Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmus gyanúval mikor és...

Autizmus gyanúval mikor és milyen szakembert kerestetek fel?

Figyelt kérdés

Milyen idős volt a gyereketek? Kihez fordultatok először?

15 hónapos lányom elég furácska. Más, mint a korosztálya.

A gyerekorvos nem foglalkozik vele, a család csak legyint, hogy ő ilyen, de az anyai megérzésem azt súgja hogy valami nincs rendben.


2020. márc. 14. 19:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
3 eves kor után.
2020. márc. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Első lépés a neurológus szokott lenni.De szerintem 2 éves korig nem igazán foglalkoznak vele,kb mindenki az anyát nézi hülyének az én tapasztalatom szerint.

Milyen tünetei vannak?

Az enyém 2 éves ő is furcsa,13-14 hósan már gyanakodtam ami még mindig tart.Voltunk 13 hónaposan neurológusnál,18 hónaposan gyógypedagógusnál,de semmit nem mondtak.Hamarosan újra viszem.

Kíváncsi vagyok nálatok milyen tünetek vannak,ami alapján felmerült benned az autizmus?

2020. márc. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nálunk a szociális interakcióval van a legnagyobb baj.

Nem keresi más gyerekek társaságát, ha odamennek hozzá megijed, inkább arrébb megy. Felnőttektől nagyon fél.

Érdekes, mert a nagy tömeg nem zavarja (piac, városnap, koncert), de pl ha hozzánk jönnek vendégek vagy mi megyünk valahova, akkor vígasztalhatatlanul sír. Alapjáraton nem érzi magát jól olyan helyzetekben, ami számára újdonság.

Ritkán és rövid ideig tartja a szemkontaktust. (de pl a védőnőt/doktornőt mindig figyelte)

Elbabrál a játékok részleteivel. Kerék forgatás, ajtó nyitogatás nagy sztár.

Ha nem viszem közösségbe, csak mi ketten vagyunk, sétálunk, otthon játszunk, akkor nem feltűnő a dolog (legalábbis én ezt az állapotot szoktam meg) . Mutogat, megérti a kéréseimet, érzékeli, hogy milyen a hangulatom, próbál beszélni, de ha elmegyünk egy baba-mama klubba vagy a játszótérre, akkor nagyon kilóg a többi gyerek közül.

2020. márc. 14. 20:32
 4/16 A kérdező kommentje:
Ti milyen jelekből gondolod, hogy gond lenne?
2020. márc. 14. 20:33
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Az én kisfiam is utálta az ilyen baba mama foglalkozásokat és sokáig félt idegen helyzetekben, de semmi baja.
2020. márc. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A kerék pörgetés, ajtó csukogatást minden gyerek szereti. Csak akkor gond, ha nem lehet belőle kizökkenteni és órákig csinálja.

A leírtak alapján nem hiszem, hogy baj lenne a babáddal. Persze én látni nem láttam.

2020. márc. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem full normálisan reagál a lányod. Egy gyerekek 3-4 éves korukig nem tudnak másokkal játszani, inkább csak "egymás mellett" játszanak. Nem szereti az idegeneket, ez is normális. Az én lányom üvöltve sírt, amikor a messzi mamája az ölébe vette. Mindenki csak mosolygott rajta, és persze az ölembe vettem és megvigasztaltam.
2020. márc. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

2 es vagyok.

Nálunk ennél sokkal több a probléma.15 hósan még szinte semmit nem értett,amit mondtunk neki,ez azóta sokat javult.Nem mutogatott,nevére nem hallgat.

20 hós korában indult be a mutogatás,de nem beszél semmit,csak halandzsa.Nagyon hisztis.Imádja a számokat,betűket.A szeretét nem mutatja ki irántunk.Sokat pörög,és pörget is tárgyakat.A gyerekekkel nem foglalkozik.Vagy erőszakosan elvesz tőlük mindent.

Nyitogat ő is,sokszor dobál.Segítségünket csak ritkán kéri,inkább hisztizik.Igent,nemet nem bólint.Keveset alszik.

Szerintem nálatok nincs gond,lehet csak félősebb.

2020. márc. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Utalni fogsz, de amit leirtal egy tök normális 15 hónapos.

Nincs is nagy igénye más gyerekek társaságra. Ő valóban ilyen sztem. Nem minden gyerek csípi az új embereket. Sőt.

2020. márc. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

8-as köszönöm a részletes választ!

9-es, nem utállak. :) A körülöttem lévők gyerekei eljátszanak egymással ezért is tűnik olyan csodabogárnak az én lányom.

Én is nagyon zárkózott vagyok (ahogy manapság divatos mondani: introveltált :)).

Olyan szinten, hogy fizikailag rosszul vagyok, ha ismeretlen helyzetbe kerülök vagy ismeretlen emberekkel kell csevegnem. Anyu szerint gyereknek is ilyen voltam, de akkor nem igazán foglalkoztak ezzel ilyen komolyan.

2020. márc. 14. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!