Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy két éves gyerek egyetlen...

Egy két éves gyerek egyetlen szót sem tud kimondani. Teljesen normális dolog?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm kisfiárol van szó. Az én fiam Ennyi idösen már folyékonyan beszélt. Ezért nekem nagyon furcsa, hogy nem lehet vele kommunikálni. Nem ítélek el senkit, de ilyenkor már pár szót azért kellene tudni.

2014. ápr. 11. 14:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Semmit nem mond? Azt sem, hogy anya meg apa? Sok gyerek 2 évesen még kevés szót mond, inkább máshogy kommunikálnak (pl. mutogatás), de úgy tudom, néhány szót már elvileg kell mondani.
2014. ápr. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
19%
Az én fiam 2 éves múlt. Ő is már folyékonyan beszél. Szerintem azért legalább az alap szavakat mondania kéne már.
2014. ápr. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

Az én lányom is folyékonyan mondatokba beszélt 2 évesen és a mai napig csak beszél és beszél és beszél és beszél...

Most lesz 2 éves fiam és hát ő nem valami szószátyár mert néha ha olyanja van akkor 1-2 szót mond,szóval ő inkább csak olyan csöndes megfigyelő.

2014. ápr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Minden gyermek más. Nem lehet elítélni. Nálunk a családban most lesz 3 éves a kisfiú, 2 éves koráig meg sem szólalt. De tudtuk, hogy nincs vele nagyobb probléma, mert értette amit mondtunk neki. Most három éves lesz pár nap múlva, és kezdi mondogatni a szavakat, apa, mama stb. Semmi hosszabbat és folyékonyabban. De ért mindent és szépen csinálja amit mondunk neki.
2014. ápr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Én komolyan aggódom,mert valoban egyetlen szót sem mond. Az anyukája azt mondja, hogy majd fog. Tényleg vannak gyerekek akik későn kezdenek beszélni. Hallani ,hall a gyerek mert egyébként megérti ha valamit kérnek töle. Játékot, ilyesmit felismeri.
2014. ápr. 11. 15:03
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Nekünk se beszélt 2 évesen egyetlen szót sem. Mindenki nyugtatott, hogy hát minden gyerek más, meg csak kicsit lustácska, meg a fiúk amúgyis későn beszélnek. Aztán amikor még 3 évesen sem igazán beszélt, akkor léptünk: bhrg alapítványhoz mentünk. tsmt tornát csinálunk itthon - 3 hónapja, most már mondatokat is mond a gyerek :) Már sajnálom, hogy nem léptünk hamarabb.


Szóval én lépnék a helyükben. Első kör: egy hallásvizsgálat; mi azt tapasztaltuk, hogy amíg nincs papír arról, hogy jól hall a gyerek, addig senki se foglalkozott a beszédkéséssel. Második kör: bhrg alapítvány.

2014. ápr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

" Hallani ,hall "

Boccs, ezt csak utána olvastam. De ekkor is kell a papír a fülészetről. Mi hiába mondtuk, hogy tuti hall a gyerek, mert mindent megért, amíg nem volt erről orvosi papíunk, nem foglalkoztak velünk. [utsó voltam]

2014. ápr. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszi neked is. Én nem akarok szólni neki, mert ez az anyuka nagyon nyugodt. Nem látja furcsának a kisfiát. Ráér még beszélni" ő igy vélekedik. Hiába próbáltunk már célozni rá finoman. Minden korabeli beszél már legaláb pár szót. És megsérteni sem szeretném.
2014. ápr. 11. 15:18
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
A lányom 2 évesen folyékonyan beszél! De a tesóm pl. 3 éves koráig egy mukkot sem szólt, de tényleg semmit! Egyszer kimondta, hogy lámpa, és utána semmi... anyu elvitte dokihoz, mondták semmi baj vele... 3 évesen elkezdte ontani a szót egyik pillanatról a másikra... és folyékonyan hiba nélkül szépen beszélt... ma sincs vele semmi baj! Nem biztos, hogy van valami gond, de érdemes elvinni dokihoz. Illetve biztos voltak védőnőnél státusz vizsgálaton, ha ott bármi bajt észleltek volna, biztos mondták volna neki!
2014. ápr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem különösen kirívó eset, rengeteg olyan gyermek van, aki 2 évesen még nem mondott egy szót sem, és nincs semmi baja. Egyébként ért mindent? Mutogatással fejezi ki magát?
2014. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!