmondod!).


Mind szidja a másik véleményét, meglátásait, mind másban erősek, van akinek több ideje és szakembere volt, van aki rendkívül képzett, van aki nagyon tapasztalt, mert hozzá kerül az összes gyerek..


Te mit tennél?


2 helyen oviváltást mondtak, 1 helyen, hogy maradjon.


Egyik helyen azt mondták, a beszéd(értés/észlelés/kifejezés) és az autizmusejlesztés szinte lefedi egymást, másik helyen azt mondták az ADHD fejlesztés és az autizmus fejlesztés fedi le egymást. Szóval egyfajta van ezek alapján, csak diagnózist kell választanom hozzá.


Nem először járok így, egymástól eltérő véleményt sokszor kaptam már a gyerekem illetően(átlagon felüli az finommotorikája-rémes a finommotorikája, de ez volt nagymozgásokkal, egyensúllyal, reflexekkel, idegrendszeri éréssel) de most nem tudom, ez sokkal fajsúlyosabb.


Igen, ki vagyok készülve, ki ne lenne??


2020. jan. 21. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem autista (ebben a spec hely elég megbízható), hiperaktív és gondja van a beszéddel.
2020. jan. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Logopédus nézze meg a beszédet.
2020. jan. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Irtad, h problémás.a viselkedése. Ez mit jelent? Bármi más tünete.van?
2020. jan. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Lehet faj ez most de en szigoru lennek vele es kovetkezetes. Ha rossz az oviban otthon mehet a sarokba, vagy nincs tv es atbeszelni vele miert van a buntetest.


Ovi valtast is megfontolnam es keresnek egy kis letszamu korcsoportos ovit.

2020. jan. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az alapitvanynál meg nem volt, csak egy elismert hölgynél és csak 2 óràt.


A pszichiátrián 3 napot csapatban, a szakértőnél kb 2 óràt.


Logopédusból eddig 4 látta, mind mást mondott, a semmi gondtól a súlyos zavarig, az utolsó a beszédvizsgálóban mondta a komoly gondot 1 óra alatt. Az ovis logopédust enyhe zavart észlel, ő a figyelemnek tulajdonítja a zavart.

2020. jan. 22. 00:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Ez nagyon építő hozzászólás volt.Abban a szakértők is egyetértettek,hogy van valami gond a gyerekkel.( nyilván nem a rossz nevelés következményeként alakult ez az állapot.)

Kérdező!

Ne ess kétségbe.

Nagyon lefedik egymást ezek a problémák,tünetek.Lehet együtt is minden,és később lekerülhet róla valamelyik diagnózis.

Szerintem ami fontos,hogy te miben látod a fő problémát?Magatartás?Szoc készségek? Beszédértés?stb

A ped szakszolgálatos munkatárs nem diagnosztizálhat,ha "csak" pszichológus,ezért inkább a pszichiátereknek hinnék.Miért vitted ennyi helyre?

Ő szereti az oviját?Te meg vagy elégedve?Lenne jobb?

A fejlesztést az intézménytől reméled?Nem tudom felétek milyen a helyzet,és reménykedjünk a legjobbakban,de valószínűleg nem elég/nincs/nem megfelelő.

Iskolaválasztás miatt lesz lényegesebb,hogy milyen kódot kap.A közelben lévőkben milyen Sni-vel vesznek fel gyereket?Ha gondolod írj privit,fejlesztés vonalon vannak ötleteim még.:)Most nem úgy tűnik,de később fogsz tudni máshogy viszonyulni a helyzethez,a problémáihoz.

Ne hagyd,hogy azzal nyomasszanak,hogy a te viselkedésed,hozzáállásod "ront" a gyerek állapotán.A te állapotodon az rontott,hogy téged tettek olyasmiért felelőssé,amiről ők sem tudják pontosan, hogy micsoda....Természetes hogy aggódsz.Ha megteheted,keress szülőtársakat,közösségeket,fórumokat(akár adhd,akár auti,)ahol sok hasznos gyakorlati infót kaphatsz a közeledben élőktől.

2020. jan. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha a 3 napos pszichiátriai megfigyelés alatt,ahol volt sok csoportos szituáció,látták jelét(erősen) az autizmusnak,akkor azért valamennyire ebben érintett lehet.Ha csak egy vizsgálóval,orvossal van 2 órát,az nem ad annyira átfogó képet.Vagy a nem egyértelmű eseteknél legalábbis.Magadtól vitted ennyi helyre,vagy valahonnan küldtek tovább? Vagy úgy érezted, nem jó a "diagnózis", és azért nézték ennyien?
2020. jan. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az ovi javasolta a vizsgálatot, korábban háromszor voltunk ugyanezen a pszichiátrián, ahol beszédgondra épülő viselkedésproblémát mondott 3 különböző ember, szóval ide mentünk vissza, jött az új pszichiáter, a csoportos vizsgálat. A vizsgálatot pszichológus és gyógyped végezte, a pszichiáter ilyenkor csak megerősít vagy cáfol, mind egy egy órát volt a gyerekkel a 3 nap alatt csak. Bent ápolók és egy másik gyógyped vigyázott rájuk.


Mivel nem értettem egyet a megállapítások egy részével(2 csoporttag nembeszélő 3 éves, 1 csoporttag az első nap fellökte és azt mondta neki tűnj el, 1 csoporttag pedig folyamatosan dumált, azt mondta neki az apja meghalt, ém hazudtam neki, es abban 15 percben ameddig láttam, 30x mondta a gyerekemnek hogy rossz vagy, hazudsz, nem szeretlek, nem vagxok a baràtod) meg akartam támadni a szakvéleményt, fellebbezni, ezért mentem az autizmusszakértőhöz és a szakszolgálathoz is.

2020. jan. 22. 07:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Hűha.A mi esetünkben teljesen máshogy zajlott a csoportos kivizsgálás,valóban bent volt sokat a 2 pszichiáter is,a gyógypedagógusok,pszichológusok,foglalkoztatók mellett,és hasonló gyerekek voltak együtt.

Lehet,hogy meg kellene próbálni egy olyan diagnosztizáló helyet,ahol átfogó,több napos vizsgálat van, és meg tudsz bízni a szakértelmükben.

Ilyenkor a szakértői új vizsgálatot kér,ha nem fogadod el a szakvéleményt?Ha jól értem,a szakértői most adhd-s kódot akar adni? Az szerintem jobb verzió,mint a spektrumzavar.(iskolaválasztás miatt)

2020. jan. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!