Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SNI-s gyerek, otthoni tanulás...

SNI-s gyerek, otthoni tanulás - nektek is ilyen nehéz?

Figyelt kérdés
ADHD-s a fiam, harmadikos, itthon elég küzdelmes vele az élet, a suliban jól viselkedik. Az itthoni tanulás kész gyötrelem vele. Ha sok a feladat vagy valamit utál, az a baj. Ma még csak a matekot kaptuk meg, két tantárgyból még semmit, most ez a baj. Unatkozik, de tévézni, számítógépezni csak délután engedem, máshoz nincs kedve. Adnék neki külön gyakorolnivalót, de ami nem kötelező, nem akarja megcsinálni, dühöng. Ti hogy bírjátok?

2020. márc. 24. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálom, hogy ami a kedvenc meseszereploje, vagy amivel játszik a számítógépen, azt bevonom a tananyagba.


Szóval elnevezem, a betűket feladatokat. Stb

2020. márc. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nehéz ügy. A helyedben én vele együtt írnék egy napirendet, hogy mikor kell tanulni, mikor van játék, mikor segít a házimunkában, mikor étkezünk, mikor levegőzünk...stb.

Ezt minden nap reggel megtenném, nap közben ki lehet pipálni, ami már megvolt.

2020. márc. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Most biztos nem leszek népszerű, de őszintén remelem, hogy ez az időszak arra is jó lesz, ha a pedagógusok legközelebb az utcára vonulnak, mert több pénzt/jobb felszereléseket stb stb akarnak, akkor a szülők is velük mennek, nem úgy mint legutóbb, amikor csak a pocskondiazas ment.

De azért nagyon drukkolok mindenkinek, hogy ép ésszel túlélje ezt az időszakot. Üdv. Egy pedagógus gyerek.

2020. márc. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szerintem amikor felkel társasozzatok, hogy ha mindeggyiket unja akkor (remélhetőleg nem ismeri) a kockapóker nagyon szórakoztató és csak 5 kocaka 1 toll 1 papír kell hozzá. Aztán délután lehet engedni a gyereket TV-t nézni meg gépezni, majd a következő reggel amikor nem lehet semmit csinálni akkor a házit és amíg meg nm csinálja nem engedni játszani (TV, gép).
2020. márc. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban. 3. osztályos adhd-s fiam van. Meg egy 6. osztályos adhd-s lányom.

A fiam az őrületbe kerget. Egyébként is gázos, tudom, és eddig is mindig megemeltem a kalapomat a tanárai előtt. Hozzáteszem, hogy a tanulással eddig nem nagyon volt gond, órán figyelt, leginkább a szünetben, meg a szabadidős tevékenységekben szokott a suliban konfliktus lenni vele.

Szóval itthon gáááááz. Már az elején írta a tanárnő, és én is tudtam, hogy napirend, napirend, napirend. Elmondtuk neki, hogy ez nem szünidő (tudom, te is elmondtad). Következésképp nem alszik délig. Fél 8-kor kel, öltözés, reggeli. Utána tanulunk. Az a baj, hogy ő ha kizökken, akkor utána már nagyon nehéz visszatérnie a tanuláshoz. És én hiába írok napirendet, nyilván nem tudjuk tartani. Én home office-ból dolgozom, általában délután csinálom a munkát, délelőtt tanulunk. De persze mindig van valaki, aki írogat, kérdez délelőtt is. Ha félbehagyjuk a tanulást, utána már a fene megette az egészet. A gyerek mindig nyavalyog. Nem megtanulni akarja, csak túllenni az egészen. Múlt héten már annyira kiakasztott, hogy el kellett mennem itthonról, csak legközelebb a rendőr hoz haza egy borsos csekk kíséretében. Van, hogy délben végzünk, volt, hogy délután 4-kor. Nagyon nem mindegy milyen napja van a gyereknek, meg persze nem is adnak egyformán. De még csak ez sem mérvadó, mert pl. péntek elég laza, mégis akkor volt a balhé múlt héten. Talán hét végére már elfárad.

A lánykám tanulna egyedül, de ugye ő is figyelemzavaros. Át kell nézni a dolgait, biztos mindent elküldött, mindent átnézett. Azt a férjemre bíztam, de ő meg magasról tesz rá. A héten már volt egy matekdoga, amit elfelejtett megírni. Nem vette észre, hogy ott van. Írtam a matektanárnak, hát kaptam tőle hideget-meleget. Semmi rugalmasság, semmi megértés. Elegem van az egészből.

Nagyjából ott tartok, hogy lesz.arom. Szerencsére a 6. osztály még nem számít sehova, megbukni nem fog. De tuti rosszabb jegyei lesznek, mintha bent lenne. Ami nonszenz itthonról, de valósidejű online dolgozatokat kell bepötyögnie, és még a billentyűket sem találja szegény. Totál szivatás az egész gyereknek is szülőnek is.

2020. márc. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2os (ADHD extrém figyelemzavar, tanulási lemaradás a korosztalyahoz képest-spec sulis) szigorú délelőtti tanulás 9 és 12között. Akkor még használható. Csak ha kész minden, utána játszhat. Szerencsére csak ritkan csúszik át valami delutánra. Azt már csak akkor, ha mindenki ebédelt és a többiek anyaga fel van töltve. Nehéz,de összegészébe sokkal nyugodtabb az életünk most. Itthon gyógyszerre sincs szükség, nem terheli a máját semmi.

Nincs utazás, nem olyan fáradt, mint egyébként. Komolyan elgondolkodtam, h kiveszem a suliból. Csak kell neki a gyerektársaság. Év végén vizsga lesz.

2020. ápr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6-os, az enyém is adhd-s, hát van ami előny. A gyógyszert mi is elhagytuk. Nincs balhé a reggeli kelés miatt, hogy mindig elkésünk, mert nem öltözik, nem kel időben. stb.

Viszont a gyerektársaság kell, na meg egyébként ha magántanuló egy gyerek, de van rendes oktatás, a tanárok sajnos nem erőltetik meg magukat. Most a fiamnak nagyon szépen küldi az anyagot a tanár, videóra veszi a magyarázatot, minden nap átnézi a leckéjét. Ezt alapesetben nem teszik meg egy magántanulónak, az a baj.

2020. ápr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mai sztori: Nem tudtam tanulni a gyerekekkel, mert egész délelőtt call volt. Mondtam a férjemnek, csinálja ő. Tanár nekem küldi az anyagot, én továbbítottam a férjemnek. Hallottam a szobából, hogy sírás van, meg csapkodás. Amikor 11-kor vége lett az egésznek, a férjem a konyhában sörözik, a gyerek az ágy alatt kuporog. Na, mondom mi volt itt.

A férjem mondta, hogy nyugtatót akart bevenni, de nem talált. Ja, nem élünk vele alapesetben, maradt a sör.

Gyereket csokival tudtam előcsalogatni, még 1 órát bőgött.

Pedig elmondtam tegnap, hogy ma apával tanul. Nem tudta feldolgozni. Azt mondta, hogy neki ez annyira szokatlan helyzet volt, hogy ő ezt így nem volt képes ma befogadni.

Mondtam neki, azt hittem nem fér be az ágy alá, azt mondta ő is meglepődött, de befért.


Ez isteni lesz, most beindultak a munkahelyemen is az unatkozó home office-osok nagyon szeretnének valakivel órákig beszélgetni. Hetente legalább egyszer ez lesz. Akkor nagy tisztaság lesz az ágy alatt. De a férjem megmondta, inkább főz 3 fogást ebédre, de többet ne kérjem, hogy tanuljon a gyerekkel.

2020. ápr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!