Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az normális ha a 3 éves...

Az normális ha a 3 éves kislányom, csak a fiú szót tudja kimondani?

Figyelt kérdés
2020. márc. 20. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem.
2020. márc. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Van kistestvére? Védőnő mit mondott a 3 éves státuszon?
2020. márc. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. És ezt te is tudod
2020. márc. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Logopédus vagyok.

Ha ez a teljes szókincsét jelenti, akkor nagyon el van maradva. Kislányoktól 2 éves korban 20-50 szó, hangutánzó szó az elvárt. (Nem kőbe vésett, nehogy itt néhány anya a szivéhez kapjon.) De ehhez képest 3 évesen egy szó nem elég.

Ha ez azt jelenti, hogy ez az egyetlen szó, amit helyesen mond ki, akkor azt tudom mondani, hogy mostanra közel tisztának kellene lennie minden hangzónak kivéve az ö, ü, l, r, sz, z, c, s, zs, cs. Ezek ráérnek 4 éves korig.


Amiket írok, azok iránymutató dolgok, amihez mindenki nagyjából tud viszonyítani. Minden gyerek máshogy fejlődik.

2020. márc. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13%
Nem. Az én lányom is el van maradva beszédben, kb. 50 szava van, két és fél éves, járunk logopédushoz.
2020. márc. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem. Már 2 évesen sem,és nem,fiúnál sem.
2020. márc. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem normális.. már rég beszélned kellett volna logopédussal. De azért kifejthetnéd jobban. Csak ezt a szót tudja? Három évesen? Ha igen, akkor erre te magad is tudod a választ. Szerinted normális, hogy a három éves gyereked csak egy szór tud kimondani? Az én fiam 3 évesen már folyékonyan beszélt....
2020. márc. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!