Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmus gyanúval mikor és...

Autizmus gyanúval mikor és milyen szakembert kerestetek fel?

Figyelt kérdés

Milyen idős volt a gyereketek? Kihez fordultatok először?

15 hónapos lányom elég furácska. Más, mint a korosztálya.

A gyerekorvos nem foglalkozik vele, a család csak legyint, hogy ő ilyen, de az anyai megérzésem azt súgja hogy valami nincs rendben.


2020. márc. 14. 19:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, h nem utálsz. Az én kisfiam meg 2 éves múlt és nem beszél, de minden más gyerek aki vele egy idős igen, akkor én is érezzem h autista? Nem, és a lányod sem az, engedd el, ne ragaszd ezt rá. Tanitgasd, vidd gyerekek közé, folyton változnak és egyre gyorsabban. Más lesz ez majd. :)
2020. márc. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
94%
15 hónaposak eljátszanak egymással? Azt megnézném!
2020. márc. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
91%

Az én lányom már 4 éves. Sokkal durvább autizmusra utaló tünetei voltak. Nem is szólalt meg 3 éves koráig.

És itt van 4 évesen, és kezd kialakulni, javulni!

Őrá nemhivatalosan pedig már kimondták, hogy autista.

De ha így halad, simán beéri a kortársait. :)


Szóval bízz a gyerekedben! Ha úgy látod, gond van, magánúton vidd vizsgálatra, ne legyen papírja.

Mi már 20 hónapos korától vittük fejlesztésre. A bölcsibe alig akarták felvenni emiatt (15 hónap telt el, mire hajlandóak voltak felvenni) . Úgyhogy csak óvatosan! Jótanácsként írtam!

2020. márc. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit akarok mondani, hogy MINDEN gyereknek vannak autisztikus tünetei. Sőt, a felnőtteknek is.

Nagyon sokszor elnövi a gyerek.


Nagyon szívesen segítek, írhatsz privátban is. A saját gyerekem dolgait megtapasztaltam, és azt, hogy semmi nem maradandó, ha ténylegesen nem autista a gyerek.

2020. márc. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 2 évesen is jóval "furcsább" volt. Konkrétan menekült a gyerekek előtt. 20 hónaposan kezdett mutogatni, addig szinte semmit nem kommunikált. Felnőttektől is félt. Kedvenc játéka a kipakolok-bepakolok volt. Mindig mindent ugyanabban a sorrenben. Kiborult a hirtelen zajoktól. De olyan szinten, hogy 10 házzal arrébb fúrni kezdtek, ő üvöltött. Visított, ha koszos lett, de a vízre ugyanúgy. 3-4 hetente mostuk a haját, mert felért egy ördögűzéssel. Nem beszélt 2 szónál többet 2,5 éves koráig. Szemkontaktust most se tart csak pár másodpercig. Megölelni nem lehetett, magától nem bújt.

És... mégse autista. 4,5 éves nagy ovis. Kicsit más mint a többiek, de a legtöbb szenzoros "dilijét" kinőtte. Intelligens és választékosan beszél, és egy bújós kiscica.

2020. márc. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A lányomnak rengeteg autisztikus vonása volt babaként is még sem az. Most 8.5éves, de még mindig vannak berögződései.


-8hónapos koráig eltolt magától, soha nem nézett rám, ha ránéztunk, elfordította a fejét. Amikor már tudott, eltolt magától. Sírt ha hozzá értem (ez valoszínü a napi tornától).

- nem engette,hogy bizonyos emberek etessék.

-extrem hypoton volt, ezert 6hetesen már Petőztünk onnantól folyamatossan látta neurológus.

18hónaposan voltunk autizmus szürésen. És egyértelműen azt mondták a Budai Gyermekkórházban, hogy nem az. Más okból kifolyólag 2 havonta látja pszichiáter 6 havonta neurologus és azóta is kizárják.


Amit leírsz, az szerencsére eléggé a normál kategóriában van.

2020. ápr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!