Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3,5 éves fiam túl eleven mit...

3,5 éves fiam túl eleven mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Ugye most itthon van a vírus miatt de már teljesen kivagyok tőle. 2 percet nem akar se rajzolni se semmi értelmeset csinálni, csak rohangálna össze vissza. Mindig is eleven volt de egy pár napja már borzasztó. Most hétvégén a mamájánál van és délelőtt felhívott, hogy nem bír a gyerekkel. Nem ül le enni se, rohangál össze vissza, dobálja a kaviccsal a csirkéket hiába szól rá, teljesen megvan hülyülve. Az unokatestvére 4 éves és egy fél órát is rajzol, nyugodt. Mit csináljak, hogy változzon a viselkedése?

2020. máj. 2. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Ki kell fáraaztani, vagy leülni foglalkozni vele.
2020. máj. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Foglalkozok vele, de semmi nem köti le 5 percnél tovább. Udvarunk is van, sétálunk, biciklizünk de már attól se fárad le. Utcán is már úgy viselkedik, hogy ki se merek vele menni. Kirántja a kezét az enyémből, elrohan, kiabál, hogy buta néni ha lát valakit. Teljesen megkergült
2020. máj. 2. 13:52
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Ha lecseng ez a korona-szärság, és lesz rá lehetőség, vidd el kezdésként pl. egy TSMT-terapeutához, hogy megnézze. Ha szükségesnek látja, akkor a kezelésen kívül ő tovább is tud irányítani.

Amit NE csinálj:

- annyiban hagyod

- elhiszed, hogy nevelési hiba és miattad van

Számomra ez ADHD-gyanús, de nem vagyok szakember, csak érintett szülőként az elmúlt éveim "kacifántos" gyerekek és családjaik között teltek.

2020. máj. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Csak azóta ilyen, amióta járvány van, vagy azelőtt is ilyen volt?

Óvodába járt már? Ha igen, ott hogyan viselkedett, mit mondtak róla?

2020. máj. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerűen òriàsi a mozgàsigènye. Nem kell minden gyereknek rajzolgatni, ha nem szereti. Szaladgàljatok vele sokat a kertben.
2020. máj. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Óvodába semmi panasz nem volt rá. Ott ül szépen ebédkor is, foglalkozáson is. Itthon is eddig elvolt, olyan 2 hete megy nála ez a viselkedés. Pedig egyébként okos, tanulékony. De a viselkedése borzasztó. Mindig is eleven volt, de nem ennyire
2020. máj. 2. 15:46
 7/12 anonim ***** válasza:
36%

Ismerős, én is nehezen bírok a 4 éves fiammal, amióta nincs ovi. Bár azért ennyire nem durva, de lényegesen több a dacolás, a szót nem fogadás, a csakazértis, mint amikor oviba járt. A lefárasztást meg könnyebb mondani, mint megtenni, ő pl tuti, hogy minden nap 2 napra elég energiával kel fel. Van hogy délután sem alszik már. És én még rohangálni sem tudok vele, mert 8 hónapos terhes vagyok. Mondtam is a páromnak, hogy bármilyen gázul is hangzik, ha ezt tudtam volna már tavaly ősz tájékán, akkor biztos napoljuk a kistesó-ügyet...folyamatosan menne, pörögne, én meg nem bírom, keményedik a hasam, stresszelek, fáj a hátam/derekam, ráadásul tatabányai vagyok, momentán még kórházunk sincs - azt sem tudom, hol fogok szülni, ha esetleg előbb beindul, vagy ha júni közepére sem nyit még ki a kórház.

Hálistennek lesz ez még sokkal rosszabb is, most még csak nappal nem tudok pihenni, nemsokára jó eséllyel majd éjszaka sem.

Jótanáccsal nem igazán tudok szolgálni, nekem is jól jönne pár.

2020. máj. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mi is kis korkülönbséggel akartunk tesót, de nem merek mellé vállalni még egyet. Szégyen vagy nem szegény, de nincs türelmem meg energiám még egyhez úgyhogy szerintem később se lesz már tesója
2020. máj. 2. 17:13
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem játssz vele katonásat. Építs a kertbe akadály pályát. Ahol kell kuszni, mászni, guggolasban ugrálni, átkúszni pl székek alatt, felmászni fára vagy létrára és utána le. Stb. Legyen a végén valami amit meg kell szerezni. Egy zászló vagy süti vagy bármi amit szeret. Az a baj (szerintem) hogy nemcsak fizikailag nincs lefaradva hanem intellektualisan se. Ugye a többi gyerekkel gondolom szerep játszanak szuperhősöket stb. Ez most nincs neki. En is megorulok lassan hat egy kisfiú.
2020. máj. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
Próbáltál feladatokat adni neki? Hogy nem játéknak fogja fel, hanem segítségnek? Szerintem kell neki a kihívás.
2020. máj. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!