Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az normális, ha egy 3 éves...

DeAnn kérdése:

Az normális, ha egy 3 éves kisgyerek nem tudja kimondani az 'R' betűt?

Figyelt kérdés
Egyébként szépen beszél, tisztán, érthetően összetett mondatokban. Csak az R nem megy neki.
2015. jún. 30. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Normális
2015. jún. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

"Nincs ok különösebb aggodalomra, ha a gyermek 3-4 éves korában még nem mondja tisztán a folyamatos beszédben a k, g, l, r, sz, z, c, s, zs, cs, ty, gy, ny, ö, ü hangokat. Élettani pöszeségnek fogható fel 4-5 éves korban az r, sz, z, c, s, zs, cs, ty, gy, ny, ö, ü hangok helytelen ejtése is, ha közben a szókincs gazdagodik, a nyelvtani helyesség és a folyamatos beszéd állandóan fejlődik."


forrás: [link]

2015. jún. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális.

5 éves korig nem is foglalkoznak a gyerekkel, ha nem tudja kimondani, vagyis addig nem tartják bajnak.

2015. jún. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. jún. 30. 18:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam nem tudom hány éves koromig, de oviban sem még... szerintem olyan 4-5. Aztán egyszer csak sikerült :D (tesómék állandóan szívattak, és a répa retek mogyorót mondatták velem, emlékszem akkor is épp ezt mondtam, amikor megszólalt rendesen az "R").
2015. jún. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én ismerek ilyen 6, de még 8 éves gyereket is, akik nem tudják kimondani és ami érdekes, hogy egyikükkel sem foglalkozik szakember. Bár szerintem nem ártana már ilyen korban. Szóval 3 évesen meg pláne nem gond!
2015. jún. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nemrég egy riportban nyilatkozott a Máltai Lovagrend ügyvezető igazgatója. Ránézésre 60-70 éves. Ő még mindig nem tudta kimondani.
2015. jún. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell a logopédussal és otthon is, ha szükség van rá, de 3 évesen még nem foglalkoznak logopédiával. Szerintem anatómiai okai is lehetnek annak, hogy valaki nem tud megtanulni helyesen beszélni, pl. aránytalanul nagy nyelv egy kisebb szájban vagy a fogsor, ami egy idős embernél sokszor már protézis. Rengeteg idős ismerősöm van, aki a rossz fogsora miatt beszédhibás, túlnyomó rész pösze, mert képtelenek voltak nekik normális fogsort csinálni az orvosok és a technikusok. Állkapocsproblémák is okozhatnak rossz kiejtést, vagy visszatérve egy rossz korona is. Fogszabályzás, állkapocs műtét hosszadalmas és kellemetlen procedúra, nyelvplasztikáról még nem is hallottam :)
2015. jún. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A ket lányom közül az egyik(a nagyobbik) 4 eves koráig keverte az ó, ő betűt. Most 10 éves, az ó, ő mar megy, de az s betű meg mindig nem tőkéletes, pedig nagyon sokáig jartunk logopédushoz. A kisebbik lanyom most 3,5 eves és nrm tudja kimondani az r betűt azért a nővérét Ŕózsa helyett Ózsának hívja.
2015. jún. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Teljesen. Nem olyan egyszerű azt megpörgetni, gyakori az l-r-j hangok összemosása. 5 éves kortól szokták javítani. A lányomnak 2 hónap volt, amíg helyrejött, heti 1 óra ovis logopédia. A fiam 3 éves, nála is hallom, nem aggódom. :)
2015. júl. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!